Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy ktoś z Was używa stębnówki Juki 5550 automat? Mam możliwość kupienia takiej ok 10-letniej z silnikiem energooszczędnym albo nowej Juki zwykłej mechanicznej 8700. Cena wychodzi bardzo podobna. Nie potrafię zdecydować, bo każda opcja ma i wady, i zalety...Automatu niby teraz aż tak nie potrzebuję, ale wiadomo, że usprawnia pracę. Z kolei nowa maszyna to nowa maszyna, ale też się może popsuć, można trafić na felerny egzemplarz itd. Na używany automat nie dostanę żadnej gwarancji i się boję, że elektronika mi za chwilę padnie i będzie po zabawce. Nie potrafię w internecie znaleźć żadnych informacji i opinii o tej maszynie, nie mam znajomego zaufanego mechanika, którego opinii bym ufała, a maszyna kusi :D
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
ta zwykla ja mam i polecam :)
na automacie takim kiedys szylam ale nie wiem, czy uzywana bym kupila, wiedzac ze bede duzo szyla
nowka niestety ma swoja cene
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Roksanitko, dziękuję bardzo za opinię :) Na tej zwykłej 8700 szyłam w szkole i fajnie mi się na niej szyło. Byłam już niemal zdecydowana na tę nówkę, ale nie wiem, co mnie podkusiło, żeby jechać ten automat oglądać :D
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
obejrzec przeciez mozna
kupilas?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jaka cena maszyny z automatyką?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Roksanitko, nie, dzisiaj tylko oglądałam, ale właśnie przez to mnie kusi :) Gdybym nie oglądała jej, to spokojnie bym kupiła nówkę zwykła i tyle :D

Myszek, liczyłam na Twoją wypowiedź ;) 1500 zł netto.

--- Ostatnio edytowane 2016-07-17 19:44:10 przez matrioszka ---
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W firmie gdzie pracuję szefowa kupiła kilkanaście nowych stębnówek JACK SHIRLEY 2 ZA 2200 zł. netto.
Szyją już pół roku i na razie wszystko w porządku.Są podobne do Juki DDL-8700 z automatyka.
Mamy zepsutą też maszynę JUKI DDL 5410 z automatyką i zepsuł się tzw.pozycjoner i niestety ale nie można znaleźć takiego samego.Nikt nie ma ponieważ sterownik maszyny jest już starego typu.Maszyna ma 10 lat.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Jeśli maszyna zadbana to brałabym . Maszyna świetnie i cicho pracuje no i ta automatyka która tak świetnie ułatwia szyciowe życie.
Na specjalistycznym portalu napisano o tej maszynie :
Maszyny do szycia JUKI (Industrial Sewing Machine) moim zdaniem należą do najlepiej opracowanych urządzeń. Stebnówki charakteryzują się długą żywotnością oraz niewielką awaryjnością. W szczególności starsze modele z przed około 10-15 lat zbudowane z bardziej trwałych elementów są godnymi uwagi. Mam na myśli stosowaną przy ich budowie większą ilość elementów metalowych (osłony, pokrętła regulacji długości ściegu , docisk stopki).
Moim zdaniem najciekawsze modele to:
DDL 8700......................................... (transport dolny ząbkowy)
DDL 5550......................................... (transport dolny ząbkowy)
DLN 5410lub DLN 415........................ (transport dolny ząbkowy i igłowy)
DLU 5490 lub 490 ............................. (transport różnicowy)


a tu link do portalu :
http://serwismaszyn.republika.pl/juki.html
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W firmie gdzie pracuję szefowa kupiła kilkanaście nowych stębnówek JACK SHIRLEY 2 ZA 2200 zł. netto.
Szyją już pół roku i na razie wszystko w porządku.Są podobne do Juki DDL-8700 z automatyka.
Mamy zepsutą też maszynę JUKI DDL 5410 z automatyką i zepsuł się tzw.pozycjoner i niestety ale nie można znaleźć takiego samego.Nikt nie ma ponieważ sterownik maszyny jest już starego typu.Maszyna ma 10 lat.
Dziękuję bardzo. Do tych Jacków jestem jakoś sceptycznie nastawiona. Chciałabym jednak Juki :) W tej używanej z automatyką właśnie się boję tego, że coś padnie po krótkim czasie i będzie kicha... Dziękuję Ci bardzo za opinię. Choć automat kusi, to bardziej w tej chwili się skłaniam ku nowej zwykłej mechanicznej.

Jeśli maszyna zadbana to brałabym . Maszyna świetnie i cicho pracuje no i ta automatyka która tak świetnie ułatwia szyciowe życie.
Na specjalistycznym portalu napisano o tej maszynie :
Maszyny do szycia JUKI (Industrial Sewing Machine) moim zdaniem należą do najlepiej opracowanych urządzeń. Stebnówki charakteryzują się długą żywotnością oraz niewielką awaryjnością. W szczególności starsze modele z przed około 10-15 lat zbudowane z bardziej trwałych elementów są godnymi uwagi. Mam na myśli stosowaną przy ich budowie większą ilość elementów metalowych (osłony, pokrętła regulacji długości ściegu , docisk stopki).
Moim zdaniem najciekawsze modele to:
DDL 8700......................................... (transport dolny ząbkowy)
DDL 5550......................................... (transport dolny ząbkowy)
DLN 5410lub DLN 415........................ (transport dolny ząbkowy i igłowy)
DLU 5490 lub 490 ............................. (transport różnicowy)


a tu link do portalu :
http://serwismaszyn.republika.pl/juki.html



Dziękuję. Takie podstawowe informacje znalazłam. Problemem jest właśnie to, że ja nie potrafię ocenić, czy maszyna jest zadbana. Wizualnie nie wygląda źle, nie jest za bardzo zużyta, ale nie jestem w stanie sama ocenić stanu technicznego stanu maszyny, a już tym bardziej stanu elektroniki...
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zapytam za jaką cenę ta stębnówka i z jakim silnikiem?

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.