Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Administrator
Zabieram się za szycie sukienki z Burdy (będzie mała przeróbka, bez rękawa i wiązania) i zastanawiam się gdzie lepiej wszyć zamek. Na wykroju jest z boku ale zastanawiam się czy nie lepiej będzie z tyłu. Trzeba będzie trochę przerobić tył ale może łatwiej dopasuję sukienkę? Poradźcie coś proszę.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sus niestety ja Ci nie pomogę w kwesti doboru zamka, bo kompletnie się na tym nie znam. Ale uważam, że mogłabyś zostawić chociaż to wiązanie, wydaje mi się,że fajnie by wyglądaąło. Zreszta ja bym ją zrobiła z całym tym rękawem :) może troszę mniejszym...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zabieram się za szycie sukienki z Burdy (będzie mała przeróbka, bez rękawa i wiązania) i zastanawiam się gdzie lepiej wszyć zamek. Na wykroju jest z boku ale zastanawiam się czy nie lepiej będzie z tyłu. Trzeba będzie trochę przerobić tył ale może łatwiej dopasuję sukienkę? Poradźcie coś proszę.
zostawiłabym - suwak z boku mniej rzuca się w oczy moim zdaniem
Avatar użytkownika
Administrator
Monko sukienka będzie przerobiona bo to kreacja ślubno-zabawowa. Pani na zdjęciu wygląda oszałamiająco ale nie kupiłam satyny tylko "twardszy" materiał i rękaw nie układałby się.

Pajesiu no to OK, zamek zostaje na boku.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja uważam że na tyle ,bo na bokach jak i w spódniczkach tak i w sukienkach częściej inż rzadziej dobrze się układają .Zawsze coś na tym boku nie pasuje :)
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z reguły wszywam zamek z tyłu , ale akurat w tym modelu z tyłu nie będzie dobrze wyglądał, lepiej dać z boku nie będzie się rzucał w oczy.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Nie rozumiem dlaczego w Burdzie (uparcie) na wykrojach zamki w spódnicach sa przeważnie na boku. I potwierdzam, zdecydowanie gorzej dopasować krój w tym miejscu.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
hm, zdaniem sióstr zakonnych, które w parafii, z której pochodzę, dorabiały sobie szyciem, a szyły rewelacyjnie, tak ładnie, że Wojtek ledwie im dorównuje (nie obraź się Wojtku, osobiście podzielam zdanie Koleżanek z Forum, że Twoje dzieła są bezkonkurencyjne), suwak z boku dopasowywał lepiej sukienki do figury...

ja się nie znam, szyję, jak wiecie amatorsko, napisałam to, co zapamiętałam z rozmów w czasie przymiarek, bo moja Mama tam u nich szyła sobie sukienki...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jestem zwolennikiem zamków z tyłu. Na boku często coś się układa nie tak jak trzeba.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale tu nie chodzi o to gdzie lepiej jest wszyć zamek , ale gdzie go wszyć w tym konkretnym modelu z burdy . Zwróćcie uwagę na plecy , i jak myślicie , ładnie będzie na plecach , tak po skosie wszyć zamek ? w innym przypadku to tak ale ja osobiście w tym modelu dałabym z boku
________________________________________________________

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.