Wersja do druku

294 strony: « < 30 31 32 33 34 35 36 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
witam ponownie i tutaj :-)

Drogie, doświadczone, mądre Kobiety - potrzebuję rady i pomocy bo zakup maszyny spędza mi sen z powiek.
Otóż jam jest laik.....ale wiem jaki jest mój cel, jedynie z jego realizacją problem :bezradny:
Otóż właśnie się przymierzam do maszyny (tak wiem cały temat przeczytałam do ponad połowy, ale mimo wszystko - pustka w głowie) więc chciałam takiej indywidualnej porady "na świeżo" - tzn nie mam konkretnych typów, więc nie pytam czy ta lepsza od tej - powiem po prostu co potrzebuję do pracy, aby mnie ona cieszyła i zachęcała do dalszych działań a nie zniechęciła na starcie na następne kilka lat.

Otóż moim głównym celem obecnie jest szycie narzut, kołderek/kocyków dla moich niuń, zakochana jestem w patchworkach kiedyś (jak się już nauczę) chciałabym pobawić się w pikowanie :oczko: zatem maszyna musi dać radę z warstwami materiału, mieć dla mnie fajne funkcje szycia dekoracyjnego, ale jednocześnie słuzyć do prostych rzeczy jak wszycie taśmy do firanki, skrócenie nogawek.
czy podwójna igła jest fajną sprawą? bo wydaje mi się że może się przydać. Wspominacie tu dość często o chwytaczu - lepszy rotacyjny tak? choć na dziś dzień niewiele mi to mówi, to pewnie kiedyś już będę obcykana we wszystkich tych częściach. Chciałabym, żeby były te wszystkie regulacje szwów, regulacja docisku stopki (będzie mi to przecież potrzebne...chyba? )
.....aaaa co najważniejsze - CENA - mam do przeznaczenia na ten cel max 700 zł :mysli: POMÓŻCIE! proszę :angel:

no chodzi mi coś po głowie (pewne modele), ale chciałabym najpierw Was podytać. Powiem szczerze, że nawet zastanawiałam się nad lidlową maszyną (choć jej nie ma i nie wiadomo kiedy będzie), ale pewnych rzeczy mi w niej brakuje...no chyba, że da się to jakoś inaczej zrekompensować

Avatar użytkownika
Świeżynek
ciąglę mam nadzieję, na fajne rady propozycje, ale wiem, że szukanie konkretnych modeli jest czasochłonne więc podrzucę parę propozycji - proszę podpowiedzcie coś :prosi:

to pewne moje znaleziska napiszcie co sądzicie o nich uwzględniając moje zerowe umiejętności ale i w/w potrzeby :-)zaznaczę, że bardzo chciałabym ściegi ozdobne - mam sporo pomysłów, a szycie bardziej dekoracyjne z grubymi materiałami też (znaczy warstwowymi np polar+bawełna i ew jakaś ocieplinka lekka), ale też czasem jakaś firanka, zasłonka czy skrócenie nogawek ;-)

NUREM 1 (NAJBARDZIEJ TKWIĄCY W MOJEJ GŁOWIE) husgvarna E20
DALSZE:
2. http://allegro.pl/profesjonalna-maszyna-do-szycia-singer-4411-i2449346202.html SINGER 4411 - niby mocna, ale brakuje mi ściegów dekoracyjnych :-( i chyba mało wyposażona
3. BROTHER BN 37- http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-brother-bn37-extra-3-lata-gwar-i2450669942.html - Fajne funkcje...ale nie pisze nic o tym, czy stopka jest regulowana co ma znaczenie przy grubszych materiałach (u mnie np wchodza w grę trzy warstwy - polar:bawełna:+lekka watolinka (choć nie zawsze) )
4. JANOME 920 (BAAARDZO MI SIĘ PODOBAŁA I BYŁAM NA NIĄ NAPALONA JAK SZCZERBATY NA SUCHARKA) http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-janome-920-stopki-podkladka-i2455412972.html - niestety ma chwytacz wahadłowy co wg Was nie jest fajne - ale czy do przeżycia dla takiego laika co nie ma porównania? :mysli:
5. JUKI HZL-27Z http://allegro.pl/juki-hzl-27z-maszyna-do-szycia-3-lata-gwarancji-i2456034080.html - tu nie wiem jak z tą regulacją wysokości - pisze niby jaką max wysokość stopki można uzyskać - więc chyba jest? poza tym co to chwytacz obrotowy? no i generalnie nie ma mowy o ściegach ozdobnych i małe wyposażenie startowe ale moze warto? :bezradny:
6. Elna 220eX http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-elna-220ex-gratis-mesin-i2411757484.html - nie umiem w niej znaleźć jakiś specjalnych cech ...ale może są
7. OOOOO TOOOOO mi się spodobało! ale jak z firmą? REDSTAR A30 http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-redstar-a30-5lat-gwarancji-i2414026845.html jak dla mnie super....ale ja się mało znam ;-) znaczy jej funkcje i wyposażenie mi pasują ale nie wiem jak najważniejsze elementy
8. a to coś? http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-siruba-hsm-2722-i2455341074.html
9. i jeszcze taki Singer 4218 -no nie głupi http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-singer-4218-super-okazja-i2461036706.html

