Wersja do druku

4 strony: < 1 2 3 4

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Black-candy, a ty nadal Portugalii jesteś i jeszcze ogrzewania nie podłączyli??
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ela Wolski - wielkie dzięki za komplement, miód na moje uszy! :) Jak dla mnie Lizbona jest strasznie zaniedbana, ale fakt, na wakacje to dobre miejsce :) do Porto muszę się dopiero wybrać, na degustację win porto oczywiście! :) Co do pogody to tu przez pół roku leje prawie non stop i wieje jak zaraza od oceanu. I jest niemożebnie wiglotno. Połącz z mega nieszczelnymi pojedynczymi oknami, brakiem jakiejkolwiek izolacji czy ogrzewania i wychodzi 11 stopnii w mieszkaniu przez wiele miesięcy, wilgoć i wieczny grzyb :P Także na wakacje spoko, do zycia niezbyt... Natomiast co do portugalskiej kuchni się nie wypowiem, bo nie jadam ryb ani owoców morza, a to tutaj główny przysmak :D Zwłaszcza suszony solony dorsz (bacalhau), którego moczy się w wodzie przez dwa dni, żeby pozbyć się nieco tej soli i aby nadawał się do spożycia, taka ciekawostka :)

SłonecznaMałgorzata - dobra kobieto... zanim ja sie odważę na sweter, tak jak Twoje, to miną jeszcze ze dwie dekady :D bardzo fajne te twoje udziergi. I racja - grunt żeby sprawiało przyjemność :)

Iwi - siedzę wciąż, mam fundowanie doktoratu aż do stycznia 2016 roku, więc najwcześniej wtedy uda mi się stamtąd uciec, ale prawdopodobnie nawet parę miesięcy później, jak się obronię ;( ogrzewania dalej nie ma, izolacji i przyzwoitych okien też nie, za to walczymy z robakami, które (znów) łażą po nad w nocy i wypijają z nas krew. Ponoć są tu bardzo częste jakieś domowe pasożyty (pchły, karaluchy, pluskwy...), więc "rozrywek" nie brakuje :P

Żeby nie narzekać tylko, to podzielę się zdjęciem mojej chusty z dziurkami, którą dziergam od jakiegoś miesiąca i jestem mniej więcej w połowie :)


--- Ostatnio edytowane 2015-09-16 14:48:21 przez black_candy ---
________________________________________________________
http://blackcandyproductions.wordpress.com
www.facebook.com/blackcandyproductions

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Chusta zapowiada się wielce interesująco;)

A na "gości" to liście orzecha włoskiego i "opryski" olejkiem lawendowym, trochę odstraszają - podobny problem był w Irlandii - współczuję.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
ikk - ostatnio jak mielismy pluskwy to żadne olejki... kazali się wyprowadzić na dwa tygodnie i zrobili ze trzy razy takie opryski, że trzeba było w masce przeciwgazowej chodzić a po powrocie WSZYTSKO umyć i wyprać w temp co najmniej 60stC (to się moje swetry ucieszyły :P). Teraz traktujemy sklepowym profesjonalnym sprayem zabijającym owady. Od tego jestem biotechnologiem, żeby wszystko truć najsielniejszą chemią jaką dorwę, a co! ;)

--- Ostatnio edytowane 2015-09-16 15:05:42 przez black_candy ---
________________________________________________________
http://blackcandyproductions.wordpress.com
www.facebook.com/blackcandyproductions
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a to przepraszam, jak mam do czynienia z profesjonalistą w truciu, to ja usuwam się w cień - dla mnie chemia to wróg;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Rękawiczki mam na liście "przyszłościowej" a dobrą wełnę kocham bałwochwalczo !
________________________________________________________

4 strony: < 1 2 3 4

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.