Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witajcie
Czy wie ktoś może gdzie mógłbym kupić krzywki do łucznika kl.800.Jest to model gdzie można założyć krzywki (jest klapka, którą się otwiera i tam się wkłada te krzywki)
Pytanie tyczy się też szpulek, bo standardowe, które miałem do wcześniejszych maszyn, są za duże.

Pio
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Szpulki to standardowe dla Singera/Łucznika dostępne w każdej pasmanterii, są trochę niższe i mają trochę zaokrąglone tarczki. Krzywki dostępne np. na Allegro u użytkownika hondi1.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Te szpuleczki nazywa czasami "soczewkowe". Szpuleczki soczewkowe.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sprzedawca na allegro wymaga numeru krzywki, a ja nie wiem jaki to jest numer.Potrzebuję krzywki do ściegu prostego elastycznego.
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Krzywki posiadają numery oraz namalowany lub wytłaczany symbol graficzny ściegu jaki dotyczą. Należy kontaktować się telefonicznie ze sprzedawcą i on dobierze w/g symbolu graficznego na krzywce, wskazane jest również dokładne podanie modelu maszyny.

--- Ostatnio edytowane 2015-01-21 16:28:49 przez bogdan ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Model to najprawdopodobniej 834 lub 884, lecz ciut inny, bo można zakładać krzywki.
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Model to najprawdopodobniej 834 lub 884, lecz ciut inny, bo można zakładać krzywki.
Łuczniki klasy 800 z wymiennymi krzywkami to znacznie niższe numery, chyba 814. Należy szukać napisu na maszynie lub zamieścić zdjęcie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
"Podpięłam się" by nie tworzyć nowego tematu. Mam podobne pytanie dot. singera 518. Jeśli ktoś z Forumowiczów szyje na takiej maszynie - to proszę by napisał ile krzywek powinno być w komplecie? Mam szansę kupić taką maszynę za niewielkie pieniądze ale ma ona tylko jedną krzywkę - z wzorem zygzaka i ściegu prostego. Więcej się nie odnalazło a osoba sprzedająca nie wie czy było ich więcej. A maszyna podoba mi się i korci, kusi...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A chyba nawet kiedyś widziałem takiego singera u lokalnej krawcowej.

Jutro będę krążył po mieście to mogę się zapytać.

EDIT

Chyba już nie muszę.

Sprawdź tą aukcję na Ebay , zwłaszcza fotki. Wychodzi na to że ktoś sprzedaje komplet.

=https://www.ebay.com.au/itm/SINGER-518-STYLIST-ZIGZAG-SEWING-MACHINE-SERVICED-CAMS-ATTACHMENTS-MANUAL-NICE/393001141404?hash=item5b80b1849c:g:l9IAAOSwleBfobS5

--- Ostatnio edytowane 2021-01-10 14:28:49 przez Benedek ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Benedek, serdecznie dziękuję - komplecik cudo, ale jeszcze zostało mi trochę rozsądku:):). Angielskiego wprawdzie nie znam, ale cenę chyba zrozumiałam. Jeśli kupię maszynę (ale to byłby zakup dla kaprysu który mnie od czasu do czasu nachodzi, a nie z konieczności) to spróbuję poszukać krzywek na allegro. A swoją drogą - o numery krzywek pasujących do singera 518 możesz przy okazji zapytać. No bo tak na mój chłopski rozum - to krzywka w jakiś sposób współgra z mechanizmem maszyny i chyba nie każda nadaje się do konkretnego modelu...?

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.