Wersja do druku

Stara Gwardia
W Warszawie w 2019 na Ursynowie "odwalczone" miejskie fundusze idą dla początkujących chcących się zapoznać z szyciem na maszynie i podstawowymi technikami krawieckimi. Nie wiadomo, ile będzie miejsc na spotkaniach z krawcową, finansowanych przez miasto. :D
Trzeba się dowiadywać na stronach budżetu partycypacyjnego w następnym roku kalendarzowym.
Swoją drogą - jeśli się widzi, jak szybko ta propozycja zyskała amatorów, to świadczy o zapotrzebowaniu na tego rodzaju kursy, kiedyś kobiety uczyły się szycia w szkołach na ZPT, albo w domach. Teraz nawet z guzikiem czy podwinięciem spódniczki latają do krawcowej albo do pralni. Niby nie źle, dla krawca bajka, ale dzieci chowa się odrobinę "nieżyciowo"

--- Ostatnio edytowane 2018-09-10 13:08:15 przez Koma ---
No i jeszcze było Koło Gospodyń Wiejskich:rotfl:
Stara Gwardia
I ośrodki "Praktyczna Pani". Ponad trzydzieści lat temu w czymś takim robiłam kurs kroju i szycia. Niestety część uczestniczek zrezygnowała (nie ja!!!) i kurs nie został zakończony, ale przerwany. :-(
A Koła Gospodyń Wiejskich nadal są, niektóre działają prężnie, ale zajmują się zupełnie czymś innym: raczej wyciąganiem kobiet z gospodarstwa, z kuchni, zachęcaniem do innych aktywności, turystyki, poznawania siebie itd, itp. Nie słyszałam, aby którekolwiek z pobliskich (a jest ich ok. 10), w ostatnich kilkunastu latach organizowało "kurs szyciowy". Szkoda...

--- Ostatnio edytowane 2018-09-13 16:47:44 przez violina64 ---
Świeżynek
Pamiętam, pamiętam! Moja świętej pamięci Babcia przez wiele lat prowadziła kursy kroju i szycia w "Praktycznej Pani". Prowadziła też raz w tygodniu poradnię krawiecką, w której głównie pomagała robić wykroje i kroić ciuchy.
Niestety nie uczyłam się od Babci, nie interesowało mnie to wtedy - taki nieciekawy, przestarzały zawód!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.