Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Z góry przepraszam za trywialność mojego problemu jak i za to, jeśli przypadkiem podobny wątek i się pojawił i zaśmiecam forum. Jednak mam problem z maszyną.

Od dawna przerabiam ubrania, jednak tylko ręcznie. Przez długi czas marzyłam o maszynie do szycia, mając w głowie dzieła, które powstaną za jej pomocą. W końcu dostałam maszynę na urodziny, jednak...

nie potrafię zacząć nią szyć!

Nałożyłam górną jak i dolną nitkę tak jak wyjaśniono w instrukcji. Dolna nitka wychodzi górnym otworkiem, górna przechodzi od przodu do tyłu tak jak wydaje mi się, że powinna. Kiedy zaczynam szyć, nie powstaje ścieg, a tylko dziurki w materiale. Nie wiem co robię źle, choć wydaje mi się, że górna i dolna nitka powinny tworzyć jakiś supełek, który nie wiem jak zawiązać.

Bardzo proszę o pomoc, ten problem wręcz spędza mi sen z oczu, bo marzyłam o maszynie od tak dawna, a utknęłam na samym początku.

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hm a jaką masz maszynę? Może źle włożyłaś szpuleczkę do bębenka?zrób chociaż zdjęcie to może coś wspólnie wymyślimy :)
Avatar użytkownika
Administrator
Tak, koniecznie napisz jaką masz maszynę (nazwa i model).
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a może szpulkę do bębenka źle włożyłaś?? Bo mi czasem nitka ucieka bokiem i wtedy niby wszystko jest jak trzeba ale faktycznie nic się nie udaje....:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Moja maszyna to Łucznik, model Zofia 2015.

Dołączam zdjęcia. No, ciekawe co źle zrobiłam :) Dziękuję, że odpowiedziałyście :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moja maszyna to Łucznik, model Zofia 2015.

Dołączam zdjęcia. No, ciekawe co źle zrobiłam :) Dziękuję, że odpowiedziałyście :)
Nie pokazałaś całego nawleczenia.

Ale z tego co ja zaobserwowałam.Nie wiem czy dobrze widzę.
Wydaje mi się,że masz żle igłę założoną.
Igła powinna być założona rowkiem do przodu,czyli do ciebie i nitka ma wchodzić do igły z przodu.Nici mi sie tez nie podobają,jakies takie kudłate.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Acha zgadzam się z Małgosią .I jeszcze pytanie igła napewno pół płaska ? To ten płaski brzeg (góry igły ) do tyłu.I nici też nie podobają mi się .Masz spacer do pasmanterii :ppo nici maszynowe.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Oczywiście, zaopatrzę się w nici :) Aczkolwiek ta dolna, zielona, została dołączona do maszyny, szkoda, że nie dali od razu specjalnej.

Igłę też już zastałam zamocowaną, a nitka przechodzi od przodu do tyłu. Natomiast nie widzę na igle żadnego rowka. Ale skoro już tak była, to chyba powinna być dobrze.

Dam jeszcze jedno zdjęcie, na którym widać wyraźniej, bo te poprzednie robiłam wieczorem.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Mnie się z kolei nie podoba coś, co dzieje się w bębenku.

Zielonej nitki nie powinno być w ogóle widać. Tymczasem - widać ją po prawej stronie, jak oplata bębenek. Nie powinna. Jak to się stało?

Rowek w igle jest - na pewno. Jeśli weźmiesz do ręki igłę maszynową i poobracasz ją w ręku zauważysz rowek wzdłuż igły, nad dziurką. Igła zawsze powinna być założona tak, żeby rowek był od strony nitki.

No i jeszcze - nitka powinna być przełożona przez dwa uchwyty - haczyki - jeden widoczny tuż nad igłą, drugi - wyżej.

A w ogóle - to witam się z wszystkimi po urlopie! :D

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Aniu,bardzo się cieszę,że już jesteś :D
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.