Wersja do druku

16 stron: « < 9 10 11 12 13 14 15 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo bardzo bardzo nie chciałam tego robić i z góry przepraszam za obrazę uczuć estetycznych.
Spodnie które omawiamy, talia i pępek.
Do tali mam 13cm wg twojej metody, to będą biodrówki?
Przepraszam za jakość zdjęć i ciut krzywo wyszło, ale jak się próbuje utrzymać na tyłku spodnie 2 lub 3 rozmiary za duże to tak wychodzi niestety
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:51:50 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:52:16 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:53:36 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:52:46 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
To jest chyba bardzo płynne... Dla człowieka "starej daty" - mogą być, dla młodych - zdecydowanie nie :-)

A bardziej serio - liczy się nie tylko długość rozporka, ale i szerokość paska, czyli "całokształt" :-) Jak dla mnie - dokąd sięga górna krawędź spodni, a nie tylko długość rozporka jest tu wyznacznikiem.

Ania
Czy ja wiem, chyba masz na mysli starych,porzadnych fachowcow :)

Szukaj w slowniku slowa "szlic"

http://www.szarmant.pl/slownik

Ps ; ale niech bedzei rozciecie,czy to az takie wazne ? :)

--- Ostatnio edytowane 2015-10-30 19:33:07 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pasek ma 3cm, więc zabójczo szeroki nie jest. Twoim zdaniem spodnie sięgające 3-4cm poniżej talii są super biodrówkami?
Zrobiłam coś, czego nie chciałam jeszcze bardziej, wyciągnęłam spodnie jeszcze z liceum chyba.
Spodnie jak spodnie, spięte z tyłu z 8cm albo lepiej. Sięgają tak, z 1-1,5 cm powyżej talii(przewiązane miarą) te zielone kreseczki to: pozioma miejsce do którego mniej więcej sięgają te super biodrówki z poprzedniego zdjęcia, ukośna wspomniane już kości miednicy. Zaznaczyłam szpilkami ale ledwo je było widać więc pozwoliłam sobie poprawić. Rozcięcie spodni to niecałe 12 cm + 4 cm pasek(o pasku wcześniej nic nie wspominałeś, ale podaje)
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:54:18 przez _JUKI_ ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
JUki, piszesz o wysokości, o pomiarze linii prostej, a ja o kontrolnym pomiarze długości łuku - wg tego, jak robiliśmy to na kursie konstrukcji. To spokojnie się mierzy samemu, bo się człowiek nie schyla.
Nadal nie wiem, co z tym szlicem. Mógłbyś używać określeń stosowanych w konstrukcji odzieży?
Nie robie tego jak na kursie konstrukcyjnym,bardzo mozlwie ze spuchly by ludziom od tego glowy. Jesl uwazasz ze to czego cie tam nauczyli jest dobre i proste to zostan przy swoim. Kroj zostal wymyslony przez mojego ojca,ktory rowniez byl nei raz na takim kursie jak ty, ale po latach uproscil ten kroj to minimum. Dziek iBogu ze nie musailem chodzic na te kursy, jak widze co pisaz w ksiazkach , wyliczaja jakies ulamki to naprade moze odechceic sie krawictwa nei jednemu.zatem cierpliwie slcuhaj prosze :)
Cóż, to chyba wymiękam. Mi już głowa spuchła. Ale może innym się przyda.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:53:17 przez _JUKI_ ---

16 stron: « < 9 10 11 12 13 14 15 > »

Wątek jest zablokowany.