Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam podejrzenia, że te programy są do siebie podobne tutaj jest webinar o Cutwork w Digitizer (https://www.youtube.com/watch?v=Wo-1UGJq8aM&feature=youtu.be) może coś rozjaśni.

Do mnie jakoś pomysł, żeby maszyna do szycia/haftowania sama wycinała materiał jest trochę nierealny - na ile wystarczy ci taka igła? A ich cena jest powalająca. Chyba już łatwiej przygotować haft i samemu wycinać otwory używając np. skalpela - nie dotyczy produkcji masowej oczywiście;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ikki, nie płacisz 2500 za nożyczki do aplikacji tylko za prog. DesignWorks do tworzenia haftów prod. Berniny + opcje RICHELIEU CZYLI SIATKĘ albo funkcję przyszywania aplikacji - i wwycięcia ich w ty samym formacie.
TAM JEST MODUŁ HATUJĄCY.Bernina sama -chwali się że za rozsądną cenę sprzedaje, funkcje szycia są wspólne dla wszystkich, tylko GoraLove ich nie używa, bo od tego ma Editionera. Po prostu.
Ja się zastanawiałam nad Digitizerem ale jeszcze nie zgłębiłam funkcji vs. ceny. Editioner kosztuje 4000 złociszy. Ja mogę sprobować to co chcę od kompa zaprogramować w designWorku, bo to obszerny program do tworzenia naszycia - na tych samych miejscach pojawia się aplikacja co nożyk, a on nie musi być użyty np. za pierwszym razem, tylko wycina ci naszywkę na końcu, jak pytała koleżanka z naszywkami czy wyciąć. To jest w opcji Cut Work, ale moja maszynka nie ma Painta, który ma te same opcje tylko pisaki jako dodatkowe narzędzie do wypełnień kolorem.Ona montuje mazak do tekstyliów jako "plotera". Ja mogę 10x15 cm. powierzchnię wyciąć w regularną spiralę, na domowej hafciarce.
Nożyczki x 10 elementów mnie zajmą na tydzień i ich przyszywanie, uważne. A siatkę diagonalną potrzebuję nie tylko do richelieu. Postaram się wam zrobić zdjęcie co w tym progsie jest mozliwe. Z domowej bluzki mojej.
K.

--- Ostatnio edytowane 2017-06-29 02:47:57 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
iik to działa trochę jak ploter, tylko nie musisz mieć osobnego urządzenia i jak chcesz zrobić aplikację, to możesz ją przygotować w jednym programie- co wyciąć, co naszyć, co dohaftować.

Koma- całe zamieszanie z moim niezrozumieniem problemu właśnie z innych programów wynikało. Jak chcesz sprawdzić jak działa editor to możemy się kiedyś umówić, też chyba z wawy jesteś :D Można też ściągnąć wersję demo ze strony berniny, tylko tam jest już najnowsza wersja 8, a ja mam 7.

I na koniec takie pytanie do użytkowniczek hafciarek, gdzie kupujecie hafty? Bo ostatnio mi się zamarzył taki jeden wzór i zaczęłam grzebać w internecie, ale poruszanie się po anglojęzycznych stronach to dla mnie koszmar, a polskich nie znalazłam :(

________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tuznalazłam jeszcze Designera, ma kombinację Customera, tego co my mamy w formie Design Worka i Editionera, można też na nim połączyć tamborki, jak w Digitizerze pokazywał facet, i też jest free trial.
Zaraz ich ochrzanię za brak instrukcji obsługi, wygląda jakby po tej mrożącej krew w żyłach informacji że zamierzam kupić to krwawe narzędzie zapadła cisza na chwilę, później do nowego zastawu odnalazł się z dawna zagubiony na stole nożyk za to instrukcja do programu pobłądziła na wieczność. Ratunku z tymi ludźmi, my cat, what do You say about?
A w usb musisz mieć "kluczyk" w postaci dysku odkodowującego, kiedy pracujesz, czy nie, Gora Love? Bo u mnie bez paluszka zabezpieczającego "nie chodzi"?

