Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moim zdaniem każdy zamek wszyty z tyłu,czy to sukienka ,czy spódnica wygląda lepiej(lepiej się układa),ale jeśli zamierzasz wszyć zamek z boku to proponuję podkleić materiał na linii wszycia delikatną taśmą z flizeliny ,wtedy materiał jest stabilniejszy,i jest mniejsze ryzyko ,że się naciągnie.
Avatar użytkownika
Administrator
Moim zdaniem każdy zamek wszyty z tyłu,czy to sukienka ,czy spódnica wygląda lepiej(lepiej się układa),ale jeśli zamierzasz wszyć zamek z boku to proponuję podkleić materiał na linii wszycia delikatną taśmą z flizeliny ,wtedy materiał jest stabilniejszy,i jest mniejsze ryzyko ,że się naciągnie.
Honiu dzięki za bardzo dobrą radę! Podkleję napewno bo widzę, że ten materiał ma tendencje do naciągania :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A Ja będę obstawać przy tyle .Nie zauważyłam żeby sukienka była krojona po skosie ,chyba że się mylę .
Przerobić tył ,to żadna czarna magia .Nawet z tym a la szalowym kołnierzem .
Wiem że na motałam .Chciała bym usłyszeć Wojtka zdanie na ten temat :) Pozdrawiam Kochani :)))
dla mnie czarna... ;) jak można to zrobić? pytam poważnie, z ciekawości :)
jeśli masz tył ,połowę ,bo tak przeważnie jest to w miejscu środka tyłu dodajesz przykładowo 1.5 cm zapasu i przecinasz tył .W ten sposób masz zakład pod zamek i cięty tył przez środek .Jeśli to tył spódniczki postępujesz podobnie ,łącznie z paskiem .
Mam na myśli pasek gdzie ,zamek jest wszyty przez pasek i dalszą część tyłu spódnicy .

--- Ostatnio edytowane 2010-02-05 16:56:04 przez migotka ---
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A Ja będę obstawać przy tyle .Nie zauważyłam żeby sukienka była krojona po skosie ,chyba że się mylę .
Przerobić tył ,to żadna czarna magia .Nawet z tym a la szalowym kołnierzem .
Wiem że na motałam .Chciała bym usłyszeć Wojtka zdanie na ten temat :) Pozdrawiam Kochani :)))
dla mnie czarna... ;) jak można to zrobić? pytam poważnie, z ciekawości :)
jeśli masz tył ,połowę ,bo tak przeważnie jest to w miejscu środka tyłu dodajesz przykładowo 1.5 cm zapasu i przecinasz tył .W ten sposób masz zakład pod zamek i cięty tył przez środek .Jeśli to tył spódniczki postępujesz podobnie ,łącznie z paskiem .
Mam na myśli pasek gdzie ,zamek jest wszyty przez pasek i dalszą część tyłu spódnicy .

--- Ostatnio edytowane 2010-02-05 16:56:04 przez migotka ---
dzięki za odpowiedź Migotko. no tak, dodanie zapasu na wszycie zamka i rozcięcie - tak zrobiłam z wykrojem z Burdy gdy zaczynałam swoją przygodę z bluzami Spider-Mana.
Ale w tej sukience łatwo stracić tę "skośność", no i, wydaje mi się, że rozcięcie tej "plisy" nie byłoby ładne
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie cierpię zamków w boku bo nic mi się nie układa.Jedynie nie za długi.
Popróbowała bym jeszcze na łatce ,jeśli nie jestem czegoś pewna czasami tak robię ,choć kuchy też nadal mi się zdarzają .
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Świeżynek
super wyglada na modelce. ja bym zmieniła tylko materiał z rękawa na jakiś zwiewny :)

3 strony: < 1 2 3

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.