Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam Serdecznie!

Mam nadzieję, że piszę w dobrej grupie (jeśli nie będę wdzięczna za info) :)

Mam pytanie o tworzenie konstrukcji odzieży. Po kilku latach szycia z Burdy, postanowiłam wykonać swój pierwszy wykrój podstawowy bluzki na własnych wymiarach. Wyszło jakoś strasznie koślawie.. Niby „najprostsza rzecz na świecie”, a i tak udało mi się zepsuć ;)

Najbardziej martwi mnie ta różnica między talią a biodrami.. Talia: ¼ wymiaru, biodra: ¼ wymiaru + 2cm. Czy ja czegoś nie rozumiem czy wyjaśnienie w książce zawiera błędy...? A może (co gorsza) ja tak wyglądam...? Jakby nie patrzeć to chyba nie to.

Będę wdzięczna za wszelką radę i pomoc jak to poprawić. Próbowałam działać ołówkiem obok głównej linii, ale nie wiem czy to dobra droga.

Dodatkowo, w instrukcji zaszewka pionowa przechodzi przez środek gorsu (jestem początkująca, ale tak się chyba nie robi...)?

Pozdrawiam! Mila

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Milo,
Mogłabyś napisać według jakiej książki narysowałaś bluzkę?
Czy mierzyłaś się sama?


Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za odpowiedź!

Książka nie jest bardzo naukowa - "Co za szycie". Mikołaj przyniósł i postanowiłam się "pobawić".. ;)

Mierzyłam się z pomocą drugiej osoby, raczej wszystko powinno być ok.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Mila. Coś tu na pewno jest nie tak! Podzieliłaś obwód tali na 4 i nie dodałaś żadnych dodatków konstrukcyjnych na te dużą pionowa zaszewkę w przodzie i teraz jak to wytniesz i zszyjesz zaszewke tak jak jest narysowane to na pewno nie zmieścisz się w tę bluzeczkę w tali , to że zaszewka jest na środku przodu to czasem się tak robi i wykorzystuje do konstrukcji żakietu czy sukienki na bazie przedłużonej bluzeczki, ale ważny jest tez obwód klatki piersiowej, ponieważ do tego obwodu też należy dodać 4 cm luzu ( czyli dodatku konstrukcyjnego) inna rzecz się ma jeśli chcesz szyć bluzeczkę z dzianiny elastycznej takiej bardzo dopasowanej wtedy szukasz sobie wzoru na bluzeczkę bez zaszewki piersiowej lub modelujesz zaszewkę piersiowa przenosząc ja troszkę na szyję a troszkę na pachę i nie dodajesz tych dodatków konstrukcyjnych w ogóle, dodajesz tylko dodatki na szwy.



Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
wbrew pozorom nie jest taka łatwa
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ta ksiazka z tego co mi sie o uczy obilo zawiera troche bledow, ale nie mialam jej w reku wiec nie potwierdze.
Taka konstrukcja wg tego opisubedzie wygladac dosc karykaturalnie, wez porzadna ksiazke i wg neij zrob konstrukcje sobie, wg wymiarow.
takie skoki od talii do bioder i inne kwiatki to bardziej wyglada jak kostium karnawalowy.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak wygląda konstrukcja z książki? O ratunku. Chyba zajrzę do niej w księgarni, bo ciężko uwierzyć, że ktoś dał coś podobnego na poważnie.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam pytanie o tworzenie konstrukcji odzieży. Po kilku latach szycia z Burdy, postanowiłam wykonać swój pierwszy wykrój podstawowy bluzki na własnych wymiarach. Wyszło jakoś strasznie koślawie.. Niby „najprostsza rzecz na świecie”, a i tak udało mi się zepsuć ;)

Konstrukcja bluzki to ani trochę nie jest najprostsza rzecz na świecie.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Również zrobiłam wykrój tej bluzki. Jest w nim trochę błędów.Ania szyła na filmiku z tego wykroju bluzkę bez tej pionowej zaszewki i wtedy się zmieścisz, ale jest b.ciasno i trzeba dodać jeszcze na jakiś luz. Natomiast gdy chcesz mieć tę zaszewkę w przodzie to musisz dodać szerokość zaszewki na bokach plus dodatek na luz.Ponadto przy konstrukcji pachy w książce dodaje od 0,7 do 1 cm w dół a na filmie w górę. Zmierz swój wykrój i porównaj ze swoimi wymiarami. Nie wiem, czy jasno wszystko wyjaśniłam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Również zrobiłam wykrój tej bluzki. Jest w nim trochę błędów.Ania szyła na filmiku z tego wykroju bluzkę bez tej pionowej zaszewki i wtedy się zmieścisz, ale jest b.ciasno i trzeba dodać jeszcze na jakiś luz. Natomiast gdy chcesz mieć tę zaszewkę w przodzie to musisz dodać szerokość zaszewki na bokach plus dodatek na luz.Ponadto przy konstrukcji pachy w książce dodaje od 0,7 do 1 cm w dół a na filmie w górę. Zmierz swój wykrój i porównaj ze swoimi wymiarami. Nie wiem, czy jasno wszystko wyjaśniłam.
Dziękuję bardzo! :)

W całej swojej naiwności sądziłam, że jak już ktoś wydaje książkę na tak trudny temat to wie o czym pisze.. Błędy faktycznie są. Obiecałam sobie, że prawdziwa pierwsza konstrukcja jaką zrobię, będzie oparta na bardziej fachowej literaturze :) Tylko szkoda, że doba jest taka krótka... ;)

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.