Wersja do druku

21 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Podsumowanie wszystkiego co napisalam Modniakowi na PM;
-podalam wykroj koszuli doklanie na jego wymiary ktore mi przyslal; sprawdzilam jeszcze raz, rozmiar jest adekwatny; jesli koszula nie pasuje, to znaczy ze sie zle zmierzyles
-wytlumaczylam na ile umialam terminy dot. wykrojow typu: luz, zapasy na szew,
-opisalam sposoby kupowania materialow i podst. roznice miedzy tkaninami, napisalam o tescie spalania, dotyku gniecenia;
-podalamm linki do znanych mi stron o szyciu dot. koszuli;
-prosilam zeby pocwiczyl techniki szzycia na papierze, bez nici sama igla.
-prosilam zeby nie cial, i nie szyl bez wyslania mi fotografii;

Moge jeszcze dodac, spedzilam mnostwo czasu robiac zdjecia szycia; ktore mi nie wyszly. Tzn. tylko zdjecia szycie jest OK. NIe moge/nie umiem komorka/tabletem zrobic dobrych zdjec; po zaladowaniu i wyswietleniu na ekranie komputera byly pozbawione szczegolow lub wychodzily poza kadr; te zdjecia w internecie sa o niebo lepsze niz moje; obiecalamm, zrobilam i nie mam nic co byloby przydatne.
jesli jestes ciekawy to pierwsza porcja, ulozenie materialu na tkaninie jest tu:
http://tinyurl.com/kystmd9
reszte wgram jak bede miec wolny czas, jak wroci moj maz to ubierze koszlulke i zrobie zdjecie calosci. o jakosci pisalam; wiec nie nalezy oczekiwac cudow.
Coz wiecej moge zrobic? Moze pomoc w tlumaczeniu tego co juz jest w internecie, a jest niezrozumiale? MOze chociaz lepiej znam jezyk; niz znam sie na fotografii?

I ostatnia wiadomosc:
Modniaku,
zaden, podkreslam zaden wykroj nigdy nie bedzie na Ciebie pasowal bez dopasowania; [chyba ze masz niesamowite szczescie. ] Niezaleznie od tego skad go sciagniesz, kupisz lub odrysujesz.
Tu na forum jest mnostwo dyskusji jak takie wykroje dopasowac.
W internecie oglaszaja sie firmy robiace wykroje dokladnie na dane wymiary, przed wakacjami byla tu na form dziewczyna promujaca swoja strone z dokl. takimi uslugami. Wiem, ile to kosztuje za granica, polskich cen nie znam.
Jesli chcesz miec od razu dopasowany wykroj, musisz sie zwrocic do tego typu firmy.
Nie sadze ze potrafimy na forum wirtualnie "dopasowac" do Ciebie wykroj.
Moge jedynie doradzic: zmierz roznice, podziel proporcjonalnie na czesci wykroju, zloz papierowy wykroj robiac zakladki wielkosci polowy roznicy na kazdej czesci wykroju, wykroj z papieru ; dopasuj, odrysuj i dopiero wykruj z materialu. TAk ja bym zrobila.
To co zignorowales: moje podpowiedzi, i wszystko to, co napisala Ania-CZeremcha. Pociales material calkowicie niepotrzebnie. Zignorowales wskazowki na stonach ktore podalam, czy nawet podstawy dot. ulozenia wykroju: na zlozeniu tkaniny -oznacza na kancie.
Jesli wykroiles sobie dwa kawalki kolnierzyka prawy i lewy osobno (a dokladnie to widac na Twoich zdjeciach), to nie da sie ich polaczyc w jedna calosc...
Prosilam, zebys ogladnal jak uszyte sa Twoje koszule, ale do glowy by mi nie przylo -ze zrozumiesz to jako zaproszenie do pociecia ich na kawalki; a to wlasnie zrobiles. Czemu, nie wiem.
I ostatnia wiadomosc w nawiazaniu do Twojej najnowszej wiadomosci PM:
Bede pisac w tym watku wylacznie wtedy kiedy mam czas wolny. I tylko wtedy. Koniec z probowaniem wykrojenia czasu w ciagu dnia zeby napisac do Ciebie PM. Jesli myslisz ze te wszystkie wiadomosci, linki etc. mam w glowie, to sie mylisz. Poswiecilam sporo czasu zeby to wszystko wyszukac, przeczytac wyselekcjonowac i wyslac do Ciebie. Ale wyszukiwac w internecie mozesz sam. Polecam:
https://duckduckgo.com/

--- Ostatnio edytowane 2014-09-14 20:12:50 przez Anna-Maria ---
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo ci dziękuję Aniu.Uszyłem już koszulę.Zszyłem rękawy udało mi się pomimo, że były za duże.Pozostał problem guzików .Hm więcej się chyba nie da zrobić .Tak na prawdę to wyszedł pół szlafrok,albo coś pomiędzy szlafrokiem a koszulą zastanawiam się czy coś się da z tym zrobić-na co przekształcić.Jestem jednak zadowolony -serio .Myślę ,że z drugą koszulą pójdzie mi już lepiej.Zwłaszcza, że mam zamiar zwiększyć szybkość ,a wtedy będę mógł oglądać filmiki na You Tabe

