Wersja do druku

154 strony: « < 49 50 51 52 53 54 55 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Kiedy będzie najnowszy numer "szycie krok po kroku" w sprzedaży?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
POdobno 28 marca, ale nie wiem, czy dobrze gdzies przeczytalam:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Spodobala mi sie ta sukienka z kwietniowej burdy, podpowiedzcie, ile materialu na nia potrzeba na rozmiar 40???
W sobote wybiore sie chyba na bazar z tkaninami (nastepny bedzie dopiero w czerwcu) i rozejrzalabym sie za czyms pasujacym... Na rosciagliwa ta tkanina nie wyglada, co?

--- Ostatnio edytowane 2012-03-08 18:40:40 przez helen ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Spodobala mi sie ta sukienka z kwietniowej burdy, podpowiedzcie, ile materialu na nia potrzeba na rozmiar 40???
W sobote wybiore sie chyba na bazar z tkaninami (nastepny bedzie dopiero w czerwcu) i rozejrzalabym sie za czyms pasujacym... Na rosciagliwa ta tkanina nie wyglada, co?
Nie widzę czy ona ma jakieś cięcia ale ja bym kupiła planowaną długość sukienki + długość rękawa + 10 cm na podwinięcia.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Długość kiecki +długość rękawa + podwinięcia powinno starczyć no i podwójna szerokość
tzn 150 cm . Wiola Burda dla dzieci od wczoraj była u mnie w kiosku .
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam prośbę: czy ktoś z polską burdą z Marca 2012 mógłby mi przesłać -albo wstawić do wątku skan opisu wykonania sukienki 108 (chodzi mi o jedną stronę, z rysunkami zawierającymi również opis krok po kroku; który znajduje się pod koniec wkładki).
Chodzi mi osam opis wykonania
Mam ten wykrój:
http://www.burdastyle.de/burda-style/damen/kleid-knoten-optik-cocktailkleider_pid_209_7117.html
Z góry dziękuję.
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Cześć :)

co słychać w burdzie dla dzieci :) Jest coś fajnego dla chłopczyka ?
Wogule opłaca się szyć dla dzieci ? Zastanawia mnie czy taka zabawa nie wyjdzie mnie drożnej niż zakup gotowych ciuszków :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
To zależy, jak do tego podchodzisz.

Jeśli szyjesz dla satysfakcji i to po prostu lubisz - bez problemu znajdziesz tanie materiały albo nawet i gotowe, "dorosłe" ciuchy do przerobienia na ciuszki dla dziecka.

Jeśli szyjesz, bo lubisz oryginalne rzeczy i chcesz po prostu dogodzić szyciem sobie i dziecku - to nawet jeśli wydasz tyle, co na gotowy ciuch - bardziej będziesz sobie ceniła swoje dziełka.

Satysfakcja jest bezcenna.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
szkoda tylko ze te gazetki "burda" są takie drogie :( 6zł lepiej by się wydawało niż 13 :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cześć :)

co słychać w burdzie dla dzieci :) Jest coś fajnego dla chłopczyka ?
Wogule opłaca się szyć dla dzieci ? Zastanawia mnie czy taka zabawa nie wyjdzie mnie drożnej niż zakup gotowych ciuszków :)
Jako iż szyję prawie wyłącznie dla dzieci, czuję się trochę "wywołana do odpowiedzi". Moim zdaniem, nie jest to kwestia "czy się opłaca". Prawdopodobnie nie.
Koszt materiału, wykroju i czas włożony w to są po prostu drogie. Dla mnie nie stanowi problemu kupienie dziecku czegokolwiek, ale ...zazwyczaj szyję rzeczy których kupić się po prostu nie da. Ja szyję rzeczy których nigdzie bym nie kupiła (choćby ta moja sukieneczka w groszki, na specjalne życzenie królewny). Radość dziecka była bezcenna.
I satysfakcja, że jest to własnoręcznie zrobione. Dla kogoś kto nie ma nic wspólnego z krawiectwem, jest to duże osiągnięcie.
I jeszcze to, że mogę zaangażować dzieci w proces tworzenia: wybieramy
razem materiał, wzór, uczą się co do czego pasuje, kiedy się to nosi etc.Jakie są właściwości materiałów ... Trochę zabawy, a trochę całkiem poważnej nauki.
A praktycznie:
Jeśli Burda jest dla Ciebie droga, jest mnóstwo legalnych i darmowych wzorów w sieci, fakt niewiele po polsku; ale jeśli tylko umiesz szyć to rysunki są zazwyczaj zrozumiałe i przechodzące ponad bariery językowe.
Ale nie zawsze, czego dowodem moja prośba w tym wątku, powyżej -dalej pięknie proszę.
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

154 strony: « < 49 50 51 52 53 54 55 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.