Wersja do druku

294 strony: « < 245 246 247 248 249 250 251 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
jakie to symptomatyczne...


tofanie :pocieszacz:

wszystko czego potrzebujesz ma chyba SINGER 4423 (ma bardzo dobre opinie i jest polecany nie tylko na tym forum :))
regulacja docisku i wyłączany transporter powinny pomóc w szyciu trudnych materiałów ...
tylko, chociaz nie miałam z nim do czynienia , to wnioskuję ze do najcichszych może nie należeć... wszystko zależy czy będziesz szyła na wolnych obrotach , czy pełną parą (a pary singer ma sporo :) 1000 obr. a minutę :) :)

pozdrowionka :)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Mam tego Singera i jestem zakochana w moim szybkobieżnym czołgu :D

Na wolniejszych obrotach spokojnie szyję po nocy - sąsiedzi nie zgłaszają pretensji, a ja jeszcze słyszę radio wcale nie rozkręcone na maksa.
Na pełnych faktycznie jest dość głośny, choć w porównaniu z poprzednią (Arką) to jest cichy jak myszka ;)
Zresztą póki co najszybsze obroty są dla mnie za szybkie:boisie:
Zdarza mi się depnąć do końca tylko przy ściegach elastycznych, które siłą rzeczy szyją się wolniej.

Filcu jeszcze nie szyłam, ale ona chyba tylko butów nie da rady uszyć ;)
Jedyne czego nie ma, to dodatkowego stolika - a przynajmniej jeszcze nie znalazłam.
Za to podobno ma możliwość wmontowania w blat i z tej opcji może kiedyś skorzystam.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Tofanie, nie obrażaj się, nikt Ci tutaj na złość nie chce zrobić :kwiatek:

Myślę, że ten Singer Heavy Duty to chyba najlepsze rozwiązanie - nie mam, ale czytam o nim sporo i ma świetne opinie. Przeglądam często oferty sklepów i nie wpadła mi w oko jeszcze żadna maszyna, która w tej kwocie miałaby stolik powiększający pole pracy. Nawet Janome stolik mają dopiero od modelu txl 603 (no chyba, że coś przeoczyłam). W ich ofercie jest jeszcze maszyna walizkowa Janome 393 PROMO, która wygląda na solidną i wiele mogąca. Na jednej z grup facebookowych dziewczyna pisała, że filc szyje Łucznikiem Katarzyną.

Ja się o łucznikach nie wypowiem, bo nie mam, więc moja opinia wiarygodna by nie była za szczególnie. Ale mam komputerową i ona sobie ostatnio na grubszej warstwie bawełny słabiutko radziła. Za to Silverka jak czołg przejechała po wszystkim i nie stęknęła nawet. Mąż od razu stwierdził "I na co Ci ta wypasiona maszyna była ...?":mysli: No do szycia :P.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tofanie, żebyś wiedziała ile razy padło pytanie o maszynę z owerlokiem... Nie ze ściegiem owerlokowym - a z owerlokiem właśnie... Byłoby lepiej, gdybyś nie skracała wypowiedzi, a pisała obszerniej... Poza tym nie spotkałam się z określeniem "owerlok" na ściegi owerlokowe... Raczej - elastyczne, to tak, ale nie owerlok.

Ale cóż, jeśli ktoś skłonny do fochów...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
a ja tam lubię skróty myślowe :jezyk_oko::jezyk_oko:

i sama stosuję nader często :zacieszacz::zacieszacz:

a jaki ubaw z Nimi jest czasem :D:D nie do przecenienia :D:D

więcej luzu drogie Panie :rotfl:
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czyli jednak mozna spotkac zyczliwe dusze :)
Niedokladne pisanie, szybkie wypowiedzi... Moge sie rozwinac. Jestem zamknieta w domu z nieuleczalnie chorym dzieckiem, ktore czeka na smierc. Kilka? Kilkanascie miesiecy Nam zostalo? Chce cos dla niego zrobic, zanim odejdzie. Moze cos uszyc?
Stad pomysl maszyny do szycia.
Wezme ta, ktora polecacie i pewnie znow zabawie sie w '100 pytan do' :)

Dzieki za pomoc :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Choroba człowieka zmienia. Jeden stałe się mniej cierpliwy dla innych a drugi bardziej wyrozumiały. Cierpienie bliskiej osoby jest dramatem niewyobrażalnym. Szanujmy się i kochajmy bo życie jest krótkie a potem będzie już za późno. Sama choruję więc coś tam wiem na ten temat. Wiem też co to jest rozdrażnienie spowodowane złym stanem.
Tofanie zostań z nami. To forum jest szczególne a Ania Czeremcha to chodząca encyklopedia wiedzy o szyciu i maszynach do szycia. Bardzo chętnie dzieli się z innymi tą wiedzą.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie życzę pogody ducha Wam i sobie. ❤❤❤😀🌹🌺🌸
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zdaje się, że Ania też się zmaga z czymś niefajnym, więc wyrozumiałość w drugą stronę też się przyda :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zdaje się, że Ania też się zmaga z czymś niefajnym, więc wyrozumiałość w drugą stronę też się przyda :)
Właśnie do tego nawiązuję. :)
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Najgorsze to wiedzieć i żyć jakby .....

294 strony: « < 245 246 247 248 249 250 251 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.