Wersja do druku

294 strony: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Cześć,
Na początku chciałabym się przywitać z wszystkimi członkami tegoż zacnego Forum:)
Otóż ostatnio przyszedł mi do głowy iście szatański pomysł kupienia sobie maszyny do szycia. Oczywiście nie mam o tym sprzęcie zielonego pojęcia, ale czego nie robi się dla spełnienia marzeń z dzieciństwa.
Starałam się poprzeglądać opinie o różnych maszynach krążące w Internecie, ale nie były one dla mnie zbytnio przydatne i nie pomogły mi w podjęciu decyzji, dlatego postanowiłam się zgłosić z prośbą o pomoc do Was - fachowców.
Niestety fundusze jakimi dysponuję to max 400 zł, które są bonusem świątecznym od mojego pracodawcy:) i nie ma szans, że wyskrobię coś więcej, ponieważ ostatnio musiałam kupić nowego laptopa:(:(:( (dalej spłacam raty) - stary się popsuł i moja praca magisterska wisiała na włosku.
Oczywiście zrobiłam małą rundkę po sklepach z AGD i wszędzie do 400 zł największy wybór był oczywiście maszyn Łucznika. Patrząc na stojącą obok specyfikację, to nie licząc wyglądu i groszowych różnic w cenach, maszyny te dla mnie zbytnio niczym się nie różniły a sprzedawczyni nie potrafiła nic więcej na ich temat powiedzieć.
I tu pojawia się moje pierwsze pytanie:na co powinnam zwrócić uwagę?. Z opinii zamieszczonych m.in. na tym forum wiem, że sporo osób używa maszyn tej marki, dlatego prosiłabym o podzielenie się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Wiem, że może nie jest to sprzęt najwyższego sortu, ale nie oszukujmy się, nie stać mnie na nic droższego, a przy tych cenach chyba nie można wymagać zbyt wiele?
Najwięcej pozytywnych opinii znalazłam na temat Zofii 2015, która jest stosunkowo tania i całkiem nieźle się sprawdza. Być może ktoś z Was mógłby mi coś więcej na jej temat napisać - byłabym baaardzo wdzięczna.
A może macie też inne pomysły co do tego, jaką maszynę mogłabym kupić, chociaż podejrzewam, że przy ograniczeniu do 400 zł nie daję Wam większych szans. Zaznaczam także, że zakup na Allegro nie wchodzi w grę - mam przykre wspomnienia po laptopie:(
Być może ktoś mógłby mi także wyjaśnić (tylko zgodnie z powiedzniem "jak krowie na rowie"):
a) czym jest wolne ramię
b) czym jest wysięg
C) czym różni się a) od b) - w jednym z opisów maszyny Łucznik Ewa 2014 na stronie Producenta, jako najważniejsze funkcje wymienione zostały obydwie, a ja do tej pory byłam przekonana, że to jedno i to samo.
d)do czego może służyć funkcja szycia wstecznego
e) o czym świadczy płynna regulacja prędkości szycia i długości ściegu\
f) co to jest chwytacz wahadłowy i do czego służy
g)co to jest transponder i do czego służy (niektóre maszyny mają w wyposażeniu standardowym jakąś płytkę wyłączającą transponder?)
h) jakie stopki są najbardziej przydatne i jakie powinnam sobie dokupić ( w standardowym wyposażeniu Zofii 2015 jest szyna prowadząca(???), stopka do ściegu zygzakowatego, do wszywania zamków, do przyszywania guzików (czy ona się w ogóle przydaje?) oraz stopka do dziurek na guziki) - pewnie przydałoby się dokupić stopkę do ściegu owerlokowego i do wszywania zamków krytych... swoją drogą może ktoś wie także ile one kosztują i czy kupuje się je oddzielnie czy może w zestawie?

To byłoby chyba na tyle.Dzięki za cierpliwość. Podziwiam wszystkich, którzy dotrwali do końca tego poematu.
BARDZO PROSZĘ O WASZĄ POMOC.
Czekam z niecierpliwością na komentarze i do "zobaczenia":)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
a) czym jest wolne ramię
Widzisz te miejsca łączenia na maszynie, w okolicy płytki ściegowej maszyny? Jedna w połowie podstawy maszyny, druga wzdłuż płytki ściegowej? Otóż część podstawy /stolika/ maszyny można odłączyć, co zmniejsza pole, na którym leży materiał. Bardzo przydatne przy szyciu niewielkich obwodów - rękawów, wąskich nogawek /legginsy, dziecięce spodenki/ itp. oraz trudno dostępnych miejsc. W zasadzie - nie zakładam stolika wcale, szyję jedynie na tej zmniejszonej podstawie.

b) czym jest wysięg


Nie mam pojęcia. O - doczytałam się - chyba palnęli byka, bo wydaje mi się z opisu, że wysięg i wolne ramię to to samo.

d)do czego może służyć funkcja szycia wstecznego


Chociażby do rozpoczynania i zakańczania ściegów. Bardzo potrzebna.

e) o czym świadczy płynna regulacja prędkości szycia i długości ściegu


Właśnie o tym, o czym świadczy ;-) Można sobie regulować prędkość szycia /zapewne pedałem/ i długość ściegu - czyli maszyna nie ma sztywnych ustawień, co jest na dłuższą metę wkurzające.

f) co to jest chwytacz wahadłowy i do czego służy


Chwytacz znajduje się pod stopką ściegową i nie jest widoczny podczas szycia. Chwyta górną nitkę wiążąc ją w szew. Wahadłowy jest trochę gorszy od rotacyjnego, ale to jeszcze nie koniec świata.

g)co to jest transponder i do czego służy (niektóre maszyny mają w wyposażeniu standardowym jakąś płytkę wyłączającą transponder?)


