Wersja do druku

7 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja tam się ogólnie ubieram na czarno, ale ostatnio nachodzi mnie chęć dołożenie do tego jakichś kolorowych elementów. Głównie floral, ale znaleźć przyzwoicie wyglądającą tkaninę w kwiaty - trudna sztuka. Niby pełno jest tego typu ciuchów w sklepach, ale za ogromne pieniądze.
Tkaniny feniksa na szewskiej to minimum 35 zł / m, za wyjątkiem półek objętych przeceną, podobnie jest w d.h. podwale. Za to ostatnio bodajże na Grabiszyńskiej widziałam na wystawie informacje o 50 % przecenie, ale jak u nich ceny wyglądają, to nie wiem.
________________________________________________________
Przeszyj to sam ~
Avatar użytkownika
Świeżynek
bardzo miło się czyta wasze posty (szczególnie,że na internecie nie ma zbyt wielu wątków o takiej tematyce ---- tutaj gratulacje dla adm.), więc zdecydowałam się dzisiaj dołączyć do społeczności zw. z krawiectwem :) i oto jestem!! wątek tkaniny i mam też taki problem, bo nie wiem czym różni się cupra (często w burdzie),a len z wiskozą i czy można go traktować jako zamiennik? (właśnie len z wiskozą bo mam go dosyć sporo, a chciałabym uszyć spodnie (burda 8/2010 model 109)). Ktoś ma pomysł z jakiego materiału wyjdą najlepiej?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
bardzo miło się czyta wasze posty (szczególnie,że na internecie nie ma zbyt wielu wątków o takiej tematyce ---- tutaj gratulacje dla adm.), więc zdecydowałam się dzisiaj dołączyć do społeczności zw. z krawiectwem :) i oto jestem!! wątek tkaniny i mam też taki problem, bo nie wiem czym różni się cupra (często w burdzie),a len z wiskozą i czy można go traktować jako zamiennik? (właśnie len z wiskozą bo mam go dosyć sporo, a chciałabym uszyć spodnie (burda 8/2010 model 109)). Ktoś ma pomysł z jakiego materiału wyjdą najlepiej?
Nigdy niczego nie szyłam z cupry, ale z tego co przeczytałam w necie wynika, że jest to tkanina wiskozowa, podobna do jedwabiu (ale bardziej "sztuczna")więc moim zdaniem spodnie z lnu z wiskozą byłyby ok!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hmmm, cupra to chyba inne włókno niż wiskozowe, choć fakt, oba są wytwarzane z celulozy. Różnią się szczegółami produkcji. Nie wgłębiałam się bardzo w temat, więc dokładnie nie powiem. Cupra ponoć najbardziej ze wszystkich włókien celulozowych przypomina jedwab.

Len z wiskozą będzie sztywniejszy, może lepiej znaleźć coś lejącego (poliester z wiskozą? mam taką tkaninę, fantastycznie się układa). Zresztą zobaczcie na zdjęciu w Burdzie, spodnie układają się miękko, widać, że tkanina ma swój ciężar i nie gniecie się. Tak więc wiskoza owszem, ale z domieszką syntetyku.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam pytanie:
w jednym z postów znalazłam sklep internetowy z materiałami Szmatka Łatka. Znalazłam tam jeden materiał, który bardzo mi się podoba, jednak w opis sugeruje, że jest to tkanina przeznaczona głównie do patchworków (100% bawełny). Nigdy nie szyłam patchworków i nie wiem, czym różnią się tkaniny najlepiej się nadające do tej techniki od zwykłych? Czy z takiej tkaniny można by było uszyć sukienkę?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To jest zwykła cienka, miękka bawełna (ale nie za cienka - nie prześwituje).
Można z nich szyć nie tylko sukienki czy bluzki, ale również ubranka dla dzieci. Najlepiej napisz, żeby Ci przysłali próbki i wtedy sama zobaczysz. Są jeszcze sklepy Robin's Patchwork i Craftfabric. Wrzuć w google, to Ci znajdzie. Tam też są takie tkaniny (zwłaszcza w pierwszym - wybór ogromny)

A tutaj zobacz, co można z takich szmatek uszyć dla dzieci: http://www.etsy.com/shop/HolyCrapClothing?ref=seller_info

Czy tu wogóle można linki wklejać? :-S
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wielkie dzięki, Wiola! Rzeczywiście, w Robin's jest świetny wybór; szczególnie kwiaty są ciekawe. Ładną tkaninę w kwiaty dostać jakoś zaskakująco trudno. Tylko wszystkie materiały są jakieś wąskie, 110-130 cm... cóż, chyba taka zachodnia czy patchworkowa konwencja.

Ubranka dla dzieci, których link, z powodzeniem, wkleiłaś, są rzeczywiście rewelacyjne. Jak jakieś urodzę na pewno coś takiego uszyję :)
Pozdrawiam,
U.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wiola99 link świetny i niesamowicie inspirujący! ja na pewno coś wyskrobie z niego dla mojej :) dzięki za odpowiedzi na poprzedniego posta. zostawię tą tkaninę w spokoju, jeszcze poczeka w gotowości:)

Jestem przygnębiona tym, że w Polsce jest tak mały wybór tkanin. już nieraz prosiłam o "mieszankę", a kobitki wielkie oczka robiły.A zamiennik jakiś? Yyy... niestety! Dodam tylko, że miasteczko nawet zaopatrzone w ten temat. Czy Wy też mieliście takie przygody? Jeśli tak to z jaka tkaniną?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie wiem czy tu już było, ale fajny jest też sklep Kameleon http://www.tkaninysklep.pl/
Tam są i bawełny, i mieszanki, i dzianiny, i inne różności.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tkaniny w tym sklepie Wiolu są przecudne, nie wszystkie ma się rozumieć, ale co znaczy sprzedaż w dublach to nie mam pojęcia;/
________________________________________________________

7 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.