Wersja do druku

14 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Mam pytanie odnosnie supełkowania i przy pikowaniu i ogólnie...czy te przy pikowaniu tylko supełkujecie czy lepiej zwiazać na koncu i jakos umiescic pod lamówke czy jak?
I pytanie nr2 (nie wiem czy tematycznie dobrze umieszczam)...zaprasowywanie...czy jest jakas prosta metoda jak zaprasowywac (widzialam na jakims filmie)ale troche jeszcze mam zagadkę...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
pytanie nr 2 - chodzi Ci o szwy po zszywaniu np. kwadratów? jak je rozprasować? czy o coś innego?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
tak o ta czesc materiału ktora zostaje po zszyciu kwadratow...ogladałam jak robiłą to Pani Missouri ale jednak pryz tym pierwszym probnym patchworku mi to dobrze nie wyszlo...i potem sie materiały w katach pozaginaly;(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
tak o ta czesc materiału ktora zostaje po zszyciu kwadratow...ogladałam jak robiłą to Pani Missouri ale jednak pryz tym pierwszym probnym patchworku mi to dobrze nie wyszlo...i potem sie materiały w katach pozaginaly;(
pozagniatały? kurcze nie bardzo kumam jak to wyglądało:mysli:

może zacznę od tego: z internetu nauczyłam się "mojego sposobu" ;)
zszywam kwadraty dla przykładu :2x po 2 kwadraty
czyli mam dwa zszyte kwadraty i dwa kolejne razem zszyte i teraz zasada jeżeli chcę te dwa kwadraty doszyć pod spód pierwszych dwóch czyli zrobić blok 2x2 to:
kwadraty na górze maja mieć szew je łączący zaprasowany na lewa stronę( tu jest do wyboru ale musisz potem trzymać się konsekwentnie stron- czyli obracasz je szwem do góry i cały szew bez rozginania zaprasowujesz na lewą stronę)
następnie bierzesz zszyta druga parę kwadratów i zaprasowujesz szew na prawą stronę

czyli wniosek zawsze zaprasowujesz na przeciwna stronę wtedy jak przyłożysz kwadraty do siebie(prawymi stronami) żeby je zszyć ładnie szwy zajdą jeden na jedną stronę a drugi na druga- to pomaga w utrzymaniu linii prostej przy zszywanych blokach


oo matko mam nadzieję że to po ludzku napisałam i coś zrozumiałaś :stres:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dziekuje...tak zrozumiałam i bede wg tego postepowac przy zaprasowywaniu...bo ja je zamiast zszywac razem z2 zlaczonych kwadratow to kazdy na inny bok haha...wyobrazasz to sobie?tak mogłam zorobic tylko JA i nie dziwne ze pozniej dziwnie na siebie ponachodziły i brzydko wyszło...bo podobno to prasowanie bardzo wazne...teraz juz wiem:)tak wiec dziekuje:kwiatek:...a jak nie bedzie cos wychodzic to bede pytac:oczko:
Avatar użytkownika
Świeżynek
no więc tak: ja pikowałam zwyczajnie po prostej - ale po przekątnej kwadratów - może dlatego mi nieposzło?
a co to stopka krocząca? i górny transport? - ja żadna krawcowa i tych nazw nie rozróżniam... szyłam zwykłą stopką co i zszywałam kwadraty

fotki mogę wkleić by pokazać co dokładnie mi bardzo nieposzło :(
chyba wypruję wszystko i jeszcze raz spróbuję...

a może łatwiej jest jak jest grubiej wypełnienia? bo wg mnie ogólnie za cienka ta jedna warstwa wyszła (bo to kocyk miał być dla dzieci na trawę)

.
a odnośnie postów o zaprasowywaniu to ja zaprasowywałam na dwie strony... jakoś tak mi wygodniej było

--- Ostatnio edytowane 2013-04-10 19:29:16 przez karolinka84r ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Karolinko - Moim zdaniem im grubsze wypełnienie tym większe prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak i sięzawinie/zagnie. Bo materiał musi się bardziej naciągać na wypełniaczu.

Z twoich zdjęć wychodzi na o, że zabrakło dobrego naciągnięcia! Albo przy spinaniu albo przy przeszywaniu jużgotowej 'kanapki'.

Może to przez stopkę. DOlny transport to te ząbki co wystają pod stopką z płyty maszyny. One są odpowiedzialne za przesuwanie dolnej wartwyt materiału. Stopka krocząca ma wbudowany w 'siebie' mechanizm, który pomaga przesuwać górną warstwę materiału.
Więc może stąd u Ciebie te zagięcia bo nierówno warstwy się przesuwały pod stopką?

tu masz stopkę kroczącą pokazaną:
http://allegro.pl/stopka-z-gornym-transportem-do-maszyn-lucznik-arka-i3148775730.html
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Martynior...a czy koniecznośc używania stopki kroczącej jest zależna od tego jaka jest grubość materiału do pikowania?
Karolinka84r...ja się jeszcze mało znam w porownaniu z koleżankami ale tez pomyślałam, że może za mało naciągnięte bo u mnie się robiło podobnie
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No i Martynior wszystko ładnie wyjaśnił :D

Co do zaprasowywania, to jak zaprasowywujesz szwy na jedną stronę to później łatwiej jest je wyrównywać. Jednak jak robisz elementy z dużą ilością trójątów, np. gwiazdy to lepiej jest rozprasowywać na dwie strony, bo inaczej w srodku gwiazdy robi się taki kłąb, że ciężko jest z tym coś zrobić.

I najłatwiej jest jak połączysz kwadraty, np. po 2 i potem te pary znów po dwie i tak dalej, a na końcu łączysz rzędy. Mam nadzieję, że jasno się wyrażam.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Vibeke - troszkę jest. Jeśli ma się kilka wartstw to sam dolny transport czasem nie wyrabia.. bo przesuwa dolny materiał ok ale już nie sięga do wyższych partii.. Sprawdza się też przy śliskich materiałach, które się bardzo łatwo rozjeżdżają..

14 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.