Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie,

Postanowiłam niedawno spróbować samodzielnego szycia, z początku pożyczyłam Łucznika Predom 465 od teściowej, ostatecznie kupiłam Singer 4423. Z Łucznika dostał mi duży zapas igieł 103-705H. Dopytałam w sklepie gdzie kupowałam igły, czy nadają się do Singera i dostałam odpowiedź "Zazwyczaj w maszynach wielofunkcyjnych używany igieł półpłaskich. I tak naprawdę najważniejsze jest to, żeby uszyć odpowiednimi igłami do odpowiedniego rodzaju materiału." Szyć chciałam cienką dzianinę, do maszyny załączone były tylko igły grubsze tnące, więc postanowiłam zmienić.
Przyłożyłam do siebie igły i rozmiar się zgadzał, spróbowałam założyć igłę półpłaską Beissel, wszystko wydawało się pasować - ale w efekcie maszyna przestała szyć :/ Brzmi jakby igła o coś uderzała, zamiast ściegu mam splątane supły na dole, góra w ogóle nie chwyta dołu. Po powrocie do igły Singer to samo. Dwa razy spróbowałam szwu prostego i przestałam, bo nie chcę nic uszkodzić jeszcze bardziej - o ile jest uszkodzone :/
Czy maszyna może być uszkodzona, dzwonić do serwisu? To w ogóle na gwarancję się łapie?
Czytałam tu że różnych marek igły polecacie do Singera, więc powinno się chyba dać szyć innymi niż marki Singer? Czy niekoniecznie i to zawsze ruletka czy czegoś nie uszkodzę, nawet jeśli teoretycznie powinno pasować - dowolna igła półpłaska powinna niby być ok?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj,
Igły 103 czy 130?
Płaska strona igły jest po to, aby nie było pomyłek przy wkładaniu igieł. Ale może włożyłaś ją źle? Powinnaś była płaską stroną do tyłu, do góry do oporu. (W Łuczniku 465 inaczej wkłada się igłę).
Avatar użytkownika
Świeżynek
Oczywiście 103, pomylka w pisaniu, nie w igle :) Wkładałam plaskim do tylu, sprawdziłam w instrukcji przed wymianą. W ogóle ciągle z instrukcją siedzę przy niej, bo strach by mi było taką droga maszynę zepsuć przez to że przeczytac mi się nie chciało :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No, dobrze. Pomyłka w pisaniu. Rozumiem, że teraz chciałaś napisać 130?

Igła prawidłowo włożona. I problem jest nadal? Przy oryginalnej igle też jest źle, igła też o coś ociera? Jeśli tak, trzeba zobaczyć o co.
Ustaw igłę w położeniu środkowym i zobacz jak igła jest ustawiona, powinna być centralnie. Potem powoli pokręć kołem zamachowym i obserwuj igłę, ok? Zajrzyj wcześniej do bębenka, może nitki gdzieś zalegają i utrudniają pracę.

--- Ostatnio edytowane 2017-09-04 19:19:50 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Niestety z moimi małymi rozproszycielami cieszę jeśli piszę czytelnie, bo przeważnie jedną ręką z tel, pilnując jedzenia lub nocnika ;) Więc przepraszam za błędy. Jak już będę mieć dostęp do komputera, wrzucę link jakie dokładnie te igły mam.
Wczoraj wieczorem rozkręciłam okolice bębenka wg. filmu z youtube linkowanego tu na forum w wątku o tej maszynie, ale ta szczelina gdzie wchodzi igła jest tak mała, że nic nie widzę co tam jest. Fragmentów nici nie było nigdzie. Przy orginalnej igle jest to samo. Jak mi wszyscy usną, to może spróbuję jeszcze dziś zajrzeć, ale boję się nieco odpalać jeśli jest coś nie tak.
Czy jeśli znajdę gdzieś tutorial do zdjęcia bębenka całkiem, to mogę to zrobić bez utraty gwarancji? Coś więcej mam wtedy szansę zobaczyć?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Igły takie mam:

https://dresowka.pl/pl/igly-szpilki-agrafki/6283-igla-beissel-do-stretchu-130-705-h-s-75.html

https://dresowka.pl/pl/igly-szpilki-agrafki/5985-igly-beissel-uniwersalne-130-705-h-70.html

https://dresowka.pl/pl/igly-szpilki-agrafki/5991-igla-uniwersalna-tni-130-705-mix.html

