Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
do tego co na obrazku warto by dodać, co kiedyś pisała Czeremcha - każdy odcień ma swój numer.
mój ulubiony to indygo.
mam wrażenie, ze kiedyś już mówiliśmy o kolorach i Czeremcha podała kilka numerów i być może nazw różnych kolorów:) imponujące,

--- Ostatnio edytowane 2011-05-15 23:43:11 przez pajesia ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ech, obrazek fajny, ale cała teoria to bzdura. Mój facet rozróżnia całkiem sporo kolorów, a znam kobiety, które nie rozróżniają więcej niż 12 barw. Zresztą, to jak widzimy barwy to kwestia indywidualna - zwłaszcza z wiekiem się zwiększa nasz problem z odbieraniem barw. Dlatego nie ma się co dziwić, kiedy widzimy starsze osoby w krzykliwych ciuchach ;)

A co do nazewnictwa - maluję od kilkunastu lat (jako kilkulatka zaczęłam ambitniej malować). Na swoje potrzeby stworzyłam własne nazwy barw - głównie, żeby odróżnić odcienie między sobą ;) I do dziś używam tych nazw, bo mnie bawią (np merynosowy).

--- Ostatnio edytowane 2011-05-16 00:21:39 przez Mrufka ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A jaki to kolor za przeproszeniem ten merynosowy?
Ja rozróżniam ale nie umiem nazwać, nie mam pamięci. Znam nazwy moich ulubionych tylko :)
Mój chłopak jak na załączonym obrazku :P
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Ja też rozróżniam ale czasem nie pamiętam nazwy :) Ale mój mąż to dokładnie jak na tym obrazku - kilka podstawowych kolorów i nic poza tym :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Merynosowy, to kolor owiec-merynosów :D Taki hm, biel z ociupinką żółci i "brudu" :P Używałam kiedyś do malowania podkładu na merynosach. I od tego czasu zostało, więc hasła w stylu "pomaluj te buty merynosowym" są na porządku dziennym ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
2 anegdoty jesli chodzi o ten temat:

"Termin kolejnego wykładu to poniedziałek 4 kwietnia. Temat: TERENOZNAWSTWO
Uczestnicy proszeni są o przyniesienie na zajęcia kredek sztuk dwie w kolorze czerwonym i niebieskim (dla kobiet błękitna laguna i wiśniowy sad)"


<pimpa> doradź mi, którą torebke wybrać: czarną czy różową?
<rampa> widzisz, w takich chwilach żałuję że nie jesteśmy facetami.
<pimpa> czemu?
<rampa> bo wystarczyłoby powiedzieć: "czarną, różowa jest pedalska". a tak to muszę się silić na poważne argumenty.

:D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A pamiętacie reklamę Beckersa?:
http://www.youtube.com/watch?v=pHHgx3eKx5M&feature=related


Były jeszcze inne wersje:
http://www.youtube.com/watch?v=Gh_AxpnfqtE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=JyoWu8bQZdo&feature=related


W praktyce ostatnio to dwaj panowie pomagali mi dobrać kolor do niebieskiego wpadającego w turkus :D Skończyło się na kanarkowym :D A mąż własny dzwonił z wojaży i opisywał kolor torebki "brudny róż, ale nie jasny, tylko ciemny i nie taki czysty, ale jakby przykurzony..." :D A mój tato na mój tekst, że chcę kolor śliwkowy (już nie pamiętam czy ubranie szyłam, czy ścianę malowałam...): "ale jaki gatunek śliwki masz na myśli? węgierki czy mirabelki? dojrzałej czy jeszcze zielonej?" :D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
faceci są super w tych sprawach!
oglądałam kiedyś kabaret i żona kazała kupić mężowi samochód w kolorze seledynowym. On poszedł do salonu i po dyskusji ze sprzedawcą "jaki to kolor?" i chęci udowodnienia sobie, że nie jest "pantoflem" kupił jasnozielony :D

natomiast mój m P. wie jak wygląda AMARANT! :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wysłałam siostrę do hurtowni na zakupy i jak powiedziała sprzedawcy że chce zamek do sukienki kolor fuksja, to pan powiedział że ja zaprowadzi i ma sobie wybrać :D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie no!! Z tej śliwkowej torebki to sie dopiero uśmiałam :D
________________________________________________________

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.