Wersja do druku

16 stron: « < 10 11 12 13 14 15 16 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Najlepiej zacznijmy od początku, zdjęcie miary, jak krowie na miedzy. Uwzględniając co zmienisz i dlaczego jeśli ktoś jest wysoki/niski/szczupły/gruby/garbaty/bez zębów.
Dla mnie to czy spodnie są biodrówkami czy nie zależy od człowieka, a nie S-16 biodrówki, S-19 głębokie i koniec. AgaM ma rację, że jakbyśmy zmierzyli wymiar od tali przez krok do talii to łatwo się zorientować czy S-12 wynika z tego że spodnie to biodrówki, czy że delikwent to krasnal. Według tego co mówisz spodnie z załącznika są biodrówkami mimo że sięgają nad talię.
To się tyczy nie tylko spodni. Dajmy na to jak stwierdzić czy kobieta ma duże piersi, nie da się tylko na podstawie obwodu biustu, bo dwie panie o obwodzie 90 cm mogą się diametralnie różnic. Jedna może mieć silikony, druga być-przepraszam za wyrażenie-"deską". Aby to stwierdzić trzeba zmierzyć obwód pod biustem i wtedy staje się jasność, ta co ma pod 70cm ma czym oddychać, ta co 85cm raczej nie ma problemów przy bieganiu :oczko:
I tutaj nic się nie da "na oko". Masz doświadczenie, robisz to od 35 lat, to co dla Ciebie jest logiczne, bo patrzysz i widzisz tu nie ma zastosowania ponieważ:
Nie widzisz, ktoś też nie zobaczy jeśli nie powiesz na co patrzeć
Inni nie mają niestety Twojego doświadczenia
Nikt nie wie co miałeś na myśli jeśli nie powiesz wprost, zwłaszcza że jak zaznaczasz jesteś jedyną osobą, która zna tą metodę.

Czekam więc na wyjaśnienia dotyczące miary i lecimy dalej :D

--- Ostatnio edytowane 2015-10-31 12:50:37 przez GoraLove Szycie ---
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:14:52 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:14:17 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Okey, mam nadzieje ze teraz zrozumiesz(wymiary z twoich spodni/ S-8,krokiem podniesione 6cm = 14cm)jesli nie, to trudno,moze inni zrozumieja :)

http://ekrawiectwo.net/site_media/media/images/1206/27343.jpg.800x600_q85.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=LE79GO4A_jY

Ps;Jesli ktos chcial by glebsze nieco spodnie, to mierze szlic nie S-8 tylko powiedzmy S-12 i to nadal beda jeszcze biodrowki :)

--- Ostatnio edytowane 2015-10-31 12:37:18 przez _JUKI_ ---
Pokazałeś spodnie które opisałam "majtki mi wystają", w nich podkrój ma 5cm, w sumie 13.
Ile wzrostu ma osoba na filmie?
Zrób to samo przy S=12cm, podkrój 7cm(tyle mają moje spodnie które sięgają mi nad talię, a które uparcie nazywasz biodrówkami.
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na tym zdjeciu, bardzo podciagnelas spodnie do gory, bo az ci prawa nogawke wykrecilo tylem, sprobuj je opuscic nizej i zadaj moze sobie pytanie, jakie sa twoje intencje ? :)

http://ekrawiectwo.net/site_media/media/images/1206/27360.jpg.800x600_q85.jpg
Też czytaj ze zrozumieniem, nic nie podciągałam specjalnie, spięłam tylko z tyłu, aby mi nie opadły bo są prawie 3 rozmiary za duże(jak były dobre właśnie na tej wysokości je nosiłam). Jak już pisałam, nie posiadam obecnie dobrych spodni żeby zdjąć z nich miarę. Dlatego dopytuję się jak to zrobić "z człowieka"

Biodrowki to S-16, S-19 ,to juz sa takie w miare glebokie spodnie.

Skupmy się na spodniach które przymierzyłam jest S-12 czyli biodróweczki aż miło, czy też S-12+7krok=19cm czyli już w miarę głębokie spodnie, bo już się pogubiłam. Stosujesz wymiennie sam szlic ze zmierzonych spodni i głębokość spodni czyli szlic+podkrój do określenia czy to biodrówki czy nie.

