Wersja do druku

294 strony: « < 254 255 256 257 258 259 260 > »

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wygląda jakby różniły się tylko wyglądem zewnętrznym :-)

Trudno powiedzieć, co jest dostępne na rynku włoskim, bo tam będziesz kupowała, prawda?

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Jesli bede kupowala to przez amazon, a oni sciagaja rzeczy z roznych zakatkow swiata ;)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie.
Mam wstepnie wybrane 3 maszyny do szycia
Husqvarna e10
Singer 3323
Singer 4218

Najbardziej jestem za pierwsza. Doradzcie czy to dobry wybor jak na pierwsza maszyne w zyciu? Chcialabym szyc tylko dla siebie, cos do domu, dla synka. Spisze sie?
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Przejrzyj forum używając przycisku "szukaj". :-) To nie są nowości na rynku i na pewno znajdziesz o nich informację :-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
przegladałam ;) o podanych przeze mnie Singerach niewiele znalazłam, za to o Husqvarnie coś więcej i chyba na nią padnie wybór :) ale jeszcze musze to przemyśleć, choć mówią że pierwsza myśl najlepsza :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie. Nie wiem czy szycie w ogóle mnie wciągnie i się spodoba. Chciałabym kupić coś na próbę i w razie czego zainwestować w lepszy jeśli przyniesie zadowalający skutek. Na razie wydatek w okolicy tysiąca zł aby odsprzedać za taką samą cenę nie wchodzi w grę. nie przewiduję na początku żadnego ambitnego szycia - tyle co zwężenie bluzki i zrobienie pluszaka ze starej skarpety. Po prostu sprawdzenie czy maszyna jest dla mnie.

Wypatrzyłam w okolicy następujące maszyny w zbliżonych cenach i poukładałam je w hierarchii które chcę.
Powiedzcie mi czy to dobre wybory?


Elena 2300- najpoważniej myślę o tej maszynie
Singer 8280- pozycja nr 2 jeśli nie będzie Eleny
Łucznik Zofia- wiem, że łuczniki są niepolecane ale ta wydaje mi się sympatyczna. Ustawiłam na dalszej pozycji ze względu na firmę.
Łucznik - tur2, 415, 451


Przeglądałam forum, szukałam lupką opinii o tych maszynach i Elena była pozytywna, Singer i Ł.Zofia raczej tez. Poproszę aby ktos zerknął na mój wybór i powiedział mi czy podejmuję dobra decyzję :)
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Elena 2300- najpoważniej myślę o tej maszynie
Czy chodziło Ci może o firmę Elna? Jeśli tak, to jako firma jest to raczej dobry wybór (kwestia wyboru odpowiadającego Ci modelu), podobno Elna i Janome to ta sama grupa (bliźniacze marki). Ja akurat mam Janome i od wielu lat służy mi bez zarzutu, zresztą w razie kłopotów mam przetestowany serwis :)
Z pozostałych wymienionych przez Ciebie firm to na pewno kłopotliwe bywają Łuczniki dostępne w marketach - liczne doświadczenia mojej koleżanki, która wykazuje się wyjątkową cierpliwością dla tej marki :)
O Singerach nie mogę się wypowiedzieć, nie wiem czy za tym idzie jakość dawnej marki, czy- podobnie jak Łucznik- to tylko tradycyjna nazwa..

Ostatnio rozmawiałam z koleżanką, która nigdy nic nie szyła i postanowiła spróbować, żeby się przekonać, czy to w ogóle dla niej. Polecałam jej wersje budżetowe, za które nie przepłaca się za bardzo, a które jednak trzymają jakiś podstawowy fason:
- Lidlowa SilverCrest
- Janome Sew Mini de Luxe
Obie w cenie nieprzekraczającej 350 zł, liczne opinie dostępne w necie (chociaż te z Lidla to podobno były różne modele, więc trzeba patrzeć na zdjęcia, czy czytasz o tej samej :) ). W razie kłopotów Lidlową wymieniają na nowy egzemplarz (lub zwrot pieniędzy), Janome ma normalny serwis.
A jeśli wszystko jest ok i posiadaczowi spodoba się szycie, nie jest szkoda sprzedać za parę złotych, dołożyć i kupić tę wymarzoną :)) Czego Ci serdecznie życzę!

--- Ostatnio edytowane 2016-02-06 23:10:10 przez TheTutuOwl ---
________________________________________________________
tutu
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Łucznik 415 i 451 to dosyć stare konstrukcje, z lepszych czasów Łucznika, solidne, ciężkie, w żeliwnej obudowie.
Przy czym 415 to zwykła stębnówka, szyjąca tylko ściegiem prostym, a 451 to też stębnówka, ale wzbogacona o zygzak. I to już wszystkie jej bajery. Tur 2 to w ogóle nie maszyna, tylko nazwa silnika, stosowanego w Łucznikach.
Stare Łuczniki nie są złe, ale jednak ubogie w funkcje i szybko może Ci zabraknąć ryglowania, ściegu elastycznego i paru innych pierdułek...
Chyba raczej skup się na Elnie i Singerze.:mysli:
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja studiowałam rynek maszynowy przez 3 lata (tyle zabrało mi zbieranie funduszy) i byłam przekonana do Janome lub Elny po przeczytaniu "całego" internetu, mam kilka znajomych z elnami i wszystkie zadowolone. Chciałam tylk odnieść się do posta wcześniejszego, polecającego Janome Sew mini - nie kupuj tej maszyny, jest to maszyna do podstawowej nauki szycia, polecana dla dzieci, mała i dość słaba. Chyba że planujesz tylko raz na czas uszyć poszewkę albo skrócić spodnie (choć z jeansami może sobie nie poradzić).Elna 2300 już nie jest produkowana, tzn jest al pod innym nieco designem i nazwą - to Elna 240 explore i jest dostępna w większości sklepów on-line.

--- Ostatnio edytowane 2016-02-07 17:55:06 przez Agnieszka ---
________________________________________________________
www.popatchnatoblogspot.com
Avatar użytkownika
Świeżynek
dziękuję bardzo za odpowiedzi. Oczywiście chodziło mi o Elnę, wkradł się błąd z "rozpędu". Koniec z końcem zdecydowałam się na singera. Upolowałam go w bardzo niskiej cenie, dodatkowo dołożono mi dużo części zapasowych typu igły, stopki, nici, żarówki, szpulki, szmatki itp. Na razie jeszcze się zbieram w sobie z rozpoczęciem maszynowej działalności bo to czas sesji egzaminacyjnej. Jak tylko uporam się z zaliczeniem semestru siadam do pracy :)

294 strony: « < 254 255 256 257 258 259 260 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.