Spróbuję zaraz zrobić filmik jak to "coś" przy szyciu wygląda, jak źle, to jutro wyślę do serwisu :/


Zrobiłam filmik, przepraszam za jakość, próbowałam jedną ręką obsłużyć aparat a drugą maszynę https://photos.app.goo.gl/Vf5enbYGDKyNd8Wj2
Widać też ułożenie igły, to ta "startowa" Singer.

Aha, nie wiem czemu w powiększeniu film się buforuje strasznie długo chyba, ale idzie w miniaturce lub ściągnięty na dysk.

--- Ostatnio edytowane 2017-09-04 21:22:32 przez inwyt ---

--- Ostatnio edytowane 2017-09-04 21:27:55 przez inwyt ---

I znowu edycja: męża coś tknęło, sprawdziliśmy inne igły Singera z załączonego zestawu i co się okazuje? Ta zamontowana fabrycznie jest o ułamek milimetra przesunięta/skrzywiona/inaczej ustawiona - nie wiem jak to określić. Nic nie widać gołym okiem, ale po montażu, w tą zamontowaną fabrycznie automatyczny nawlekacz trafia bezbłędnie, we wszelkie inne (i inne marki i te z zestawu Singera) trzeba delikatnie pocelować, przysunąć do siebie nawlekacz i igłę, bo w pierwszym momencie ten maleńki dziubek chwytający i przewlekający nić wychodzi tuż obok dziurki, a nie trafia w nią do środka.
To mi wygląda w takim razie na fabryczny błąd jakiś, chociaż dziwne, że coś się popsuło dopiero po zmianie igły, bo to znaczy że chwytacz (czy co tam jest na dole) był ustawiony pod tą krzywą igłę fabrycznie (o ile jest krzywa, nic nie widać gołym okiem).

--- Ostatnio edytowane 2017-09-04 22:04:55 przez inwyt ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ściągnęłam i obejrzałam w zwolnionym tempie ; )
Czy to jest środkowe ustawienie igły?
Górna nitka jest źle poprowadzona, bo idzie za pokrętłem - śrubką mocującą igłę, a powinna być od frontu widoczna.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Fides, faktycznie, dziękuję, będę na to bardziej zwracać uwagę. Zerkniesz jeszcze na ostatni edit? Dodałam chyba w tym samym czasie co Ty :)
Ustawienie igły jest środkowe, zdziwiło mnie, bo w Łuczniku jak było środkowe to igła była na środku, ale tu tak było od nowości, myślałam że tak ma być. W połączeniu z tym co dodałam w ostatnim edicie może wyjść, że trafił mi się felerny ogólnie egzemplarz?
Od nowości także górna warstwa dowolnego materiału uciekała mi w lewo przy szyciu i był problem z szyciem przy krawędzi, ale to składałam na karb moich "umiejętności" krawieckich ;)

--- Ostatnio edytowane 2017-09-04 22:09:46 przez inwyt ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Igła musi być po środku, kiedy tam ma być. Zgłosiłabym w serwisie problem, opisała sytuację. Rozmowa z Panami z serwisu jest konkretna, kilka razy dzwoniłam. Wygląda na to, że trzeba ustawić igielnicę.
Materiał trzeba prowadzić i zgrać się z maszyną, transporterem, trochę przyzwyczaić, otrzaskać. Tak było w moim przypadku, też mi uciekał, teraz materiał "wygrzeczniał".
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Inwyt, proszę, sprawdź jeszcze ustawienie igły po lewej stronie. Jeśli igła uderzyłaby o płytkę ściegową lub ocierałaby otwór to na pewno przestawiona jest igielnica.

--- Ostatnio edytowane 2017-09-04 22:41:01 przez Fides ---

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.