Wersja do druku

294 strony: « < 196 197 198 199 200 201 202 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Stopka owerlokowa to po prostu stopka owerlokowa :-) Wygląda tak, jak w załączniku.
Przykładasz tę płozę do brzegu materiału, ustawiasz zygzak na najszerszy zakres, żeby igła nie trafiła w ten drążek po środku i to cała filozofia. Długość ściegu dostosowujesz do materiału i osobistych preferencji (ja np. lubię gęstszy, taki w okolicy 2). U mnie na blogu możesz zobaczyć różnicę między obrzucaniem ze zwykłą stopką i tą, chyba przy bluzkach do pokazywałam.
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Meg_Sonata na miarę napisał w dniu 2014-07-04 16:34:04:
Stopka owerlokowa to po prostu stopka owerlokowa :-) Wygląda tak, jak w załączniku..
Mam nadzieję, że do mojej maszynki będzie pasować :)

Meg_Sonata na miarę napisał w dniu 2014-07-04 16:34:04:
...możesz zobaczyć różnicę między obrzucaniem ze zwykłą stopką i tą, chyba przy bluzkach do pokazywałam.

No różnica jest kolosalna.
Jednak się skuszę na stopkę :kwadr:
A igła ? Myślałem o 90 lub 80 (bawełna, poliester).

--- Ostatnio edytowane 2014-07-04 17:19:22 przez bastian ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Igła to już kwestia materiału, z którego szyjesz: tkanina czy dzianina, gruba czy cienka, poczytaj na forum, na pewno znajdziesz tony postów o igłach :-) Do średniej zwykłej bawełny 80 będzie chyba optymalnie.

Jeśli Twoja maszyna ma system szybkiego montowania (matic), to taka stopka będzie pasować, natomiast jeśli nie ma, to sobie musisz kupić adapter. Taki http://eti.com.pl/Katalog/Stopki-do-maszyn-do-szycia/Stopki-eti-radosc-szycia/Uchwyt-MATIC-szybkomocujacy-stopki-Typ-niski-Do-wiekszosci-maszyn-domowych.html lub taki http://eti.com.pl/Katalog/Stopki-do-maszyn-do-szycia/Stopki-eti-radosc-szycia/Uchwyt-MATIC-szybkomocujacy-stopki-Typ-wysoki-Do-starszych-Lucznikow.html
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Meg_Sonata na miarę napisał w dniu 2014-07-04 18:44:19:
...Jeśli Twoja maszyna ma system szybkiego montowania (matic), to taka stopka będzie pasować...
Mam taki system mocowania stopek. Tylko stopka potrzebna :)
Dziękuję Ci Meg za owocną poradę :kwiatek:
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć, witam wszystkich z pasją do krawiectwa... chciałam się poradzić kogoś kto ma pojęcie w temacie, mianowicie jaką kupić maszynę na start... do totalnie początkującego... zakres cenowy 150£ czyli w złotówkach około 750.
Na razie pojęcia w temacie kompletnie brak... od października będę chodzić na kurs krawiectwa.... jednak do tego czasu marzy mi się moja maszyna domu i może jakieś ogarnięcie tematu...
Pozdrawiam Paulina

Ps. maszyna do domowych potrzeb... jakieś firanki, bieżniki, może jakieś ubrania po ogarnięciu tematu itp

--- Ostatnio edytowane 2014-07-22 10:20:29 przez patulka87 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,

Chciałabym zacząć przygodę z szyciem i po przeczytaniu wątku - nie całego przyznaje ale większości wybrałam maszynę dla siebie - SINGER 4411 ( lub 4423 ze względu na większą ilość ściegów ) wcześniejszym modelem był Silvercrest z Lidla jednak otrzymałam od nich informację, że nie wiadomo kiedy maszyny do nich dotrą więc postanowiłam nie czekać.
Jednak koszt Singera to ok 650-750 zł i niestety obawiam się, że chwilowo przewyższa to moje możliwości i zastanawiam się nad zakupem Łucznika - Kornelia lub Kinga, wiem, że na forum większość opinii o marce jest raczej nie przychylnych bo Chiny ale niestety teraz to już prawie wszystko Chiny. Kornelia i Kinga są w przedziale cenowym ok 400 zł co już jest bardziej realnym dla mnie na dzień dzisiejszy rozwiązaniem.

Moje pytanie w związku z moim dylematem - czy czekać i dozbierać na Singera? Czy może któraś z Łuczników spokojnie zaspokoi moje oczekiwania jako kompletnie początkującej - wiem, że zaleca się zakupienie tańszej i prostszej maszyny dla początkującej osoby.
Jeśli chodzi o szycie to będzie to raczej bawełna, dzianina, przeróbki ubrań które zalegają w szafie i między innymi np. skracanie czy zwężanie jeansu - dlatego nie wiem czy nie lepiej pracować w takich wypadkach z singerem.
Nie zależy mi na ściegach ozdobnych ale na tym aby maszyna była praktyczna i abyśmy poradziły sobie i z jeansem i z elastycznymi materiałami a także czasami z ekoskórą itd.

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i pomoc, forum pomogło mi jak nikt inny ( nie powiem, narobiło też zamieszania od nadmiaru informacji ) natomiast dla mnie jako dla laika to decyzja praktycznie w ciemno a szczerze mówiąc nie chciałabym zmieniać maszyny za rok na lepszą, chciałabym aby została ze mną na dłużej.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam,
Chciałabym zacząć przygodę z szyciem...
...nie chciałabym zmieniać maszyny za rok na lepszą, chciałabym aby została ze mną na dłużej.
Pozdrawiam
O wymienionych łucznikach nic nie wiem.
Czy warto kupic Singer 4423 jako maszynę "na dłużej" do domowego szycia różnych rzeczy - zdecydowanie tak. :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Podobno odnaleziono rysunki naskalne w jaskiniach w okolicach Clemanceau, sprzed 12,5 tysiąca lat, przedstawiających Singera4423 w trakcie orania pola.
W każdym razie tak słyszałem.... :)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie, mam pytanie czy ktoś miał do czynienia z maszyną Singer Tradition 2282??

--- Ostatnio edytowane 2014-07-23 19:38:34 przez patulka87 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak tu się długo toczyła dyskusja na temat maszyn z Lidla, że przekonałam się się co do tego, że taka maszynka byłaby i dla mnie świetnym rozwiązaniem... Zaczęłam sprawdzać na allegro i ku mojemu zdziwieniu odkryłam 2 różne wersje (różnią się symbolami)

http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-silvercrest-nowa-gwarancja-i4502964267.html?source=mlt

(SILVERCREST 73823)

http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-silvercrest-z-lidla-i4503298007.html?source=mlt

(SILVERCREST 89602)

Byłabym zainteresowana tą maszyną, tylko proszę mi wyjaśnić:
Czym się różni:
SILVERCREST 89602 od SILVERCREST 73823?????

Równocześnie są w sprzedaży, obydwie prezentowane są jako nowe, wizualnie sporo różnią się, a nigdzie nie mogę znaleźć jakichś wiadomości na temat różnicy w wyposażeniu modeli...

Będę wdzięczna za pomoc w rozwikłaniu tej zagadki, bo poważnie myślę o zakupieniu którejś z nich - Donata

--- Ostatnio edytowane 2014-08-11 02:40:18 przez Donata ---

294 strony: « < 196 197 198 199 200 201 202 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.