Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć:) załączam zdjecie bo początkująca osoba moze źle sie wyrazić. Ścieg u góry na materiale (biały) jest poprawny, natomiast na dole ta sama nitka (dla pewności użyłam w dolnym bębenku czarnej) pętelkuje bądź pozostawia za sobą duuuzo nici.
Przeszukałam internet, zrobiłam wiele: sprawdzałam igle, zmieniałam nić, regulowałam kilka razy naprężacz i bębenek, naoliwiłam,wyczyściłam, co więcej radzicie. Jeśli wątek juz był poruszany, proszę sie nie denerwować tylko przekleić :p mogłam coś ominąć.

Łucznik kl 82 i ja pozdrawiamy ;)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Na moje słabo wprawne oko, to za małe jest naprężenie górnej nici, bo dolna jest naprężona i prosta jak drut. Więc trzeba w górnej zwiększyć naprężenie, żeby podciągnęła tę dolną do góry :) Ale niech doświadczeni mnie poprawią, jeśli coś poknociłam :)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Nie wiem, czy we wszystkich instrukcjach są takie obrazki, ale akurat w instrukcji do mojej maszyny zostały dołączone. Chodzi o naprężenie górnej nitki.
Pod tym adresem masz instrukcję:

https://adamar.pl/media/products/043aa0ea41aabdf79a5461adb6083e8d/attachments/pl_PL/instrukcja-obslugi-maszyna-do-szycia-husqvarna-e20.pdf

Na stronie 17 masz opisany temat naprężenia
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
IgielkaM, podzielam zdanie Ninoczki - nić górna jest za słabo naprężona. Jeśli do tej pory maszyna szyła dobrze, to być może źle nawlekłaś nić górną? Może nie weszła między talerzyki naprężacza, może nawlekałaś przy opuszczonej stopce? Sprawdź jeszcze raz, powoli i dokładnie. Naprężenie nici w bębęnku reguluje się bardzo rzadko, może niepotrzebnie tam ingerowałaś. Zajrzyj tutaj: https://ekrawiectwo.net/board/thread/117870/cos-nie-tak-ze-sciegiem/?page=1#post-118410 Wiem że poszukiwałaś instrukcji do swojego pięknego Łucznika - udało się?





--- Ostatnio edytowane 2018-03-07 22:32:16 przez jakłucznik ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć

Odświeżę trochę temat. Jestem co prawda nowicjuszem, ale technicznie i manualnie dość dobrze ogarniam.
Nie mniej mam problem z którym za nic nie jest w stanie sobie poradzić.

Mam maszynę singer tradition 2282. Prosta maszynka z lidla. Nie wiem co jest ale za nic nie moge ustawić nawet drobnego naciągnięcia dolnej nici.
Co testowałem:
- regulowałem śruba w bębenku (nawet na max nic sie nie zmienia),
- regulowałem naciąg górny,
- testowałem różne szpule,
- rożne nici,
- maszyna jest hiper czysta

a mimo to dolne szwy sa tragicznie luzne. Ewidentnie to problem naciągu dolnego a nie górnego. Co moze byc nie tak ?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć

Odświeżę trochę temat. Jestem co prawda nowicjuszem, ale technicznie i manualnie dość dobrze ogarniam.
Nie mniej mam problem z którym za nic nie jest w stanie sobie poradzić.

Mam maszynę singer tradition 2282. Prosta maszynka z lidla. Nie wiem co jest ale za nic nie moge ustawić nawet drobnego naciągnięcia dolnej nici.
Co testowałem:
- regulowałem śruba w bębenku (nawet na max nic sie nie zmienia),
- regulowałem naciąg górny,
- testowałem różne szpule,
- rożne nici,
- maszyna jest hiper czysta

a mimo to dolne szwy sa tragicznie luzne. Ewidentnie to problem naciągu dolnego a nie górnego. Co moze byc nie tak ?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć

Odświeżę trochę temat. Jestem co prawda nowicjuszem, ale technicznie i manualnie dość dobrze ogarniam.
Nie mniej mam problem z którym za nic nie jest w stanie sobie poradzić.

Mam maszynę singer tradition 2282. Prosta maszynka z lidla. Nie wiem co jest ale za nic nie moge ustawić nawet drobnego naciągnięcia dolnej nici.
Co testowałem:
- regulowałem śruba w bębenku (nawet na max nic sie nie zmienia),
- regulowałem naciąg górny,
- testowałem różne szpule,
- rożne nici,
- maszyna jest hiper czysta

a mimo to dolne szwy sa tragicznie luzne. Ewidentnie to problem naciągu dolnego a nie górnego. Co moze byc nie tak ?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć

Odświeżę trochę temat. Jestem co prawda nowicjuszem, ale technicznie i manualnie dość dobrze ogarniam.
Nie mniej mam problem z którym za nic nie jest w stanie sobie poradzić.

Mam maszynę singer tradition 2282. Prosta maszynka z lidla. Nie wiem co jest ale za nic nie moge ustawić nawet drobnego naciągnięcia dolnej nici.
Co testowałem:
- regulowałem śruba w bębenku (nawet na max nic sie nie zmienia),
- regulowałem naciąg górny,
- testowałem różne szpule,
- rożne nici,
- maszyna jest hiper czysta

a mimo to dolne szwy sa tragicznie luzne. Ewidentnie to problem naciągu dolnego a nie górnego. Co moze byc nie tak ?
Avatar użytkownika
Świeżynek
wybaczcie 4x dodanie komentarza, przeglądarka się wielokrotnie odświeżała, nie mogę chyba usunąć tych zbędnych
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Michal123. Jeśli możesz to podeślij nam zdjęcia, będzie łatwiej "zdiagnozować" ten wadliwy ścieg. Poza tym - jesteś pewny że nawlekałeś nić górną prawidłowo, według instrukcji i przy podniesionej stopce? Pytam, bo zazwyczaj poplątane nici pod spodem materiału to wina nieprawidłowego nawleczenia lub złego naprężenia nici górnej. A usunąć posty można chyba tak: kliknij na "edytuj", wyczyść (skasuj) tekst, chyba powinien się pokazać komunikat "zapisz zmiany" lub opublikuj. A może to i to. Na pewno sobie poradzisz:):).

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.