Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W Warszawie w 2019 na Ursynowie "odwalczone" miejskie fundusze idą dla początkujących chcących się zapoznać z szyciem na maszynie i podstawowymi technikami krawieckimi. Nie wiadomo, ile będzie miejsc na spotkaniach z krawcową, finansowanych przez miasto. :D
Trzeba się dowiadywać na stronach budżetu partycypacyjnego w następnym roku kalendarzowym.
Swoją drogą - jeśli się widzi, jak szybko ta propozycja zyskała amatorów, to świadczy o zapotrzebowaniu na tego rodzaju kursy, kiedyś kobiety uczyły się szycia w szkołach na ZPT, albo w domach. Teraz nawet z guzikiem czy podwinięciem spódniczki latają do krawcowej albo do pralni. Niby nie źle, dla krawca bajka, ale dzieci chowa się odrobinę "nieżyciowo"

--- Ostatnio edytowane 2018-09-10 13:08:15 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No i jeszcze było Koło Gospodyń Wiejskich:rotfl:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I ośrodki "Praktyczna Pani". Ponad trzydzieści lat temu w czymś takim robiłam kurs kroju i szycia. Niestety część uczestniczek zrezygnowała (nie ja!!!) i kurs nie został zakończony, ale przerwany. :-(
A Koła Gospodyń Wiejskich nadal są, niektóre działają prężnie, ale zajmują się zupełnie czymś innym: raczej wyciąganiem kobiet z gospodarstwa, z kuchni, zachęcaniem do innych aktywności, turystyki, poznawania siebie itd, itp. Nie słyszałam, aby którekolwiek z pobliskich (a jest ich ok. 10), w ostatnich kilkunastu latach organizowało "kurs szyciowy". Szkoda...

--- Ostatnio edytowane 2018-09-13 16:47:44 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Pamiętam, pamiętam! Moja świętej pamięci Babcia przez wiele lat prowadziła kursy kroju i szycia w "Praktycznej Pani". Prowadziła też raz w tygodniu poradnię krawiecką, w której głównie pomagała robić wykroje i kroić ciuchy.
Niestety nie uczyłam się od Babci, nie interesowało mnie to wtedy - taki nieciekawy, przestarzały zawód!
Avatar użytkownika
Świeżynek
czy ktoś może polecić dobry kurs lub znaną krawcową prowadzącą indywidualnie taką naukę?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ultramaszyna i Warszawa szyje mają bardzo dobre kursy.

--- Ostatnio edytowane 2018-11-29 14:05:44 przez Marianka50 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Marianko - znasz któreś z nich bliżej?
Mam własnie gorący okres poszukiwań kursu szycia dla początkujących, właśnie w Warszawie. Chcę zrobić prezent urodzinowy dorosłej córce, która jakieś dwa, trzy lata temu przyznała się, że zawsze podobało jej się, że umiem trochę szyć i zawsze chciała umieć szyć...
To ma być kurs dla całkowicie początkujących, niezbyt długi, taki, aby zdążyła zorientować się, czy to polubi.
Obie firmy mają coś takiego, ultraMaszyna 24 godz., Warszawaszyje 20 godz. Nie wiem, który wybrać.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie wiem co doradzić, jestem bardzo dobrego zdania o obu firmach. Cena podobna. Kurs w Ultramaszynie dłuższy o 4 godziny i wszystkie materiały w cenie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję! Skłaniałam się ku ultraMaszynie.:) Zamawiam.
Jeszcze raz życzę spokojnych, radosnych, pięknych rodzinnych Świąt!:buzki:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy prezent spodobał się córce?

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.