Moge jeszcze dodac, spedzilam mnostwo czasu robiac zdjecia szycia; ktore mi nie wyszly.
Dziękuję miło wiedzieć jak wygląda karczek

zrobie zdjecie calosci. o jakosci pisalam; wiec nie nalezy oczekiwac cudow.
Coz wiecej moge zrobic?
Modniaku,
zaden, podkreslam zaden wykroj nigdy nie bedzie na Ciebie pasowal bez dopasowania; [chyba ze masz niesamowite szczescie. ] Niezaleznie od tego skad go sciagniesz, kupisz lub odrysujesz.
Teraz widzę ,że miałaś racje pisząc wcześniej , że najtrudniej zrobić wykrój


To co zignorowales: moje podpowiedzi, i wszystko to, co napisala Ania-CZeremcha. Pociales material calkowicie niepotrzebnie. Zignorowales wskazowki na stonach ktore podalam, czy nawet podstawy dot. ulozenia wykroju: na zlozeniu tkaniny -oznacza na kancie.

Byłem strasznie ,,napalony''Zaczynałem robić to co zawsze chciałem

Jesli wykroiles sobie dwa kawalki kolnierzyka prawy i lewy osobno (a dokladnie to widac na Twoich zdjeciach), to nie da sie ich polaczyc w jedna calosc...
Prosilam, zebys ogladnal jak uszyte sa Twoje koszule, ale do glowy by mi nie przylo -ze zrozumiesz to jako zaproszenie do pociecia ich na kawalki; a to wlasnie zrobiles. Czemu, nie wiem.

Trochę mi to pomogło choć wszystkie moje koszule mają jeden tył+ karczek+2 przody + dwa rękawy czy tak nie jest łatwiej i szybciej?


https://duckduckgo.com/

Świetna strona chyba zacznę od zrobienia t-shirta

Jeszcze raz Aniu dziękuję



________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
ta pacha cos taka maluska
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ta pacha cos taka maluska
Czemu maluśka?Obwód rękawa był trochę za wielki , Trochę go spiąłem i zszyłem.Le czy to widać.Wydawało mi się , że jest dobrze zszyty
________________________________________________________
Załączniki
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
nie wiem,tak na oko akos dziwnie mala mi sie wydaje
jak ja zalozysz to nie masz ciasno pod pacha?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie jest luźna.Ona jest na mnie za duża .Za duże rękawy , sięga mi prawie do kolan.Zastanawiam się na co ją przerobić ,czy można coś z tym zrobić .Interlock jest taki delikatny ,miły szkoda to tak zostawić.Tak się zastanawiałem nad tym aby dorobić szlufki na sznurek .Wtedy by powstał szlafrok.Taki trochę inny od reszty ale po wyjściu z wanny ......Interlock mimo,że jest sztuczny wydaję mi się że nadaję się na szlafroki.Chyba zgodzisz się ze mną ?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
cykcakuje - czy raczej zygzakuje koszulę ,którą wykroiłem(tym razem się postarałem wszystko odpowiednio pocięte).
Tylko mam pytanie czy kołnierzyki też mam zygzakować Wprowadziłem też taki indywidualny element mankiety oraz kołnierzyk będą podwójne -z innego materiału czy oba (cykcakować- zygzakować)czy tylko jeden?
Pozdrawiam,
AREK
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nie ma takiego słowa w krawiectwie.

Pisz - obrzucić zygzakiem. To każdy zrozumie.

Nie trzeba obrzucać brzegów, które będą "zamknięte", nie wystające na zewnątrz szwów.

Mankietów ani kołnierzyków obrzucać nie trzeba wcale. Brzegi mankietów są schowane. Jak i brzegi kołnierzyka w koszuli.

Niektóre bluzki mają na karku widoczne obrzucenie i nie schowany brzeg, ale to tylko niektóre fasony - przody krojone z obłożeniem. Z reguły w bluzkach damskich.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nie jest luźna.Ona jest na mnie za duża .Za duże rękawy , sięga mi prawie do kolan.
W tym momencie mnie olśniło - na 99 % miałeś źle ustawioną drukarkę!!! Nie ma takiej opcji, żeby koszula sięgała do kolan. Nawet kilka rozmiarów za duża.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam cały czas problem z bębenkiem. Co jakiś czas nitka mi się plącze. Nie wiem kurcze jak to opisać.Pod stopkom w pudełku na bębenek często dochodzi do splątania nitki.Muszę ciąć wyjmować bębenek , nitki i nawijać od nowa Odpowiednio tak jak na instrukcji przeciągam nitkę z bębenka, ale ona mi się jakby zrywa czy zlatuje z tych uchwytów i muszę to robić ponownie. Często coś takiego mi się robi tylko nie wiem czy jest to spowodowane szybkością Zygzak robię i niezbyt równo mi wychodzi. Po przekręcaniu tkaniny zawsze coś takiego następuje.
________________________________________________________

21 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.