Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Spróbuję... Póki co wszelkie próby ustawiania naprężenia chwytaczy na więcej niż "2" kończyły się zrywaniem nitki, ale może jak zwiększę wszędzie równomiernie, to nie będzie się tak działo.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
a jakie masz nici?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zwykłe 120-tki Areny... instrukcja mówi, że mogą takie być. :mysli:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co u Pani słychać w sprawie? Postęp jaki?

120 są w dobre.

--- Ostatnio edytowane 2014-06-18 10:43:54 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Będę dziś próbować z większym naprężeniem, ale już skontaktowałam się ze sprzedającym - ma przysłać nowy owerlok, a po ten zgłosi się kurier i sobie zobaczą na miejscu co jest nie tak. :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Katiu,
Dobra decyzja. Gdzieś tam w necie znalazłam opis podobnego problemu i okazało się, że źle ustawiony był owerlok. Czasami to maszyna zawodzi.

Pozdrawiam
Fides
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witam, mam problem z overlockiem Janome 744 d. Nie szyje mi pierwsza igła w ogóle nie łapie ściegu z innymi nitkami. Nie wiem co żle robę.Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pierwsza igła to lewa igła?
Sprawdź, czy igły są włożone maksymalnie do góry, dociśnięte.
Nawlecz ponownie, ale bez przeciągania nitek, wyciągnij wszystkie i w odpowiedniej kolejności je poprowadź.
Jeśli nie będzie poprawy, zrób zdjęcie maksymalnego wychylenia górnego chwytacza w lewo na tle igieł.

Avatar użytkownika
Świeżynek
Szukam informacji na forum ale jakoś nie trafiłam na odpowiedzi na moje wątpliwości. Czy ktoś może wytłumaczyć mi jak używa się dyferancjału różnicowego? Jaka jest zasada jak go ustawić np. przy materiale cienkim i bardzo elastycznym, a jak średnio grubym i tylko nieco elastycznym? Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szukam informacji na forum ale jakoś nie trafiłam na odpowiedzi na moje wątpliwości. Czy ktoś może wytłumaczyć mi jak używa się dyferancjału różnicowego? Jaka jest zasada jak go ustawić np. przy materiale cienkim i bardzo elastycznym, a jak średnio grubym i tylko nieco elastycznym? Będę wdzięczna za podpowiedzi.

Dyferencjał różnicowy to trochę masło maślane, mechanizm różnicowy czyli dyferencjał, te dwa określenia oznaczają to samo.
Tak w największym skrócie mechanizm ten działa w ten sposób, że materiał jest podawany szybciej niż odbierany i tworzy się marszczenie, lub jest zabierany szybciej niż podawany i materiał sie rozciąga. Nie ma złotego przepisu, ustaw tak na satynie, a tak na dzianinie wiskozowej. Ustawienia zależą nie tylko od materiału który szyjemy, ale też od efektu jaki chcemy osiągnąć. Ustawienie "marszcz" zapobiegnie nadmiernemu rozciągnięciu bardzo elastycznej dzianiny, wcale jej tak naprawdę nie przymarszczając, ale pozwoli też stworzyć falbankę ze stabilnej tkaniny. Ustawienie "rozciągnij" pomoże np gładko obszyć satynę, która ma tendencję do nadmiernego marszczenia się, ale też stworzy piękną falbankę, jeśli obszyjemy tak mocno elastyczna dzianinę. Należałoby więc wziąć kawałek szytej materii i na niej przetestować jakie ustawienia będa najoptymalniejsze.
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.