Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Chciałabym zrobić wzór, a raczej maziaki na tkaninie bawełnianej, aby mi wyszły takie jak wygrałam na loterii - dołączam zdjęcie juz połączonych kawałków. Czy ktoś jest w temacie farbowania? Plis pomóżcie, bo brakuje mi tkaniny do zakończenia mojego małego projektu:)
________________________________________________________
stefcia.pl
www.facebook.com/RobotkiStefci
mlecznepodroze.pl
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A to nie jest batik przypadkiem?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Robiłaś już coś metodą Batik?
________________________________________________________
stefcia.pl
www.facebook.com/RobotkiStefci
mlecznepodroze.pl
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
niestety tylko czytałam, bo zgubiłam w tamtym roku chuste moja ulubiona robioną własnie ta metodą/ ale nie przeze mnie/ i byłam ciekawa jak i z czym to sie je i czy byłabym w stanie zrobić. Jedyne czym cie moge poratowac to pareo które jesli nie wywaliłam do kontenera pck to gdzies zalega w szafie. jest różowe w białe mazaje. moge poszperac jak jestes chetna
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zawsze jestem chętna:) Biorąc pod uwagę, że możemy się razem spotkać i wybrać po materiały we Wrocku:)
________________________________________________________
stefcia.pl
www.facebook.com/RobotkiStefci
mlecznepodroze.pl
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Stefcia, to w ramach koleżeńskiej pomocy i porzadków wiosennych zanurkuje do szafek i mam nadzieje ze znajde :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Super:) Jak coś znajdziesz to daj znać to się umówimy na polowanie materiałowe i dobrą kawę:)
________________________________________________________
stefcia.pl
www.facebook.com/RobotkiStefci
mlecznepodroze.pl
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A o co chodzi z batikiem na tkaninach? Kojarzę tylko z rysunkami, gdzie malowało się kartkę kredkami świecowymi, składało na pół/po przekątnej jeśli to był kwadrat i prasowało gorącym żelazkiem przez gazetę. I kredka się topiła, kolory się trochę zlewały, a w efekcie wychodził fantastyczny wzór. Jak się to robi na tkaninach, bo chyba nie kredkami świecowymi?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nawet głeboko nie musiałam szukać, znalazłam "pareło" ale nie wiem czy Ci podpasuje. Załaczam zatem fotke / mam nadzieje ze uda mi sie wkleić/ a w razie czego sie umówimy :)
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a na tkaninie tez leje sie wosk na tkanine, albo "przybija " pieczątke z woskiem:) i wrzuca do wody z barwnikiem. tu skopiowałam wiecej informacji "Batik – technika malarska polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku. Proces woskowania i farbowania można, dla uzyskania specjalnych efektów, powtarzać wielokrotnie.

Technika batiku polega na uzyskiwaniu wzorów na tkaninie, najczęściej bawełnianej, przez pokrywanie płótna gorącym woskiem. Używa się do tego pędzla, patyczka, szpatułki i tjantingu (wzornika). Następnie tkaninę zanurza się w zimnej kąpieli barwiącej. Miejsca pokryte woskiem pozostają nie zabarwione. Po wysuszeniu można nałożyć woskową kolejną fazę wzoru i ponownie barwić w ciemniejszym barwniku. Czynność tę powtarza się wielokrotnie. Po wykonaniu projektowanego wzoru tkaninę prasuje się przez biały papier. Batik to technika wykonywana przez pokolenia najbardziej popularna technika w Azji i Indiach, tam najczęściej używa się zwierzęcych skór do formowania pozycji batiku."
________________________________________________________

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.