Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Istnieją ledy o ciepłej barwie, ale powinien zająć się tym serwis... o ile wymiana jest możliwa.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
witam
podbijam temat, gdyż własnie przyjechał mój one plus.Wrażenie pierwsze -piękna!!! Tylko mały zonk na początek- fabrycznie zamontowana igła - złamana powyżej śruby mocującej- nie zauważylabym,gdyby nie to,że nawlekanie automatyczne nie chciało zadziałać a sama igła była nieco " krzywa".Powyjęciu z uchwytu pokazało się,że kilku milimetrów od góry brakuje a żeby było ciekaiwej brakować musiało już w momencie jak ktoś ją zakładał,bo nie było tego ułamanego końca. Po założeniu nowej igły - maszyna szyje :) i to jak :) zmiana parametrów intuicyjna - do czasu- chciałam zaprogramować imię do wyszycia i poległam..niestety instrukcja w tym zakresie dla mnie niezrozumiała... Czy ktoś wie,co i jak?

--- Ostatnio edytowane 2015-02-09 22:15:10 przez Pinacolada ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nie wiem dlaczego słabo zwróciłam uwagę na informację o zimnym kolorze światła...

Powiem jedno - w zimnym świetle kolory są mniej przekłamane. Może dlatego zamontowano takie oświetlenie? Ciepłe zupełnie zmienia odcienie - szary okazuje się być następnego dnia, w dziennym świetle, zielonkawym na przykład...

Może dlatego specjalistyczne żarówki dla hobbystycznego szycia mają błękitną bańkę?

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
co prawda zdążyłam dopiero uszyc na 1+ białe firaneczki dla młodej, ale światelko jak najbardziej ok. Wogole jestem zakochana w tym sprzecie. Jutro planuję uszyć sukienke-tez dla młodej. Pierwszą w moim życiu :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
:) dawno mnie tu nie było :)
jeżeli szyje się w dzień, oświetlenie nie robi różnicy, jednak stanowczo twierdzę, iż zimne światło wieczorową porą przy mojej "singierce" przyprawia mnie o zawrót głowy niezmiennie od dnia zakupu, ale zaopatrzyłam się już w taki zestaw oświetleniowy, że nie robi mi to już różnicy:)
no i wielbię tą moją maszynę- eksploatuję ją codziennie i nie mam z nią żadnych problemów - przyszyłam sobie nawet dzięki niej palca i to dwa razy do tkaniny, co nigdy w życiu wcześniej nie zdarzyło mi się przy żadnej innej, ale znaczy to, iż ewidentnie jest szybsza niż ja :D
co do pytania Pinacolady : kiedy wyszywałam imię mego dziecka posiłkowałam się tylko i wyłącznie instrukcją, i nie przypominam sobie aby przyswojenie tego było jakoś szczególnie trudne -ciężko jest wytłumaczyć na forum które pokrętło po przycisku masz nacisnąć i przekręcić i ile razy-musisz popróbować do skutku z instrukcją przed oczami-super frajda gwarantowana ;)
Avatar użytkownika
Świeżynek
szyłam wieczorem :) ale myślę,że każde oko inaczej reaguje na rodzaj oświetlenia i Twoje może są wrażliwsze. Poza tym ja szyłam biały materiał, a Ty głównie kolorki jak pisałaś, a to też różnica dla oka.Co do literek - oczywiście zaczęłam od instrukcji,ale albo jakieś zaćmienie miałam, albo inaczej myślę, niż jej twórca, bo dla mnie jest ona niezrozumiała w tym konkretnym zakresie- z resztą problemów nie miałam, aczkolwiek musiałam posiłkować się wersją obcojęzyczną, bo polska kopia jest znacznie mniejsza i rysunki mało wyraźne-swoja drogą w tej cenie mogłaby być już lepsza jakość instrukcji. Tak więc reasumując maszyna powoduje u mnie efekt wow, ale pewne drobiazgi wywołują zgrzyt i rysę na tym wizerunku - wspomniana połamana igła i właśnie instrukcja w wersji polskiej.
pozdrawiam

--- Ostatnio edytowane 2015-02-10 11:26:49 przez Pinacolada ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
i jest pierwszy uszytek na singerce-pomysl od poczatku do konca samodzielny-wykonanie ma usterki ale ciiiii. brakuje jeszcze guziczka z tyłu. no i złamałam dwie igły do strechu-kurcze nie wiem co robiłam nie tak.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
:)
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam pytań kilka odnośnie Singera One Plus:
- czy posiada ściegi elastyczne
- możliwość szycia wstecz
- regulacja dł i szer ściegu
- zmiana pozycji igły
- wolne ramię
- automatyczne ryglowanie

Jeśli banalne pytania, to przepraszam, ale jakoś nie zauważyłam tych podpunktów w opisie tej maszyny w różnych sklepach
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
mozna przeciez napisac do sklepu i zapytac

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.