Wersja do druku

7 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No ja jestem chętna bo nawet nie umiem sobie wyobrazić jak miałabym to wyciąć ...
te otwory na ręce i otwory na przewlekanie paska- ile ich ma być?Dwa na pasek?A gdzie przyszyć paski?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z tego co zauważyłam na filmiku paski są dwa, ale też zastanawiam się nad ich przyszyciem... jeśli na samym brzegu, to czy dzianina się na naciągnie...
otwory na pasek jeden czy dwa - może 2 i wykorzystywać je alternatywnie zgodnie z potrzebą chwili...
i dla mnie w tej chwili najistotniejsze zagadnienie - jak obrobić brzegi - tylko overlock, czy może obszyć lamówką z tego samego materiału.... otwory na ręce były lamowane na filmiku, ale całość...??
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
J.W. jak to wykończyć.... podobno to coś z laycrą. Otwory na ręce lamówką z tego samego materiału. pasek jeden. Otwory na pasek dwa.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Jak dla mnie lamóweczką.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sus - lamóweczką całość?
Fox - tak - na schemacie jest jeden pasek, ale na filmiku wyraźnie widać dwie końcówki, a nie był przyszyty po szerokości całego "kameleona" - tak mi się wydaje...
Monika - czy uszyłaś już i możesz coś doradzić??
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Monika - czy uszyłaś już i możesz coś doradzić??
Najlepiej byłoby gdybyś zrobiła odręczny szkic i zaznaczyła wszystko :D

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
no jak trzeba. Chyba, że to jakaś niestrzępiąca się dzianina to może wystarczy równiutkie cięcie?
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Paski są dwa na 100%. Inaczej z czym byś jeden pasek zawiązał?
MOim zdaniem przyszyte nie przez cały materiał, tylko zwyczajnie, na końcu. Ja tak sobie zrobiłam na próbę i tego potem i tak nie widac.
Wydaje mi się że nie są wykrojone razem tylko doszywane, bo one są podwójne, to widać wyrażnie. Jak zawiązuje i pokazują zbliżenie, to wtedy to mozna zauważyć.
Całość ja planowałam obrzucić overlokiem - myslę, że to wystarczy. Na pewno nie wolno tego podwijać, bo jak się zrobi np. rękawki, to materiał odwraca się prawą stroną na lewą.
Na razie noszę się z zamiarem kupna nowej maszyny do tego czasu się wstrzymam bo myślałam o tym, żeby po prostu pójśc do krawcowej. Dlatego też gotowego wam nie pokazę ponad to, co już pokazałam.
Wieczorem zrobię zdjęcie, może uda mi sie to jakos rozłożyc, żebyście widziały, gdzie przyszyłam paski. Nie wiem, stanę na drabinie, albo co, bo to spore jest.
Przy pachach widać, że tam coś jest, może lamówka ale musi być z tego samego materiału, a może po prostu jest podwinięte do środka i przeszyte. Na pewno jakiś szew widać. Dziurki ja zrobiłam dwie, po obu stronach, ale wystarczyłaby jedna - to działa tak, jak w spódnicy kopertowej.
KOra ja Ci pisałam u mnie, ze moim zdaniem ona ma nie tylko to w różnych kolorach, ale i długościach. Spódnicę ma krótszą, a moja jest długa. Dlatego też ja nie mogłam zrobić bluzki-kimona, bo miałam z tyłu za długie.

--- Ostatnio edytowane 2011-04-26 18:28:18 przez monikowo ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Postaram sie to jakoś objasnić, ale czy mi wyjdzie - nie wiem. Od razu mówię, że ręka mi drży i troszke krzywo.
Tak to powinno mniej więcej wyglądać gotowe. Smieszne, wiem.
X - miejsca w którym przyszyłam paski
Owale- dziury na ramionach
Mała kreseczka - dziurka na pasek.

--- Ostatnio edytowane 2011-04-26 19:11:58 przez monikowo ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak kroiłam. Złożyłam na pół. Najpierw odznaczyłam z boku linie - to materiał z którego potem zrobiłam paski.

--- Ostatnio edytowane 2011-04-26 19:14:38 przez monikowo ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

7 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.