Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam
Ponieważ, prócz mnie, znalazł się ktoś jeszcze z Gdańska, nabrałam nadziei, że jest nas więcej:) Postanowiłam, idąc za sugestią Zibiasza, otworzyć wątek "Gdańsk szyje" (nawet tytuł zgapiłam, więc dzięki Zibiaszu:))
Fajnie byłoby się poznać, pogadać na forum. Kto wie, może kiedyś również osobiście:)
Zapraszam więc wszystkich z Gdańska i okolic do wspólnych rozmów o szyciu i nie tylko.
Gdy się przedstawiałam, napisałam już, że szyję od wielu lat torby, ale prócz toreb próbuję też innych rzeczy, z różnym skutkiem:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja jestem tą drugą osobą z Gdańska ;) Bardziej celuję w szycie ubrań, ale dopiero się uczę. Ostatnio nauczyłam się, że po pierwsze: dobór odpowiedniego materiału ma kluczowe znaczenie - uszyłam spódnicę z zakładkami ze zbyt sztywnego materiału (po praniu wydawał się dość miękki i lejący). Wyszedł źle układający się, sterczący balon, a nie spódnica. Po drugie: zanim zacznę ciąć powinnam pomyśleć dwa razy (albo nawet 3) :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cześć:) Ciekawe czy ktoś jeszcze z Gdańska się znajdzie. No ale ciesze się, że chociaż Ty się odezwałaś. Jeśli chodzi o szycie ubrań, to dla mnie temat nie do końca zgłębiony. Czasami coś dla siebie uszyłam, czy ostatnio spodnie dresowe dla koleżanki, ale nie jest to takie łatwe jak się wydaje. Ja wolę torby i dodatki różnego rodzaju:) A jak tom Twoje dzieci? W jakim wieku są? My mamy teraz bunt dwulatka i bunt sześciolatka i bywa wesoło:/
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Moje dzieci trochę młodsze - 4,5 roku oraz 16 miesięcy. Ja mam czasem wrażenie, że bunt trwa ciągle z bardzo krótkimi przerwami ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mój dwulatek do tej pory był aniołkiem, teraz jakby ktoś mi go podmienił:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Marakuja, moja ma 7,5roku i nie wiem kiedy , ale jesteśmy przełomowej fazie: pomiędzy buntem 6ciolatka a nastolatka... jak się zaczęło jak miała 2 latka tak się już chyba nie skończy
Avatar użytkownika
Świeżynek
melduję się wśród Gdańszczanek-choć krawcowa ze mnie calkowicie początkujaca :). Lwi -jakbym czytala o swojej córce-7.5 roku a zachowuje się jakby miała z 14...Ciągle ze mną próbuje "walczyć" -ale może za to w wieku jej nastu lat będziemy mieć to z głowy... takie ciche marzenie ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cześć Pinacolada:) fajnie, że się odezwałaś:) Co tam szyjesz na maszynie, pochwal się:)

--- Ostatnio edytowane 2015-02-16 07:54:55 przez rojkowa ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
na razie drobiazgi :) popełniłam też dwie sukienki dla młodej, zdjecie pierwszej z nich w załączniku-kupa błędów-ale od poczatku do końca wymyślona przeze mnie. poza tym fascynuje mnie patchwork i quilty, ale na razie tylko podziwiam prace innych.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Super ta sukienka, aż czasami żałuję, że nie mam córki, żeby ją stroić:) A błędów na zdjęciu nie widać. Skoro szyjesz od niedawna to chyba masz talent, jak Ci już takie rzeczy wychodzą!
________________________________________________________

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.