Wersja do druku

16 stron: « < 10 11 12 13 14 15 16 >

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:15:11 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zmierzyłam, krok jest 7cm, tylko 1cm więcej niż u Ciebie. S-12cm głębokość 19cm(12+7)czyli ciut nad biodrówkami mimo że sięgają nad talię :krzyk:

Właśnie o to chodzi, kilka postów wyżej twierdziłeś, że mierzymy szlic ze starych spodni i jest gitara, teraz okazuje się że jednak nie do końca. Jeśli wszystkiego nie wyjaśnisz do końca to szkoda Twojej pracy, bo nikt z tego nie skorzysta. Wypróbuje, stwierdzi że do bani i bedzie lipa :(

A czy to nie zależy przypadkiem od wzrostu danego osobnika? Ja kariery w NBA bym raczej nie zrobiła :nie:
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:15:24 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale tu cały czas mierzycie rozcięcie , a przecież jest jeszcze to co zszyte. To czy biodrówki czy nie można określić na podstawie długości rozcięcia tylko wtedy gdy to co zszyte jest stałej długości, z tego co mi się wydaje to takie jest założenie w sposobie tworzenia wykroju, który pokazuje JUKI. A w spodniach które pokazuje GoraLove Szycie to co zszyte jest różnych długości, dlatego w tym wypadku rozcięcie nie określi czy to biodrówki czy nie :)
Pytam o rozcięcie, bo to miałam mierzyć, nikt nie mówił nic o kroku :bezradny:
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:15:35 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kurcze,ja wam chyba tak kulawo tlumacze to wszystko :(

Jedyny pomysl jaki mi przycodzi do glowy, to postawic zone przy scianie,mierzyc ja i opisywac po kolei :D A jeszcez lepiej uszyc jej spodnie na tylek i pokazac .





--- Ostatnio edytowane 2015-10-30 22:38:49 przez _JUKI_ ---
O to całkiem dobry pomysł :D , ale spokojnie, nie jest źle wytłumaczone, trzeba spokojnie przeczytać i pooglądać , a najlepiej spróbować uszyć w ten sposób, tylko że ciągle brakuje tylnej części...
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:15:54 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Właśnie chce je uszyć i to bardzo. Tylko jak mam metodą prób i błędów dochodzić co z czego, to mi się odechciewa. Szkoda moich nerwów i czasu. Wolę dopytać teraz niż potem rwać włosy z głowy.
Niektóre "wymiary" mają powiązanie ze wzrostem inne nie, dlatego tak mnie zaintrygowało to, że do S-18cm to biodrówki i koniec tematu, chciałam wyjaśnić wątpliwości.


Wujek gugiel jest dobry na wszystko :)
Schlitz - szczelina
rozcięcie - Spaltung, Schlitz
rozporek - Hosenschlitz, Schlitz
szczelina - Fuge, Ritze, Spalte, Riss, Schlitz, Spalt
szpara - Ritze, Spalte, Riss, Schlitz, Spalt

Ja w tym widzę całkiem sporo sensu - wybieram spodnie, które mają najwygodniejszą dla mnie długość rozporka i tą długością się dalej posługuję. Ewentualnie wybieram najbardziej zbliżone do ideału i je koryguję (bo wiem, czy za krótko, czy za długo). A pozostałe wymiary to już sobie biorę z oryginału, czyli z siebie.

Ale ja laik jestem - może dlatego mi się to klei ;)

Dokladnie, tylko przy krojeniu nie zapominaj dodajesz 6 cm do wysokosci szlicy.Mozna powiedzeic ze na tej podstawie wyliczamy glebokosc spodni.Przykladowo zmierzyles szlic 19 cm+6cm, glebokosc spodni masz 25cm.

Zrobiłam tak jak powyżej i się okazuje że jednak zrobiłam źle, bo nie uwzględniłam swojego mikrego wzrostu o którym nigdzie nic nie było!!!! Chyba że było, to proszę wstawić jak krowie na miedzy gdzie, bo znowu przejrzałam od początku i nie znalazłam :(
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No i nigdy jak szyje nie uzywam fastrygi zadnej, nie jest w ogole potrzebna :) zdziwieni ? a jednak to prawda :)
A niby dlaczego miałoby to budzić zdziwienie? Też nie używam, normalka. Tak jak nie rysuje linii szycia i innych tego typu wynalazków, szkoda czasu :D
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:16:25 przez _JUKI_ ---

16 stron: « < 10 11 12 13 14 15 16 >

Wątek jest zablokowany.