Transporter. Ząbki przesuwające materiał - pośrodku płytki ściegowej. Jeśli się go wyłączy można szyć z tzw. wolnej ręki, cerować lub próbować haftować.

h) jakie stopki są najbardziej przydatne i jakie powinnam sobie dokupić ( w standardowym wyposażeniu Zofii 2015 jest szyna prowadząca(???),


Zapewne do pikowania.

stopka do ściegu zygzakowatego,


ma szerszy rowek pod spodem, lepiej przylega do materiału, łatwiej utrzymać prosty kierunek szycia

do wszywania zamków,


bardzo przydatna

do przyszywania guzików (czy ona się w ogóle przydaje?)


mi - nigdy ;-)

oraz stopka do dziurek na guziki)


bardzo.

- pewnie przydałoby się dokupić stopkę do ściegu owerlokowego


E, nie wydaje mi się przydana /po przestudiowaniu efektów jej działania/

i do wszywania zamków krytych...


Bardzo przydana

swoją drogą może ktoś wie także ile one kosztują i czy kupuje się je oddzielnie czy może w zestawie?


Można to sprawdzić na stronach internetowych.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witam.
Za tą cenę to rzeczywiście przyzwoita maszyna. A różnorodność stopek to bardzo dobra rzecz. Podaję Ci ling na allegro gdzie ona jest tańsza http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-lucznik-zofia-2015-10-stopek-i1410709563.html
Pozdrawiam i miłego wyboru
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dziękuję za wyjaśnienia. Aż wstyd się przyznać ale zamiast pracować buszowałam dziś cały dzień na różnych forach i trochę zmienił mi się światopogląd - chyba jednak się wstrzymam z zakupem i dozbieram (może kiedyś się uda)trochę kasy, żeby kupić coś mniej zawodnego. Dużo dobrego naczytałam się o Elnie. Sama już nie wiem... im więcej czytam, tym mam większy problem...
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam . Piszesz o Elnie to dobra maszyna sama ją mam (model 6600) była droga ale jest REWELACYJNA.Ztych tanszych b. dobre są ELNA 2600,2800 mają chwytacz rotacyjny czyli cicho szyja,wyrabiają automatycznie dziurkę i inne bajery POLECAM WARTO!!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Właśnie dlatego postanowiłam poczekać. Zastanawiałam się między Elną 2600 a 2800 wiem, że to duży przeskok cenowy od Zofii, ale z tego, co wyczytałam warto...Nie wiem tylko który model wybrać - różnica między nimi jest rzędu 100 zł. Zastanawiam się czy gdybym do modelu niższego musiała dokupić np stopkę do overlocka bo bardzo się przydaje, to pewnie różnica wyszłaby jeszcze mniejsza???
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Dlatego nie lubię wypowiadać się w tematach dotyczących zakupu maszyn. Człowiek się napracuje, a wątkodawca i tak zmieni światopogląd :-S

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Droga Anno,
za Twoje odpowiedzi na moje pytania jestem Ci baaaaardzo wdzięczna:)Dzięki nim zaczęłam drążyć temat, a to chyba dobrze:):):)Cóż ja, mały biedny żuczek, zrobiłabym bez sama...?:p Mam nadzieję, że mogę jeszcze kiedyś liczyć na Twoją pomoc:)Ponieważ pytań będzie jeszcze dużo.

P.S Zastanawiam się czy igły do maszyn kupuje się do konkretnej marki tak jak stopki??? czy może to wszystko jedno?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
P.S Zastanawiam się czy igły do maszyn kupuje się do konkretnej marki tak jak stopki??? czy może to wszystko jedno?
W 99 % igły do maszyn są uniwersalne - z reguły z półpłaską kolbą. Gorzej jest z igłami do owerloka.

Stopki też - bywa - że jedna pasuje do różnych typów.

I jeszcze jedno - jeśli jesteś początkująca - nie pakuj się w drogą maszynę. Przy odrobinie talentu początkujący potrafi zepsuć nową maszynę. Poza tym - zorientujesz się, czego ci najbardziej potrzeba /czy zachwycisz się szyciem odzieży czy np. raczej patchworkami/ i od tego będzie zależeć, jaka z zaawansowanych maszyn przyda ci się najbardziej. Bo są różne. No i poza tym - nawet, gdy kupisz za jakiś czas drogą maszynę - i tak zostawisz sobie tą "starą", prostą, i przeznaczysz ją do bardziej ryzykownych operacji /zawsze zdarzy się konieczność przyszycia jakichś pasków do plecaka, przeszycia skórzanej torby czy inne takie/. Z pewnością wiele osób to potwierdzi.

;-) ;-) ;-)

Ania


--- Ostatnio edytowane 2011-01-26 22:33:30 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
potwierdzam!! po zakupie nowej nie umiałam rozstać się z poprzednią i mam dwie...
i nie szalej ze stopkami na początku póki nie będziesz wiedziała na czym się skupić. Kupiłam komplet stopek do overlocka z czego przez rok użyłam jeden raz jednej z zakupionych...
do maszyny też nakupowałam i teraz sobie leżą... bo jedne się nie bardzo sprawdzają, a innych za bardzo nie mam kiedy i do czego używać...

294 strony: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.