Okey, mam nadzieje ze teraz zrozumiesz(wymiary z twoich spodni/ S-8,krokiem podniesione 6cm = 14cm)jesli nie, to trudno,moze inni zrozumieja :)

http://ekrawiectwo.net/site_media/media/images/1206/27343.jpg.800x600_q85.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=LE79GO4A_jY

Ps;Jesli ktos chcial by glebsze nieco spodnie, to mierze szlic nie S-8 tylko powiedzmy S-12 i to nadal beda jeszcze biodrowki :)
Jak juz bedzie jasne ,to dajcie znac, bedziemy kroic tyly spodni.

--- Ostatnio edytowane 2015-10-31 12:58:04 przez _JUKI_ ---

Filmik bardzo dużo wyjaśnia w kwestii mierzenia, ale tej wykrój jest ciut nieteges.
Mierzę od miejsca gdzie spodnie mają się kończyć(talia) do miejsca gdzie zaczyna się łuk(19cm). Wsuwam 6cm i mam miejsce gdzie będę mieć wszyty pasek i jego szerokość(3cm bo tyle dodajesz w damskich, tu nie wiem dlaczego dodałeś 6 cm bo te 6cm to łuk, czyli aby taki był podkrój, to w dół trzeba dodać mniej, jak już pisałeś dodajesz 3 w dół i 5 w "bok" i nie rozumiem dlaczego tu dodałeś 6 w dół i koniec )i mam spodnie do miejsca z którego startowałam czyli do talii . Zgadza się? Tylko tu zaczynam mieć wątpliwości czy zawsze będzie te 6cm łukiem w kroku. Modelka którą pokazujesz wygląda przeciętnie, mi trochę do przeciętności brakuje i min z tego wynikają moje problemy z garderobą. Czy jeśli jestem bardzo szczupła to nie powinnam skorygować tej długości kroku i dać np 5cm? W większości spodni robią mi się takie "jajka".

W temacie glebokosci spodni, wszytko zostalo juz pokazane, takze mysle ze poniedzieli przechodzmy do krojenia tylnej nogawki,byc moze bez ciebie :)

http://ekrawiectwo.net/site_media/media/images/1206/27360.jpg.800x600_q85.jpg



--- Ostatnio edytowane 2015-10-31 13:21:29 przez _JUKI_ ---


Nie chcesz odpowiadać na moje pytania, nie odpowiadaj. Ale nauczyciel który zamiast wyjaśniać wszystkie wątpliwości, mówi "słuchać i nie gadać" nie zasługuje ani na to żeby go wysłuchać, ani tym bardziej na uznanie, nawet jeśli ma niesamowitą wiedzę.
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
-

--- Ostatnio edytowane 2015-11-01 10:13:58 przez _JUKI_ ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sprobuj uwazneij czytac :)

Biodrowki to S-16, S-19 ,to juz sa takie w miare glebokie spodnie.



Ale cos juz widze zrozumialas z tego co pisalem ;) dzieki

Nie jest powiedziane ze akurat 19cm czy tez 20cm,to jest dowolna wysokosc,w zaleznosci od mody,upodoban jak i zarowno budowy ciala...


Ps; Jade za chwile w gory,wracam po niedzieli, narka ;)

Spróbuj trzymać się jednej wersji bo tu mówiłeś co innego, więc w końcu jak, S-19 to trochę głębsze niż biodrówki czy w miarę głębokie?
Z tego co pamietam jednak, to biodrowki zazcynaja sie od S-15 do S18,troceh glebsze od S-19 do S-21 i wyzej to juz glebokie spodnie.Mozna sie tez tym sugerowac.





--- Ostatnio edytowane 2015-10-29 21:57:03 przez _JUKI_ ---


Gdybyś odpowiedział choć na połowę moich pytań normalnie, zamiast "już to mówiłem" to nie byłoby tematu. A jeśli faktycznie mówiłeś to proszę przypomnij, gdzie, bo chyba mam za słabe okulary i nie widzę.

