Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jest tu może ktoś, kto tak jak ja poluje na Silvercrest'a z Lidla?
Kupiłam sobie Łucznika ale zaczynam się zastanawiać czy to był dobry wybór i chyba wymieniłabym go na Lidlowski model, bo właściwie maszyna z Lidla ma wszystko, co moja i różni się jedynie ceną, długością okresu gwarancji i kolorkiem.
Może ktoś wie kiedy znowu się pojawią w Lidlu?
Z tego co mi się udało znaleźć w necie to ostatnio można było je kupić pod koniec lutego tego roku, wcześniej w grudniu i wrześniu 2015r, więc zdaje mi się, że niedługo powinna być znowu.
Przeglądam stronę Lidla ale tam są gazetki na najbliższe dwa tygodnie i Silverki tam nie widać niestety :(
Jakby ktoś miał jakieś info to piszcie ;)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Lidl ma dziwną politykę z tymi maszynami. Są sezonowo, ale sami czasem nie powiedzą kiedy będzie, bo nie zdradzają tak dalekosiężnych planów zwykłym śmiertelnikom.:)

Ja mam dwie białe Silverki, jedną - starszą kupiłam na olx, bez paragonu i gwarancji ale za to tak stary model, że regulację docisku stopki ma. Na takich portalach czasem ludzie sprzedają tę maszynę bez nazwy, więc trzeba szukać pod hasłem "maszyna do szycia", "maszyna z Lidla", albo po obrazkach. Minus jest taki, że czasem gwarancja się kończy albo jej wcale nie ma bo dowodu zakupu brak.

Drugą kupiłam okazyjnie, kiedy otwierał się nowy sklep w Nowym Sączu i mieli "na zachętę" parę maszyn po super cenie. Zapłaciłam śmieszną cenę wtedy 222zł, z gwarancją na 3 lata. Może gdzieś w Twojej okolicy Otwiera się nowy Lidl? Na stronie sklepu kiedyś były takie informacje. Ewentualnie czasem Lidle robią remonty swoich sklepów, wyprzedają cały towar po -25% i zamykają na parę dni. Później jest jak na otwarciu, czyli rzucają jakieś chodliwe towary po obniżonych cenach. Maszyny są super, używam obu zamiennie (gdy jedna czeka na oliwienie, to szyje na drugiej). Gdyby znowu były w Lidlu te designerskie kolorowe Silverki, to tez bym kupiła - marzy mi się czerwona, mmm... Powodzenia w szukaniu.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kurczę, to teraz chyba będę patrzeć czy się jakiś nowy Lidl nie otwiera, albo zamyka :)
Na razie ciągle przeglądam gazetki na stronie lidla, tam chyba powinni wrzucić informację, że coś takiego będą mieć ;)
A tak w ogóle to jak już są w sklepie dostępne te maszyny to ludzie bardzo się o nie "biją"? Bo Lidl jest znany z tego, że jak coś rzuca raz na jakiś czas to ludzie wręcz się zabijają o to, aż nie wybiorą do ostatniej sztuki :oczko:
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
To zależy od różnych czynników :) Nie wiem skąd jesteś, bo w różnych rejonach Polski to wyglądało zgoła inaczej:)

Maszyny Silvercrest były najpierw niechciane i leżąc długo w sklepach miały nawet obniżki posezonowe (Marchewkowa lata temu kupiła taką za 180 zł chyba). Potem nastąpił bum (a właściwie BUM) i wiele dziewczyn chciało Silverkę mieć, bo cena do jakości była wręcz obłędna; więc schodziły na pniu ze sklepów i pojawiały się na serwisach aukcyjnych po skandalicznej przebitce cenowej.
Jeszcze dwa lata temu gdy mieszkałam w Rzeszowie, to tamtejsze Lidle (a było ich 4, teraz jest więcej) miały te maszyny długo i raczej nikt się o nie nie bił od rana. No i zawsze można było poprosić żeby kierownik zadzwonił na inny sklep w tym samym mieście gdy się wyprzedały. Teraz mieszkam w Warszawie i tutaj był szał na te maszyny, już do południa wszystkie się wyprzedały. Napisz, jak Ci się uda Silverkę zdobyć i oczywiście przetestować:)

Informacje o remontach Lidlów ( czyli będą zamykać i potem otwierać jako prawie nówkę)
http://www.lidl.pl/pl/remonty-sklepow-3177.htm