no czekam na pomoc :-) poratujcie swoją wiedzą i doświadczeniem


--- Ostatnio edytowane 2012-07-09 11:52:20 przez fasOla ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z tych maszyn ja bym wybierała między E20 a Elną 220ex. Redstar A30 też wygląda ok i ma 5 lat gwarancji :) Te maszyny są najbardziej wszechstronne.
Juki chyba stosunkowo niedawno zaczął robić domowe maszyny do szycia pod własną marką - widziałam tę zalinkowana na żywo, wygląda b. dobrze ale nie wiem jak szyje.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Z tych maszyn ja bym wybierała między E20 a Elną 220ex. Redstar A30 też wygląda ok i ma 5 lat gwarancji :) Te maszyny są najbardziej wszechstronne.
Juki chyba stosunkowo niedawno zaczął robić domowe maszyny do szycia pod własną marką - widziałam tę zalinkowana na żywo, wygląda b. dobrze ale nie wiem jak szyje.

ooo dziękuję :oczko:

mam nadzieję, że jeszcze ktoś się wypowie, bo krąg produktów już się zawęził do tych trzech (bo i dla mnie najbardziej interesujące się wydały )
ja oczywiście będę w sklepie osobiście kupować nie przez allegro, ale zanim pójdę i wcisną mi coś co im za długo na półce leży (bo jak pisałam jestem w temacie na wiedzy prawie zerowej) to wolę coś sobie poukładać w głowie i wiedzieć co chcę ;-)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam.
Przeczytałam prawie cały temat ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie: Czy warto kupić maszynę do szycia - Elna ex240. Moje umiejętności są zerowe. Czy warto na początku inwestować w maszynę ok. 750 zł, czy lepiej kupić niższy model i po paru latach zmienić?

edycja:
Może w podanej kwocie dostanę coś lepszego od elny?

--- Ostatnio edytowane 2012-07-12 18:15:09 przez Shizuka ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam.
Przeczytałam prawie cały temat ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie: Czy warto kupić maszynę do szycia - Elna ex240. Moje umiejętności są zerowe. Czy warto na początku inwestować w maszynę ok. 750 zł, czy lepiej kupić niższy model i po paru latach zmienić?

edycja:
Może w podanej kwocie dostanę coś lepszego od elny?

--- Ostatnio edytowane 2012-07-12 18:15:09 przez Shizuka ---
ja też właśnie jestem po zakupie maszyny i jako niedoświadczona "świeżynka" po prostu pojechałam osobiście do sklepu (choć wystawiają też na allegro i dają fajne gratisy) pomacałam, użyłam i wybrałam ;-). Ja na początek stawiałam na husgvarnę e20 - jest na prawdę fajna, ma sporo ściegów jak na taką cenę i mało z nią problemów - jedynie ma chwytacz wahadłowy - ja nie wiedziałam o co chodzi, ale po instruktażu stwierdziłam, że ten rodzaj chwytacza wymaga więcej pracy ii konserwacji/czyszczenia a ja nie lubię siedzieć i dłubać ;-) wybrałam rotacyjny zatem i tym samym zakupiłam elnę 320 - ma mniej ściegów ozdobnych od husgvarny a poza tym zrobi się na niej wszystko. Mam już pierwsze próby szycia za sobą, jako niedoświadczona szybko ją opanowałam - bardzo mi się podoba i jest dla mnie łatwa i zrozumiała. Ponad to ten model ma sztywny pokrowiec (plastikowy) przez co bezpieczniej ją przechowam przy moich dzieciątkach. Dostałam spoooooro stopek, nici, prowadnik materiału magnesowy. Gwarancja 3 letnia pełna. Cena ciut większa od Twojej zamierzonej bo 800 zl (ale z dobrym wyposażeniem) choć u mnie max miało być 650 ;-)
Avatar użytkownika
Świeżynek
fasOla - fajna ta maszyna :-)
Avatar użytkownika
Świeżynek
fasOla - fajna ta maszyna :-)
no podoba i mnie się B-)choć Elny jakoś nie brałam pod uwagę a tu póki co miłe zaskoczenie. Z tymi stopkami które dostałam (częściowo w standardzie a częściowo gratisowo wg moich potrzeb) to spełnia moje wymagania. Cwiczenia i nauki trwają - w sumie wszystko w instrukcji jest proste i czytelne, czasem posiłkuję się wskazówkami zdjęciowymi z netu bo ja jestem wzrokowiec ;-)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja na początku przyszłego tygodnia będę miała swoją, już nie mogę się doczekać!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja na początku przyszłego tygodnia będę miała swoją, już nie mogę się doczekać!
a co kupujesz?
powiem, że gdy weszłam do sklepu i zobaczyłam taaaaaaaaaaaki asortyment cudów to oniemiałam, gdybym miała tak z 1500 zł to kupiłabym maszynę marzeń :bezradny: ale może kiedyś? :mysli: urzekły mnie brothery i ich możliwości ....że o haftowaniu nie wspomnę :szok:

294 strony: « < 30 31 32 33 34 35 36 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.