--- Ostatnio edytowane 2017-06-29 09:37:49 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z tego co wiem to w "moim" programie mogę projektować zarówno aplikacje jak i koronki, a ostatnio wyszedł dodatek do Cutwork (i on jest jako update software więc bez dopłaty). Do tego programu też musisz mieć "dongla" inaczej nie ruszy.
Już wiem, skąd moje zdziwienie - generalnie wiem jak to działa, ale myślałam, że wszystkie programy do hafciarek (oczywiście nie te w podstawowej wersji) mają te moduły.

Gora LoveSzycie, ja często ściągam hafty z tej strony: http://www.emblibrary.com/EL/default.aspx. Co miesiąc mają dwa-trzy hafty bezpłatne, ale te płatne też nie mają wygórowanych cen - jak masz problem z angielskim to dawaj znać, chętnie pomogę. Na tej stronie jak klikniesz na zakładce Projects to znajdziesz różne filmy, czasem nawet dość pomocne - niby człowiek wie co się z czym je, ale ...

Ten haft: http://www.emblibrary.com/EL/Products.aspx?Catalog=Emblibrary&ProductID=L7715, był kiedyś bezpłatny i wyhaftowałam go na poduszkach trochę powiększony - bardzo ładnie wyszło (tylko "nie mam czasu" zrobić spodów i zszyć całości;) żeby pokazać). Mam zrobiony "wzornik" z tym haftami, które były bezpłatne - jeśli chcesz to mogę podesłać na priv (tylko to wszystko są jef'y). Ale na stronie możesz kupić wszystkie rodzaje plików.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Porządek powinien ewidentnie sam się robić. Triumfalnie odnalazła się mała kolorowa angielska książeczka do wszystkich Worksów, ale oprócz szczegółowego opisu instalacji niewiele tam jest napisane. Mam polskie instrukcje na xero ale też krótkie i lakoniczne. Pomoc jest za to fajna i wygląda na obfity zestaw informacji.Poczytam sobie do poduszki.
emblibrary.com to również sklepik który i ja znalazłam, ale nie wiem jak się w nim obsłużyć. Chciałabym dla przykładu rybkę free przez jutrzejszy dzień(?) czy do jutra, z kwiatkiem.
Czy muszę kupić jeszcze coś czy wystarczą w koszyku hafty za 0?
Ko0rzystałyście na pewno, wygląda na konieczność logowania. No i ew. uiszczenie płatności w dolarach, jak to jest do zrobienia?
Może jeszcze ktoś na forum korzystał?
W poprzednim roku ktoś pytał o hafciarki, ale oprócz nas jakby zabrakło odważnych...:(
Na szczęście mogę haftować wzorki normalnie też inaczej straciłabym jż dawno rezon przy tych progsach, uuuu :wnerw::beczy:
A wy? I wasze maszyny?\
:-S:-S:-S:-S:-S:-S:-S:-S:-S:-S:-S
Ja części (niestety również overlocka) musiałam się pozbyć, niby to chwilowo, ale u rodziny grzeją już jakiś czas "grzędę", wrócił ze wsi nie chciany nie odkryty stary Łucznik 880, odzyska kondychę po czyszczeniu, wymianie akcesoriów i naoiliwieniu, ale znów oddawać go obcym ludziom chce mi się tak jak starego psa, może jeszcze izahatfuje, jak się pani nauczy. Zagęszczony zygzak i ze 12 ściegów ma też.Ech,starość nie radość, chciałabym mieć je znów przy sobie, to może by jeszcze co zrobiły, skórę mam starą, to nową torebkę patchworkową albo spodnie i pomalować farbami albo mazakami do tekstyliów :(

--- Ostatnio edytowane 2017-06-29 15:37:33 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak ściągnąć bezpłatny haft z Embroidery Library (tym razem rybka;):

1. pod rysunkiem masz dostępne rozmiary haftów (niestety w calach - 1 cal to ok. 2,5 cm), kliknij na wybranym prawym klawiszem myszy i otwórz w nowej karcie/oknie przeglądarki, zobaczysz rozwijany przycisk Choose format, rozwiń i wybierz jaki format Ci pasuje i kliknij poniżej na koszyk Add to basket.

