Wersja do druku

37 stron: « < 9 10 11 12 13 14 15 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć,
Teraz ja mam problem z moim owerlokiem. dosłownie przed chwilą chciałam wykonać próbę ściegu i po ok.20 cm nagle coś trzasło. Po wyjęciu materiału okazało się, że igła jest wygięta. wymieniłam na nową, na próbę pokręciłam pokrętłem, by sprawdzić jak działa iiii (niech to szlag) igła zahacza o chwytacz górny, dolny i o tę czarną blaszkę(?). Coś się musiało wygiąć.... Na szczęście mam paragon, ale boję się, że nie uznają mi gwarancji albo coś...(jedyne moje doświadczenie z reklamacją to reklamacja butów, gdzie się okazało, że niewłaściwie je użytkowałam. Ja w nich tylko chodziłam :yyyy: )
Czy ktoś z Was ma doświadczenie z rozpatrywaniem gwarancji w Singerze? Jak to w ogóle się w Lidlu odbywa? Ktos wie? Chyba zaraz się tam przejdę. Szkoda urlopu na takie sprawy, ale cóż.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Najlepiej złóż reklamację z ustawy u sprzedawcy, jeśli nie minęło 2 lat od momentu zakupu, a nie z tytułu gwarancji u producenta. Na forum prawnym jest bardzo dokładnie wszystko opisane http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/57401-poradnik-konsumenta-przeczytaj.html#post258216
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Świeżynek
Obiecywałam, że napiszę co dalej - reklamacja.
W Lidlu mi powiedzieli, że mam przynieść cały karton. Zadzwoniłam do Serwisu w ARKA AGD (tel. w instrukcji na końcu) i powiedzianomi, że mam przysłać bezpośrednio do nich - będzie szybciej. Paczkę wysyła się kurierem DHL-a na koszt serwisu. Należy opisać i dołączyć ksero paragonu, oczywiście numer kontaktowy też. Co też wczoraj uczyniłam. Czekam na odzew. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Eszamko,
Rozważałam, czyby nie skrobnąć parę słów prywatnie i zapytać o los owerloka. Trochę czekałaś z naprawą. Serwis z Radomia działa bardzo dobrze.

Fides
Avatar użytkownika
Świeżynek
dzięki za szybką reakcję :)

cały czas próbuje dodzwonić się do serwisu ale ciągle mnie rozłącza lub w połowie zdania przerywa i "słyszę ciszę" a właśnie pan tłumaczył mi co i jak mam zapakować. Już do lidla chciałam iść ale skoro może to dłużej potrwać to spróbuje raz jeszcze..

teraz w ogóle mnie łączy z serwisem. Dzwoniłam z dwóch telefonów i to samo. Chyba pozostaje sklep.


--- Ostatnio edytowane 2014-07-17 10:55:29 przez eciepecie ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Eciepecie,
Właściwe postępowanie w przypadku awarii opisała Eszam w swoim poście.
Link do forum prawnego i porada tam umieszczona nie ma zastosowania w Twoim przypadku.

Fides

--- Ostatnio edytowane 2014-07-17 10:55:52 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Eciepecie,
Właściwe postępowanie w przypadku awarii opisała Eszam w swoim poście.
Link do forum prawnego i porada tam umieszczona nie ma zastosowania w tym przypadku.

Fides
nie ma, bo?

--- Ostatnio edytowane 2014-07-17 10:56:10 przez matrioszka ---
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Świeżynek
Fides - czekałam na igły (kupione przez internet i zapodziane na poczcie)aby do serwisu maszyna "szła" z chociaż jedną niebieską igłą.
Eciepecie. Niestety numer bezpośredni do serwisu singera w Arce mam w domu. Wpiszę jutro. Może przyda się Tobie a może komuś innemu.
Avatar użytkownika
Świeżynek
udało mi się znów połączyć, Pan powiedział mi że jest problem z telefonami i znów mnie rozłączyło.
napiszę do nich maila :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bo nie występują żadne z niższych wymienionych:
" 4. Niezgodność towaru z umową

- towar nie nadaje się do celów, do jakich jest zwykle używany (np. kubek pęka po wlaniu gorącej wody);

- właściwości towaru nie odpowiadają właściwościom cechującym towar tego rodzaju (np. kurtka przeciwdeszczowa nie chroni przed deszczem);

- towar nie odpowiada oczekiwaniom dotyczącym tego rodzaju towaru, które wynikają z zapewnień sprzedawcy lub producenta, podawanych choćby w reklamie lub we wcześniej danej próbce (np. krem do rąk nie wygładza skóry);

- towar został nieprawidłowo zamontowany lub uruchomiony przez Sprzedawcę lub Konsumenta, jeśli ten ostatni postępował zgodnie z instrukcją otrzymaną przy Sprzedaży (np. drzwi zamontowane w domu nie pasują do futryny - kupowane razem);

- towar posiada wady prawne, tzn. obciążony jest prawami osób trzecich, np. rzecz skradziona, zastawiona - a w umowie sprzedaży nie było o tym wzmianki." fragment ze strony http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/57401-poradnik-konsumenta-przeczytaj.html#post258216


Wykaż mi, który punkt ma zastosowanie w przypadku Eciepecie.

Fides

37 stron: « < 9 10 11 12 13 14 15 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.