Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A instrukcję czytałaś? Ja w swojej silverce muszę przekręcić na s1 lub S2 w mojej kolorowej silverce pokrętło trzeba przekręcić dalej za zero.
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A instrukcję czytałaś? Ja w swojej silverce muszę przekręcić na s1 lub S2 w mojej kolorowej silverce pokrętło trzeba przekręcić dalej za zero.
Dokładnie tak jest jak pisze Niteczka82. W białej też tak jest.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ściegi pierwszego rzędu, hmmm to chyba bez S1 i S2 się ustawia? Może o to chodzi Agnesi?

Witam,
Prosze o pomoc jak ustawiac maszyne do sciegow haftowych. Maszyne zakupilam w sobote i nei moge sobie poradzic ze sciegami pierwszego rodzaju od ok. H do konca.Wg instrukcji dlygosc powinna byc na 1-2, ale gdy tak ustawie, naprzenie Auto lub 3, szerokosc rozne probowalam, to maszyna za duze oczka robi i to nie wychodzi w ogole haft, tylko zygzak. Gdy ustawiam dlugosc na 0--1 maszyna jakby szyje w 1 meijscu i wciaga mi material do srodka. Musze wtedy wyciagac nitki i recznie machac igla zeby odciagnela material z powtorem. Czy ktos ma tak iproblem? Jak powinny wygladac ustawienie do sciegow haftowanych?

Dziekuje bardzo :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziekuje za szybki odzew - jestescie wspaniali :)

Chodzi mi o te pierwsze sciegi, nie S1 ani nie S2.

Koncowe sciagi z pierwszego wyboru.

Dlaczego przy dlugosci 0.5 wciaga mi material do srodka?

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może za bardzo z brzegu materiału zaczynasz szycie? głębiej wkładaj tkaninę. SilverCrest tak ma. lubi wciągać ć potem trudno jest odblokować igłę. Dopóki nie przyzwyczaiłam się do tego żeby zaczynać szycie nie z samego kraja tkaniny. Jeśli na wszystkich szwach ozdobnych wychodzi sam zygzak to musi być jakaś usterka. Wydaje mi się że metodą prób i błędów dojdziesz do wprawy. 😀😀😀
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam.
W gablocie koło Lidla widziałem informację że chyba od 8 października będą overlocki SINGER.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziekuje za szybki odzew - jestescie wspaniali :)

Chodzi mi o te pierwsze sciegi, nie S1 ani nie S2.

Koncowe sciagi z pierwszego wyboru.

Dlaczego przy dlugosci 0.5 wciaga mi material do srodka?


Przepraszam, nie wczytałam się, ja też mam problem z ustawieniem tych ściegów, ale nie są mi na razie potrzebne, więc nie pomogę CI, ale jakbyś rozkminiła problem, to podziel się proszę :)
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Agnesi a na jakim materiale wciąga?
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wciaga bawelniana koszulke, a inne sciegi szyje na niej idealnie.

Na razie zostawie te ostatnie sciegi. Jak uda mi sie je opanowac, to napisze :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
A to wina miękkości dzianiny, To normalne. Dodam jeszcze, że im lepsza maszyna :-) czyli im większa maksymalna szerokość ściegu - i większy otwór w płytce ściegowej :-) tym te skłonności do wbijania materiału pod spód są większe :-)

Miękkie i cienkie tkaniny "powinno się" szyć z płytką do ściegu prostego. Dałam cudzysłów, bo mało która maszyna ma teraz taką opcję. Pozostaje podkładanie papieru pod spód i szycie z materiałem albo zaklejanie części otworu taśmą klejącą.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

3 strony: < 1 2 3

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.