Część pytań na które nie uzyskałam odpowiedzi, lub wypowiedzi, które po prostu olałeś:

1.Pokazałeś spodnie które opisałam "majtki mi wystają", w nich podkrój ma 5cm, w sumie 13

2. Ile wzrostu ma osoba na filmie?
Zrób to samo przy S=12cm, podkrój 7cm(tyle mają moje spodnie które sięgają mi nad talię, a które uparcie nazywasz biodrówkami.

3.Najlepiej zacznijmy od początku, zdjęcie miary, jak krowie na miedzy. Uwzględniając co zmienisz i dlaczego jeśli ktoś jest wysoki/niski/szczupły/gruby/garbaty/bez zębów.
Dla mnie to czy spodnie są biodrówkami czy nie zależy od człowieka, a nie S-16 biodrówki, S-19 głębokie i koniec. AgaM ma rację, że jakbyśmy zmierzyli wymiar od tali przez krok do talii to łatwo się zorientować czy S-12 wynika z tego że spodnie to biodrówki, czy że delikwent to krasnal.

4.Zmierzyłam, krok jest 7cm, tylko 1cm więcej niż u Ciebie. S-12cm głębokość 19cm(12+7)czyli ciut nad biodrówkami mimo że sięgają nad talię :krzyk:

Właśnie o to chodzi, kilka postów wyżej twierdziłeś, że mierzymy szlic ze starych spodni i jest gitara, teraz okazuje się że jednak nie do końca. Jeśli wszystkiego nie wyjaśnisz do końca to szkoda Twojej pracy, bo nikt z tego nie skorzysta. Wypróbuje, stwierdzi że do bani i bedzie lipa :(

A czy to nie zależy przypadkiem od wzrostu danego osobnika? Ja kariery w NBA bym raczej nie zrobiła :nie:

5.Skupmy się na spodniach które przymierzyłam jest S-12 czyli biodróweczki aż miło, czy też S-12+7krok=19cm czyli już w miarę głębokie spodnie, bo już się pogubiłam. Stosujesz wymiennie sam szlic ze zmierzonych spodni i głębokość spodni czyli szlic+podkrój do określenia czy to biodrówki czy nie.

6.Też czytaj ze zrozumieniem, nic nie podciągałam specjalnie, spięłam tylko z tyłu, aby mi nie opadły bo są prawie 3 rozmiary za duże(jak były dobre właśnie na tej wysokości je nosiłam). Jak już pisałam, nie posiadam obecnie dobrych spodni żeby zdjąć z nich miarę. Dlatego dopytuję się jak to zrobić "z człowieka"


I proszę chyba chwilowo tylko panie są zainteresowane, więc proszę rozrysuj przykładowe spodnie damskie, modelkę masz :)


I to by było na tyle, rozrysuj resztę, pokaż składanie i być może wtedy wrócimy do tematu
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
____________

Wyskakujesz ze zdjeciami roznych portek o roznej dlugosci podciecia kroku i zadasz jednej odpowiedzi,albo wrzucasz fotke, podajesz wymiary i chcesz zebym ocenil glebokosc twoich spodni.. pokazalem na filmiku co mysle o tych twoich wymiarach i jak to wyglada na innej osobie. Teraz rusz glowa, stan przed lustrem i mierz. Wszytkiego na talerzyku ci nie podam, bo tym bardziej nie zrozumiesz. Poza tym po raz juz nie wiem ktory,celowo zasypujesz i rozwalasz temat.Od poczatku zreszta mialem wrazenie,ze nie po to wzielas udzial w tej dyskusji.Skaczesz z tematu na temat,ze nikt nie moze nawet za toba nadazyc,tym samym robisz tyko zamet i ciezko jest sie przez to skupic na temacie.Poza tym chcialem dokonczyc kroic tylna czesc spodni, ale nawet mi nie dalas, bo uczepials sie tych swoich portek i zajechalas caly temat.Nie zrozum mnie zle, nie staram sie byc niemily dla Ciebie, ale w ten spodob nie potrafie rozmawiac.Wyskakujesz ze zdjeciami roznych portek,ktore maja rozne podciecia i probujesz nie wiem co i komu udowodnic.Jest tak nasrane, ze nawet nie chce mi sie brac udzialu w tej jalowej dyskusji,dlatego temat z toba uwazam za zamkniety.

