Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Administrator
Chciałabym kupić kilka kolorów farbek do tkanin i coś zmalować na koszulce:) Zależy mi na trwałych kolorach (żeby w praniu nie uległy zniszczeniu) i możliwości malowania na tkaninach naturalnych, sztucznych, mieszanych!

Jeśli ktoś ma doświadczenie z farbami do tkanin to proszę o pomoc.

Zastanawiam się nad takimi markami:
- Nerchau KLIK
- Nerchau do ciemnych tkanin KLIK
- Marabu KLIK (ale czy można nimi malować tkaniny mieszane??)

--- Ostatnio edytowane 2011-03-28 12:25:12 przez Susanna ---
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Marabu utrwala się poprzez prasowanie, tkaniny mieszane mogą nie znieść wymaganej temperatury żelazka - lepiej dopytać sprzedawcy.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Marabu utrwala się poprzez prasowanie, tkaniny mieszane mogą nie znieść wymaganej temperatury żelazka - lepiej dopytać sprzedawcy.

Kurcze :( Nie mam kompletnie pomysłu jak się zabrać za takie malowanie na tkaninach (chodziło mi bardziej o rysunki). Może lepiej odwiedzić sklep do plastyków?
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sus, dużego doświadczenia nie mam w malowaniu na tkaninie, ale rzeczywiście byłam w sklepie dla artystów plastyków tak jak chcesz zrobic i Ty i kupiłam FEVICRYL- farbe akrylowa uniwersalną /nietoksyczna do tkanin, drewna, plastiku, kartonu, papieru glinie i wiekszości porowatych powierzchni. Nie potrzebuje dodatkowych mediów, no i utrwala sie poprzez prasowanie po 24 godzinach. ja robiłam rysunek na koszulce bawełnianej i trzyma sie wszystko , troche tylko popekała farba, ale to tak chyba nawet na tych fachowo robionych tez pęka.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Sus, dużego doświadczenia nie mam w malowaniu na tkaninie, ale rzeczywiście byłam w sklepie dla artystów plastyków tak jak chcesz zrobic i Ty i kupiłam FEVICRYL- farbe akrylowa uniwersalną /nietoksyczna do tkanin, drewna, plastiku, kartonu, papieru glinie i wiekszości porowatych powierzchni. Nie potrzebuje dodatkowych mediów, no i utrwala sie poprzez prasowanie po 24 godzinach. ja robiłam rysunek na koszulce bawełnianej i trzyma sie wszystko , troche tylko popekała farba, ale to tak chyba nawet na tych fachowo robionych tez pęka.
O dziękuję za tak przydatne info! Jeszcze w EMPIKu jest dział z takimi różnościami dla artystów więc tez zaglądnę na to stoisko :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Do tkanin używam farb Decorfin
(to są te 16ml słoiczki co można dostać w Empiku oraz w wielu "sklepach dla wariatów")
16 ml kosztuje 7-9 złotych zależnie od sklepu.
i teraz niespodzianka na allegro ta sama farba w słoiczkach 50ml kosztuje 9zł...


A co do samych farb:
używałem do bawełnianych T-shirtów - z czasem (a raczej z praniem) wyraźnie blakną.
używałem do Elanobawełny - ale tych produktów nie piorę - to naszywki.
używałem do poliestrowych podszewek - też prania nie widzą bo to flagi.
W dwóch ostatnich wypadkach nie zauważam zużycia.

Kupując radzę zwrócić uwagę które farby są "kryjące" ważne przy malowaniu ciemnych tkanin...
inaczej trzeba się bawić w podkłady/nakładanie większej ilości warstw niż rozsądek podpowiada.

I na koniec jeszcze jedna rada:
farba przesiąka - przy malowaniu np T-shirtu koniecznie włóżcie jakowąś tekturę do środka bo malując przód upaprzecie tył...
Avatar użytkownika
Administrator
Do tkanin używam farb Decorfin
(to są te 16ml słoiczki co można dostać w Empiku oraz w wielu "sklepach dla wariatów")
16 ml kosztuje 7-9 złotych zależnie od sklepu.
i teraz niespodzianka na allegro ta sama farba w słoiczkach 50ml kosztuje 9zł...