I jeszcze jedno, kiedyś w Lidlach była opcja wysyłki/przewozu jakiegoś towaru do dowolnego Lidla w Polsce. Oczywiście jeśli klient się uparł (znaczy był zdeterminowany:)). Więc jeśli ostałaby się jakaś maszyna na drugim końcu Polski, to można by popytać u nich na infolinii czy by czegoś takiego nie zrobili. Taki sklep pakuje towar, przykleja kartkę z numerem sklepu, do którego ma być dostarczone i wysyła przez swoje centrum dystrybucji do "adresata". Paczka jest najdalej na 3 dzień z rana:)

--- Ostatnio edytowane 2016-04-28 09:52:35 przez Drozdzikowa ---

--- Ostatnio edytowane 2016-04-28 10:01:01 przez Drozdzikowa ---

--- Ostatnio edytowane 2016-04-28 10:12:37 przez Drozdzikowa ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ;)
Jestem z Wrocławia i niestety tu się żaden remont nie szykuje. Może kupię Silverkę w normalnej cenie ale to jeszcze wszystko zależy od mojej Jagody. Jezeli mnie znów zawiedzie to się jej pozbędę :)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ja swoją Silverkę kupiłam po normalnej cenie za 333 zł. A w sumie to moja mama mi kupiła, z samego rana. Na sklepie po otwarciu było 7 sztuk, jak mama doszła do kasy, w koszu nie było ani jednej :)
Teraz mieszkam w Legnicy i niedawno widziałam w Lidlu kilka tych maszyn - stały kilka dni, więc nie poszły na pniu. Ale może dlatego, że tu jest kilka Lidli.
Ja mam białą, sprzed 2 lat jakoś. Uwielbiam ją okrutnie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja tu we Wrocławiu mam kilka Lidli ale nie wiem czy jest sens po całym mieście latać w poszukiwaniu maszyny, której najprawdopodobniej tam teraz nie ma. Na razie śledzę Lidlowskie gazetki, a jak przy okazji będę obok jakiegoś Lidla to wejdę sprawdzić czy jest. Na OLX patrzyłam czy ktoś chcę się pozbyć i znalazłam dwie oferty maszyny silvercrest. Obie brzmią tak samo, w sensie że maszyna nowa nawet nie odpakowana, trzy lata gwarancji, itp... A cena zadziwiająca, bo aż 500zł :bezradny:
Nie wiem czy ludzie liczą na to że zarobią aż tyle na tej maszynie?
A najlepszy tekst by zachęcić do zakupu maszyny po takiej cenie jest "... maszyna polecana przez sławne blogerki..."

--- Ostatnio edytowane 2016-05-04 14:31:04 przez KotFilemon ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Może tak na pocieszenie powiem, że ja Silver cresta w lidlu widziałam ostatnio z 2lata temu a jeżdżę co tydzień na zakupy:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kiepskie pocieszenie :jezyk_oko: ;)
Może mi się jednak uda trafić na jakąś jedną sztukę :)

Jeżeli się dowiem, że są gdzieś w Lidlu dostępne to postaram się tu od razu napisać, może komuś się też taka informacja przyda ;)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Oglądałam te Silverki z olx. Ta biało-czarna piękna, tylko pewnie dosyć stara (mimo, że nie używana), bo taki model był daawno temu...Oświećcie mnie jeśli się mylę ale podejrzewam, że tej paragonowej 3-letniej gwarancji to już niewiele zostało. No i cena - spuszczę zasłonę milczenia.

Znalazłam coś ciekawego... (Żeby nie było, nie reklamuję i nie polecam, nie mam żadnych związków z portalem ani sprzedającym)

http://loombard.sprzedajemy.pl/maszyna-do-szycia-sewing-machine-na-sprzedaz,34167287

wygląda ZUPEŁNIE jak moja Silverka, obudowa, ściegi, tylko nazwa jakaś NO NAME. Czy ktoś miał z tym do czynienia? Czermcha kiedyś chyba wspominała, że gdzieś widziała podobne maszyny do tych lidlowych. Ta ma nawet regulację docisku stopki ( Silverki miały tylko przez pierwsze 3 sezony chyba, później już nie)

Z ciekawostek, na tym portalu mignęła mi też Janomka za 350 zł ;)

--- Ostatnio edytowane 2016-05-04 21:19:34 przez Drozdzikowa ---

--- Ostatnio edytowane 2016-05-04 21:28:14 przez Drozdzikowa ---

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.