Jak bym mial ci tlumaczyc przykaldowo w jakis posob skroilem spodnie z polokraglymi karczkami i zaszewkami pod kieszenia,to bym chyba predzej nerwicy dostal a ty i tak bys pewnie nic z tego nie zrozumiala i na koniec zajezdzila temat.Dlatego sorki, ale tobie nie potrafie nic wytlumaczyc.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Juki vel Krafczyku...

Sorry, ale ty się chyba niespecjalnie nadajesz na wykładowcę...

GoraLove Szycie - Juki już tu był... Pod innymi nickami... Jako Marco i Krafczyk. Naobrażał kogo się da i tyle... Osobowość się chyba tak łatwo nie zmienia...

http://ekrawiectwo.net/board/thread/67849/spamerzy-hejterzy-i-inni-na-forum-czyli/?page=18

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
____________

Wyskakujesz ze zdjeciami roznych portek o roznej dlugosci podciecia kroku i zadasz jednej odpowiedzi,albo wrzucasz fotke, podajesz wymiary i chcesz zebym ocenil glebokosc twoich spodni.. pokazalem na filmiku co mysle o tych twoich wymiarach i jak to wyglada na innej osobie. Teraz rusz glowa, stan przed lustrem i mierz. Wszytkiego na talerzyku ci nie podam, bo tym bardziej nie zrozumiesz. Poza tym po raz juz nie wiem ktory,celowo zasypujesz i rozwalasz temat.Od poczatku zreszta mialem wrazenie,ze nie po to wzielas udzial w tej dyskusji.Skaczesz z tematu na temat,ze nikt nie moze nawet za toba nadazyc,tym samym robisz tyko zamet i ciezko jest sie przez to skupic na temacie.Poza tym chcialem dokonczyc kroic tylna czesc spodni, ale nawet mi nie dalas, bo uczepials sie tych swoich portek i zajechalas caly temat.Nie zrozum mnie zle, nie staram sie byc niemily dla Ciebie, ale w ten spodob nie potrafie rozmawiac.Wyskakujesz ze zdjeciami roznych portek,ktore maja rozne podciecia i probujesz nie wiem co i komu udowodnic.Jest tak nasrane, ze nawet nie chce mi sie brac udzialu w tej jalowej dyskusji,dlatego temat z toba uwazam za zamkniety.

Jak bym mial ci tlumaczyc przykaldowo w jakis posob skroilem spodnie z polokraglymi karczkami i zaszewkami pod kieszenia,to bym chyba predzej nerwicy dostal a ty i tak bys pewnie nic z tego nie zrozumiala i na koniec zajezdzila temat.Dlatego sorki, ale tobie nie potrafie nic wytlumaczyc.

No właśnie zamiast wytłumaczyć co i jak, pokazałeś co myślisz o MOICH wymiarach na INNEJ osobie. Gdybyś od razu powiedział "głębokość zależy od wzrostu", albo "w mojej metodzie wzrost nie ma znaczenia" nie dopytywałabym o szczegóły.
Kazałeś zmierzyć spodnie, zmierzyłam i zamiast powiedzieć od razu, że mają taki sam szlic, ale różny podkrój i dlatego są różnej wysokości, zacząłeś się rzucać.
Ciekawe co powiesz o moim obwodzie bioder i uda, też postawisz przed kamerą kobietę z łapanki, obmierzysz i stwierdzisz że 82cm w biodrach i 45 w udzie musiało mi się przyśnić, bo obwód bioder to się od 90 zaczyna?

Byłam naprawdę zainteresowana Twoją metodą na spodnie, niestety Ty nie jesteś zainteresowany podzieleniem się wiedzą, a ton Twojej wypowiedzi świadczy tylko i wyłącznie o Tobie.



Aniu-Czeremcho nie obraził mnie, bo czy można nazwać obrażaniem wywody człowieka, który chyba zatracił kontakt z rzeczywistością? Jedyne co zrobił to idiotę z siebie.



P.S. Widzę że wycieczka w góry się udała.
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/

16 stron: « < 10 11 12 13 14 15 16 >

Wątek jest zablokowany.