Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie znam niemieckiego,więc nie wiem jak to jest w rodzimych wydaniach ale mi się wydaje,że tłumacz do kitu:p( i nie ma pojęcia o szyciu) i dlatego tak jest.
Avatar użytkownika
Administrator
Pamiętam moją nauczycielkę kroju i szycia z technikum. Opierałyśmy się w 85% na wykrojach z Burdy. Jeśli chciałam coś dodać od siebie, zmienić, zrobić obszycia których nie było na wykroju - absolutnie się nie zgadzała. Obłęd...gdzie inwencja twórcza ehhhh...
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Pamiętam moją nauczycielkę kroju i szycia z technikum. Opierałyśmy się w 85% na wykrojach z Burdy. Jeśli chciałam coś dodać od siebie, zmienić, zrobić obszycia których nie było na wykroju - absolutnie się nie zgadzała. Obłęd...gdzie inwencja twórcza ehhhh...
O kurczę!Gdyby moja nauczycielka technologii zobaczyła w naszych rękach wykroje z Burdy to byłby pogrom i koniec świata( a na pewno koniec delikwentki,która ich używała):D.
Avatar użytkownika
Administrator
O kurczę!Gdyby moja nauczycielka technologii zobaczyła w naszych rękach wykroje z Burdy to byłby pogrom i koniec świata( a na pewno koniec delikwentki,która ich używała):D.
No właśnie bardzo żałuję ze nie nauczyła nas robić wykrojów :( dla mnie to niewybaczalny błąd. Tym bardziej nie mogłam zrozumieć (i nadal nie mogę) dlaczego nie pozwalała NICZEGO zmieniać w wykrojach. Za to teraz "odbiłam" sobie te wszystkie lata i zmieniam dowoli ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja też mam wielki problem z wykrojami z burdy, za nic nie mogę ich zrozumieć. Ostatnio chciałam uszyć sobie bluzke z żabotem. Wykrój tego żabotu wklejam poniżej i kompletnie nie wiem jak go przyszyć...
Najlepiej jak ma się kogoś kto wytłumaczy, pokaże jak ma się co zrobić. Ja zanim coś w ogóle wykompinuję to siędze na tym naprade dużo dużo czasu.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:-S Chyba się nie wkleiło

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
:-S Chyba się nie wkleiło
Podaj która to Burda i model bluzki to sprawdzę i Ci napiszę,bo na tym rysunku to za wiele nie widać.

--- Ostatnio edytowane 2010-01-04 18:59:32 przez basia035 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A z przystępnych książek polecam "Techniki szycia odzieży damskiej : modele i sposoby szycia" autorka to Elżbieta Lewandowska-Stark i jeszcze jedna kobieta. Ja mam wydanie z 1996, nie wiem czy były wznowienia, ale można wypożyczyć w bibliotekach.
________________________________________________________
Szyję sobie hobbystycznie. :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na tym opisie nie ma numeru, chciałam wkleić opis razem z wykrojem, ale chyba nie można wklejać plików z adobe reader. To jest jakaś sukienka, ale ja chciałam zrobić z tego bluzkę.
Udało mi się skopiować ten opis, może będziesz wiedziała co to za sukienka.
Byłabym bardzo wdzięczna.
A jak to nie pomoże to wyślę na maila cały opis i wykrój:)

multi-size
coffee date dress
design by elaine m. huang
feb 2009

size:
This pattern is offered in BurdaStyle standard sizes 34-42. Please note that the multi-size
Coffee Date Dress instructions are slightly different than the original size 32 petite
Coffee Date Dress instructions. Be sure you are using the correct instruction for your
pattern.

useful BurdaStyle How-To’s for this pattern:
“Sew an All-In-One Facing,” “Insert an Invisible Zipper,” “Hand Sewn Blind Stitch”

fabric:
2½ yards lightweight woven fabric such as poplin, shantung. Unsuitable for knits.
¼ yard lightweight interfacing

notions:
18” invisible zipper
Hook and eye

pattern pieces:
Seam allowance is NOT included on the multi-size Coffee Date Dress pattern. ”
seam allowance and 1½” hem allowance is recommended.
1 Bodice front (cut 1 on fold)
2 Bodice back (cut 2)
3 Bodice front facing (cut 1 on fold)
4 Bodice back facing (cut 2)
5 Skirt front (cut 1 on fold)
6 Skirt back (cut 2)
7 Ruffle (cut 1 strip of fabric 6” w x 36”l, with fabric grain running lengthwise)
[note: Cut out ruffle line template. This is not a pattern piece, so do not cut a fabric
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Monka do tłumaczenia można używać tłumacza http://translate.google.pl/#
Może podaj numer burdy .I tak dojdziecie .

--- Ostatnio edytowane 2010-01-10 19:07:26 przez migotka ---
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.