Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Myślałam podobnie w swojej naiwności.Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak to jest z książkami, które są o "wszystkim" :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja to sie dziwie ze nikt ow "perelek" nie sprawdza? wypuszczaja takie gnioty, zarabiaja na tym kase a nikt odpowiedzialnosci za takie brednie nie bierze.Chore czasy przyszly.Porownajcie zawartosc i emrytoryke do starszych ksiazek.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mi się często zdarza oglądać na YT "Co za szycie" i już na filmikach babeczka duzo się myli i często poprawia się w opisach do filmu. Ogólnie ogląda się to całkiem przyjemnie i sporo rzeczy jest ładnie pokazane tak, że można wiele się dowiedzieć co i jak zrobić. Kobitka całkiem przyjemna i pozytywna, fajnie się ją ogląda ale na książkę bym się chyba nie skusiła widząc ile błędów popełnia w trakcie nagrywania szycia.
Jest chyba dość sławna tak w sieci więc myślę, że dużo osób nabyło książkę.

--- Ostatnio edytowane 2016-04-29 13:06:22 przez KotFilemon ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
no wlasnie dzis liczy sie bycie slawnym, bardziej od tego co ma sie do powiedzenia, i tego co ma sie w glowie.
Avatar użytkownika
Administrator
ja to sie dziwie ze nikt ow "perelek" nie sprawdza? wypuszczaja takie gnioty, zarabiaja na tym kase a nikt odpowiedzialnosci za takie brednie nie bierze.Chore czasy przyszly.Porownajcie zawartosc i emrytoryke do starszych ksiazek.
Podobno ta książka była sprawdzana przez profesjonalną krawcową (tak mi odpisał wydawca, który parał się promocją tejże pozycji na blogach szyciowych).
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Chyba przez samą autorkę... :-P

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z tego co wiem to autorką jest kobieta, która szyje, bo jest to jej hobby. Jak większość tu pewnie z nas po prostu zainteresowała się szyciem i ją to wciągnęło. Zrobiła tam jakieś kursy żeby się trochę rozwinąć w tym temacie ale myślę, że to nie jest wystarczające doświadczenie by pisać o szyciu i konstruowaniu (o ile konstruowanie też w tej książce się znajduje) odzieży. Myślę, że filmiki można sobie pooglądać biorąc małą poprawkę,na to że ta pani robi trochę błędów ale na kupno książki bym się raczej nie porywała, bo w książce zazwyczaj szuka się sprawdzonej wiedzy, a nie błędów które i tak już sami popełniamy (bo zakładam, że książki nie kupią osoby doświadczone w temacie).
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Ale z drugiej strony autorka książki jest również właścicielką marki odzieżowej (ememszop), którą często promuje i bynajmniej nie nadmienia, że strojów tych nie szyje sama.. wręcz przeciwnie, raczej kreuje się na profesjonalistkę, zaś kanał na youtube jest takim luźnym konceptem skierowanym dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w amatorskim szyciu.. i w mojej ocenie ma ten kanał nie zniechęcać laików, ale sprawić, że zdobędą jakiś tam malutki sukcesik (przyłóż swoją ulubioną koszulkę do dzianiny, odrysuj, dodaj zapas na szwy i pozszywaj). Dlatego na filmach są raczej proste formy z użyciem dzianin i dresówek.
Oglądam czasem te filmiki, ale bardziej jako źródło pomysłów, co można szybko skręcić, aniżeli faktyczny instruktarz..
________________________________________________________
tutu
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
no ale co innego luzne filmiki dla amatorow a co innego ksiazka, jedak uwazam ze takich bykow jakie tam sa nie powinno byc.Kiedys ksiazki byly pisane przez jakies autorytety w danej dziedzinie -dzis kazdy :) stad ta roznica w jakosci, ktora odczuwa sie na co dzien, przy kazdej okazji praktycznie.

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.