Wersja do druku

8 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję Ci bardzo, właśnie o to mi chodziło, żeby ktoś mi pokazał różnice, czyli jednak SilverCrest, jak zwykle jesteś niezawodna.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ściegi elastyczne są potrzebne
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I po problemie. Zostałam właścicielką zielonego SilverCresta. Była wystawiona na allegro za 350 plus 29 kurier. Nowa, nieużywana, nieotwarta. Gwiazdor obdarował Panią dwiema. Przyjedzie do mnie prawdopodobnie w środę.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ściegi elastyczne są potrzebne
zależy, kto co szyje :P moja mama do tej pory radzi sobie na maszynie, która ma ścieg prosty i zygzak :D no ale przy kupnie nowej maszyny to lepiej mieć, niż nie mieć ;)


Gosiu, przyjemności w użytkowaniu maszyny :)
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jesli szyje sie drobne rzeczy to takie sciegi sa nie potrzebne.Moja nowa maszyna nie ma sciegow elastycznych ale zawsze mam igle do dzianin ,i zawsze moge podlozyc kartke (ulotke) pod material i maszyna bd szyc :)

Pani Gosiu ,gratuluje maszyny .Ja tez sie ciesze ,ze jestem juz po zakupie i czekam tylko na kuriera ,moja bd we wtorek.Niech Pani zamiesci jakies zdjecia maszyny jak juz przyjdzie :) chetnie zobacze i niech Pani opowie jak sie sprawuje ,ja jak dostane swoja to na pewno tak zrobie xd
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jeśli cena jest ta sama, ale ilość funkcji mniejsza...?

Odnośnie ściegów elastycznych - niektórzy producenci nazywają je też ściegami wzmocnionymi - dlatego też używam tego nazewnictwa. I mówiąc szczerze - do szycia dzianin Silver Crestem i dawniej - łucznikiem - też używałam ściegu zygzakowego, ale za to kiedy potrzebne jest naprawdę mocne szycie - to te ściegi są bezcenne.

Kto po raz kolejny zszywał dziecku spodnie rozprute w kroku albo przyszywał paski do torby na zakupy, torebki czy plecaka - to wie, o czym mówię ;-)

Singer 9960 ma ścieg dzianinowy nieco inny - o niebo lepszy, bo bez przesuwu w tył, przez co nie ma skłonności do rozciągania dzianiny pod stopką. Szyje drobny "skok w bok" z zerową długością ściegu, a potem wraca do linii szycia ściegiem niewielkiej długości. Czyli ścieg w poziomie wygląda mniej więcej tak: I\I\I\ Zwykłą maszyna raczej niewykonalne, ale gdyby ktoś kiedyś spotkał się z maszyną, która miałaby ścieg elastyczny opracowany właśnie w ten sposób - to gorąco polecam.

Ania

--- Ostatnio edytowane 2014-01-05 19:24:40 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Piotrze maszynę otrzymam prawdopodobnie w środę lub w czwartek, w piątek pewnie spędzę w jej towarzystwie pół dnia, podzielę się póżniej wrażeniami. Bez ,,pani,, proszę, po co te formalności.:luzik:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Piotrze maszynę otrzymam prawdopodobnie w środę lub w czwartek, w piątek pewnie spędzę w jej towarzystwie pół dnia, podzielę się póżniej wrażeniami. Bez ,,pani,, proszę, po co te formalności.:luzik:
Kultura jest ważna :) ale prosze o jakieś fotki ,bo strasznie "jaram" sie tymi silvercrestami ,tez chyba sobie takowego kupię ale dopiero za jakieś pół roku ,może dłużej zależy jak będzie z moimi funduszami i ich obecnością w Lidlu.Dobrze,że mam lidla w najblizszym miescie :)
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Piotrze maszynę otrzymam prawdopodobnie w środę lub w czwartek, w piątek pewnie spędzę w jej towarzystwie pół dnia, podzielę się póżniej wrażeniami. Bez ,,pani,, proszę, po co te formalności.:luzik:
Kultura jest ważna :) ale prosze o jakieś fotki ,bo strasznie "jaram" sie tymi silvercrestami ,tez chyba sobie takowego kupię ale dopiero za jakieś pół roku ,może dłużej zależy jak będzie z moimi funduszami i ich obecnością w Lidlu.Dobrze,że mam lidla w najblizszym miescie :)
ale zdjęć i recenzji tej maszyny jest mnóstwo w internecie. Przykładowa: http://longredthread.wordpress.com/tag/maszyna-do-szycia-silvercrest-opinie/
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czytalem ,chyba juz wszystkie ,za to filmow bardzo malo :( a ja uwielbiam ogld filmy i slyszec dzwiek szyjacej maszyny <3
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"

8 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.