A co do samych farb:
używałem do bawełnianych T-shirtów - z czasem (a raczej z praniem) wyraźnie blakną.
używałem do Elanobawełny - ale tych produktów nie piorę - to naszywki.
używałem do poliestrowych podszewek - też prania nie widzą bo to flagi.
W dwóch ostatnich wypadkach nie zauważam zużycia.

Kupując radzę zwrócić uwagę które farby są "kryjące" ważne przy malowaniu ciemnych tkanin...
inaczej trzeba się bawić w podkłady/nakładanie większej ilości warstw niż rozsądek podpowiada.

I na koniec jeszcze jedna rada:
farba przesiąka - przy malowaniu np T-shirtu koniecznie włóżcie jakowąś tekturę do środka bo malując przód upaprzecie tył...
Ślicznie dziękuję za tak dokładnie podejście do tematu :) No to teraz nie pozostaje nic innego jak zakupić farbkę, pędzelek i zacząć przygodę z malowaniem na koszulkach. Tak sobie pomyślałam, że gdybym np. sama uszyła bluzkę i chciała ją ozdobić farbami to zawsze na ścinkach mogę wypróbować jak farba zachowuje się na danym materiale, czy nie pęka, nie ściera się itd. :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Administrator
A teraz jest przecena i 50 ml kilku kolorów jest w cenie 3,99 zł! Kupiłam 3 kolorki na wypróbowanie :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sus, dużego doświadczenia nie mam w malowaniu na tkaninie, ale rzeczywiście byłam w sklepie dla artystów plastyków tak jak chcesz zrobic i Ty i kupiłam FEVICRYL- farbe akrylowa uniwersalną /nietoksyczna do tkanin, drewna, plastiku, kartonu, papieru glinie i wiekszości porowatych powierzchni. Nie potrzebuje dodatkowych mediów, no i utrwala sie poprzez prasowanie po 24 godzinach. ja robiłam rysunek na koszulce bawełnianej i trzyma sie wszystko , troche tylko popekała farba, ale to tak chyba nawet na tych fachowo robionych tez pęka.
Widze je wlasnie na allegro -farby Fevricol i sie zast czy kupic. Szyje wlasnie sukienke biala w czarne groszki i chcialam sobie namalowac pasek i maly czarny kolnierzyk. Ale szukam takiej farby, ktora sie nie bedzie spierac, nie wyblaknie i nie popęka.
A nie chce naszywac czarnego paska i kolnierzyka z tkaniny zeby nie było grubo.

--- Ostatnio edytowane 2013-08-04 14:22:18 przez monikowo ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sus, dużego doświadczenia nie mam w malowaniu na tkaninie, ale rzeczywiście byłam w sklepie dla artystów plastyków tak jak chcesz zrobic i Ty i kupiłam FEVICRYL- farbe akrylowa uniwersalną /nietoksyczna do tkanin, drewna, plastiku, kartonu, papieru glinie i wiekszości porowatych powierzchni. Nie potrzebuje dodatkowych mediów, no i utrwala sie poprzez prasowanie po 24 godzinach. ja robiłam rysunek na koszulce bawełnianej i trzyma sie wszystko , troche tylko popekała farba, ale to tak chyba nawet na tych fachowo robionych tez pęka.
Widze je wlasnie na allegro -farby Fevricol i sie zast czy kupic. Szyje wlasnie sukienke biala w czarne groszki i chcialam sobie namalowac pasek i maly czarny kolnierzyk. Ale szukam takiej farby, ktora sie nie bedzie spierac, nie wyblaknie i nie popęka.
A nie chce naszywac czarnego paska i kolnierzyka z tkaniny zeby nie było grubo.

--- Ostatnio edytowane 2013-08-04 14:22:18 przez monikowo ---
chyba fevicryl, to farby akrylowe po prostu... niestety mogą usztywniać, czy pękać

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.