2. pokaże Ci się okienko Returning visitors / New visitors kliknij na New i będziesz miała pola do rejestracji - wymagane są pierwsze trzy z gwiazdką czyli: email address - tu wpisujesz swój adres emailowy, password - tu wpisujesz swoje hasło (musi zawierać co najmniej 7 znaków) i confirm password - tutaj wpisujesz ponownie hasło, na samym dole strony klikasz na create account i przenosi Cię na główną stronę, ale już zalogowaną

3. jeszcze raz powtarzasz krok 1 (wiem, że to głupie ale cóż) i wyświetli Ci się zawartość koszyka z ceną 0 usd, możesz dołożyć więcej wtedy musisz kliknąć napis Continue Shopping (i na przykład dodać inny rozmiar) lub dokonać "zakupu" klikając guzik Check out

4. przeniesie Cię na stronę Check out gdzie będzie wyszczególnione ile masz zapłacić czyli w tym wypadku 0 usd i musisz kliknąć Complete Order i pojawi się strona z Twoim zamówieniem i plikami do ściągnięcia

5. ja zazwyczaj klikam na unzipped pod napisem Download designs i zapisuję plik u siebie na dysku, a potem jeszcze klikam na Download Color Sheet i ściągam pdf z informacjami o kolorach nici, ilości ściegów, itd.

W międzyczasie przyjdzie do Ciebie email powitalny i drugi z potwierdzeniem zamówienia gdzie będzie link do Twojego konta gdzie będziesz mogła zrobić to co w punkcie 5.

Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić jak trzeba - daj znać czy wszystko poszło dobrze, a jakbyś miała problemy to pisz - komp włączony;)

Jak będziesz chciała znów zajrzeć po 1 lipca po nowy darmowy wzór lub będziesz chciałą coś kupić to kliknij na Please sign in - wpisz swój email i hasło i powtórka od punktu 3.

POWODZENIA!!!
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A co do maszyny to ja moją "Księżniczkę" kocham bardzo, chociaż ostatnio mnie wnerwić próbowała jak nie chciała przyszyć lamówki do patchworku bez przepuszczania ściegów (standardowo igła do jeansu pomogła;)) Namówił mnie na nią Małż i wielkie dzięki mu za to;)

A tak z innej beczki to jak Ty i GoraLove Szycie jesteście z Wawy to może jak będę na urlopie w domu to jakiś szybki zlot czarownic zarządzimy????????????
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:angel:
Już lecę. Dzięki, na urodziny będę miała rybkę - prezent od Was - i sklepiku,bo ja Rak - nieborak.
A Chickie jak podrobi tamte hafty i może coś jeszcze B-) to się pochwalę, w stan idealny nie wierzę, ale już na tym tiulu rozrysowałam.
Być może rozpoznacie tą zabawę :angel:, bo ćwiczenia czynią mistrza.
A, i tą bluzeczkę z haftowanym kołnierzykiem, bo tam są wykorzystane programy jak DesignWork, zdjęcie zrobić trzeba!

:aparat:

Założę może nowy wątek uszyciowy, bo dotychczas robiłam szkolenia i przeróbki, a wszem i wobec królowała Izunia, która tymczasem jest maszyną wsiową.Przed spotkaniem najchętniej bym się odchudziła, bo po chorobie przybyłam z 15 kg i wszystko muszę przerabiać, aż wstyd, ale zapalenie korzonków i kręgosłup to poważne choroby.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Założę może nowy wątek uszyciowy, bo dotychczas robiłam szkolenia i przeróbki, a wszem i wobec królowała Izunia, która tymczasem jest maszyną wsiową.Przed spotkaniem najchętniej bym się odchudziła, bo po chorobie przybyłam z 15 kg i wszystko muszę przerabiać, aż wstyd, ale zapalenie korzonków i kręgosłup to poważne choroby.
Pokazuj co uszyłaś i wyhaftowałaś - może i ja się zmobilizuję do skończenia poduch;) Ja przytyłam wieki temu i jakoś nie mogę schudnąć, mimo, iż codziennie jeżdżę do pracy na rowerku - ten typ tak ma, a kochanego ciała nigdy dosyć;))
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.