Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jak w temacie. Klientka zażyczyła sobie taką firankę jak na zdjęciu i tak upiętą jak widać. Zakładam że to upięcie tuż nad bukietem kwiatów jest wykonane za pomocą magnesów tylko nie bardzo wiem w jaki sposób ? Czy te tasiemki magnesów pozeszywać jakoś w jeden ciąg czy co ? Mam nadzieje że jest tu ktoś kto ma w tym temacie większe doświadczenie i wiedzę ode mnie :yyyy:
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Magdo, na tym zbliżeniu można zobaczyć, jak wygląda z bliska to upięcie. Ale niestety nie wiem, do czego, na czym zamocowane są te korale.

Fides
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Znajdziesz "to to" jako gotowy dodatek w akcesoriach do firan ;najczęściej pod nazwą "korale do upinania zasłon i firan"(np.korale do bocznego upinania tkanin).Nazwy korali ,to nazwy kamieni z jakich zostały wykonane:). Bardzo modny i poszukiwany detal. Myślę,że można je wykonać nanizając na żyłkę lub sznurek ozdobny.
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
:hura: mam !!! Po prostu koraliki na żyłce firmy Gerster. Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Ja myślałam że to magnesy bo w sklepie z firanami miały katalog z dekoracjami i pytałam panią jak to tu jest upięte iona wprowadziła mnie w błąd bo powiedziała że tymi magnesami, wskazując na te które są połączone przezroczystą wstążeczką
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
A ponieważ ja zawsze byłem "w poprzek" to zgłaszam, że według mnie cała tajemnica tkwi w umocowaniu góry na karniszu.
Dół to już jest małe miki... :)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:rotfl:..No cóż... dobrze skrojona i umocowana/rozmieszczona firana a więc dobrze skrojony dól ... po prostu elegancko zwisa:rotfl:
Po dokładnym obejrzeniu i podejrzeniu firany na zdjęciach Magda śpiewająco wykona to zadanko:okok:. Czekam spokojnie na efekty. Koniecznie pokaż zdjęcie tego cuda:)
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tak tamto to już bułka z masłem a teraz druga zagadka, boki ze zdjęcia. Podejrzewam że te części na wierzchu mają wyrysowany jakiś schemat na lewej stronie i są połączone odpowiednie punkty ręcznie, ratunku :beczy::beczy::boisie: z czym to się je bo nie mam bladego pojęcia ?
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Magdeczko!
Nie pękaj na robocie! :) Da się coś wymyślić!

Na firankach co prawda nie znam się zbytnio, ale za to na innych dużych powierzchniach tkaniny, nad którymi trzeba zapanować. :) Może to będzie jakiś sposób pomocne?

Na powierzchni roboczej żagla są naszyte małe oczka, przez które przebiegają linki ściągające ich powierzchnię do drzewca. To gordingi.
Natomiast do szybkiej redukcji powierzchni roboczej żagli służą gejtawy, umocowane do ich rogów.
Może coś tędy pokombinuj?

Pomiń na obrazkach wszystko, a skup się tylko na gejtawach i gordingach.
To obrazki z mojej książki i jest na nich masa zbędnych w tym przypadku informacji...
Może wystąpić tzw. "szum na wejściu" :)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Dzięki dzięki Zibiaszu, ale kopałam kopałam i nawet na naszym forum trafiłam na wątek http://ekrawiectwo.net/board/thread/54817/zaslony-z-bufkami/?page=1 po czym wiedziałam już jak nazwać problem który chcę rozwiązać i trafiłam na blog http://vani-testblog2.blogspot.com/2011/07/canadian-smocking-design-bones.html z którego oczywiście nic nie potrafię przeczytać ale są zdjęcia i rysunki to wystarczy :D:D:hura::hura:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tylko mam jeszcze jedną zagadkę do rozwiązania, jak wyliczyć ile tkaniny potrzeba na dany gotowy już zrobiony element ? Cos tu piszą, tłumacz internetowy kulawo tłumaczy i nie moge ogarnąć http://vani-testblog2.blogspot.com/2010/08/method-of-calculating-fabric-needed-for.html
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.