Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Xanti, a jaką masz elnę? Ten merrylock jest identyczny z Elną 344 - różni się jedynie napisami i tym, że merrylock ma gratisy :P Ze stopką do marszczenia w takim razie szkoda, ale nie zniechęcam się, spróbuję


Susanna - nie strasz, bo ja jutro ze strachu maszynę odeślę zamiast próbować. Poza tym, zapominasz, że mam 30 metrów materiału - z czego pewnie 30-40% to dzianiny :P Jak ustawię ścieg to będę miała co szyć przez najbliższy tydzień ;) Dzięki za namiary, już sobie zapisałam. Jak dostanę instrukcję i doczytam to zamówię pewnie większą ilość. Chociaż już nie mam na to miejsca... :D Mam pokój 40 m2 dla mnie i chłopa, a materiały, maszyny, wykroje, Burdy i książki zajmują większość pokoju... :D

Dzięki dziewczyny, ale już mnie nie straszcie, bo z samego wrażenia sobie nie poradzę.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No właśnie mam Elnę 344 i jestem z niej bardzo zadowolona. Szyje bezawaryjnie.
I pamiętaj, żeby przy zmianie koloru nici nie męczyć się z nawlekaniem, tylko wiązać nici i dopiero wtedy przeciągać (końcówka poprzedniej, do początku następnej zakładanej szpulki)
Życie (szycie) z overlockiem jest o wiele lepsze:angel:
Przyjemnej zabawy!!!!!
Avatar użytkownika
Administrator
Xanti sama reflektowałam na Elnę (nie pamiętam który model) ale zrezygnowałam z powodu potrzeby zmiany płytek. Ważne, że jest jedna i na jednej się szyje.

Mrufka jak planujesz póki co szyć dzianiny to spoko, być może wystarczy raz ustawić ścieg i samo pójdzie ;) Choć na mojej Toyce to jednak muszę podokręcać tu i ówdzie żeby wszystko było cacy.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Być może też tej do koralików - moja mama często ręcznie przyszywa urwane cekiny, perełki i koraliki na stroju, więc może jej się przyda opcja zrobienia tego szybciej.
Stopka do koralików i cekinów służy do przyszywania taśm z koralikami, cekinami czy perełkami, nie pojedynczych.

http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet-agd/janome-zestaw-stopek-do-koralikow.html

Po prostu - normalna stopka nie "przepuści" koralika czy perełki przy przyszywaniu. Stopka "koralikowa" ma podcięcie pod spodem wysokie na tyle, żeby przeszedł przez nią koralik.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam maszynę, mam maszynę :D
Przeczytałam już całą instrukcję i nie czuję się przerażona - przewlekanie nie wygląda na takie straszne. Może kiedyś dojdę do szybkiego nawlekania? Wygląda to naprawdę prosto jak na overlocka, jest tylko jedna nić (od dolnego chwytacza), która idzie w sposób skomplikowany, może jednak to tylko wygląda tak prosto? Zobaczę po zajęciach :)

W tym modelu nie trzeba zmieniać płytek do każdego ściegu. A już na pewno nie dostałam żadnych płytek. Zmiana ściegów polega chyba głównie na przestawianiu mechanizmu różnicowego, długości ściegu, włączania/wyłączania górnego noża, ustawiania palca szerokości ściegu i w przypadku dwóch ściegów wymontowuje się igłę prawą lub lewą. Cieszy mnie to, bo może będę w stanie szybko zmieniać ściegi :D Coś jak team F1 - 8 sekund i wszystko zmienione ;)

Minus jak na razie to plastikowa dźwignia podnosząca stopkę, przyzwyczaiłam się do metalu :/ Drugi minus, ale mniejszy, bo świadczy też o dużej zalecie, to waga, dla mnie maszyna jest za ciężka, ale chłop będzie nosił. Sam też ostro wziął się do pomagania mi z ustaleniem co jest czym i przeczytał instrukcję :D A potem pobawił się prowadnikiem nici udając, że to antenka do poszukiwania życia pozaziemskiego....

Czeremcho - pisałaś wcześniej, że nic poza prostymi krawędziami na overlocku nie przeszyję, czyli pewnie muszę włożyć między bajki ich rysunki pokazujące, że da się szyć z krawędziami wewnętrznymi/zewnętrznymi i przy nierównych brzegach? Bo jeżeli miałaś coś innego na myśli,co dają nowe maszyny, a nie takie starocie jak moja - to ja nie wiem co to, ale to chyba i dobrze :)


A poza tym ech, czuję się dopieszczona - pojemnik na ścinki i szuflada na drobiazgi w maszynie... :D Mam coś takiego na własność :) Dzięki jeszcze raz za pomoc w podjęciu decyzji i ogarnięciu overlocka!!!

Avatar użytkownika
Administrator
Mrufka witaj w gronie overlomaniaków :D Niech Ci overlok wiernie i dobrze służy. Ależ to frajda no nie :D A jak zaczniesz szyć dzianiny ahhh.... będziesz zachwycona :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
B-)gratulacje
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mrufko,gratuluję i czekamy na pierwszą rzecz jaka zejdzie z Twojej nowej maszynerii:D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To jest czysta radość :D Siedzę ja i maszyna przy komputerze (kanapa) i zerkamy na siebie. Podziwiam bardzo, bardzo osoby, które potrafią nie ruszyć takich maszyn przez długi czas, wykonać jakieś pilniejsze obowiązki. Ja nie wytrzymam i zaraz lecę coś kroić, żeby mieć co wrzucić pod igły. Bawią mnie strasznie kolory na maszynie - ma kropkami zaznaczone, gdzie się nitkę przekłada, barwy są nasycone. Jak dziecko cieszę się z nowej zabawki :D A może to po prostu kwestia tego, że wiosna przyszła :D:D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a czy będziesz z niż spać? ;) bo moje dzieci, jak coś dostaną, z czego się baaardzo cieszą, to potem z tym śpią... bywa, że przez długi czas:):D

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.