Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Znalazłam na stronie gazety.pl zdjęcia warszawiaków z 1959r. Jestem totalnie zachwycona, jak pięknie i szykownie wyglądali wtedy ludzie. Spójrzcie:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,9635656,Kolorowa_Warszawa__rok_1959,,ga.html

--- Ostatnio edytowane 2011-05-21 14:29:18 przez Aire ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Obejrzałam na razie parę zdjęć - i jestem zachwycona!!!

Ileż dbałości o wygląd!

NALEŻAŁOBY TE ZDJĘCIA POKAZYWAĆ WSZYSTKIM, KTÓRZY TWIERDZĄ, ŻE POLSKĘ SPRZED 1989 ROKU NALEŻAŁOBY ZASYPAĆ GRUBĄ WARSTWĄ GRUZU I JESZCZE DO TEGO PRZYKLEPAĆ!!!

Wkurzają mnie ludzie obecnie dwudziesto - trzydziestoletni, którzy twierdzą, że "za komuny" ulice były szare, brzydkie, a ludzie ubierali się jednakowo.

Bo wtedy ich jeszcze na świecie nie było, a powielają komunały wylewane z żółcią przez frustratów.

Zgoda - w sklepach było nie tak bogato, jak teraz - ale przez to trzeba się było bardziej starać się, żeby ładnie i modnie wyglądać. A to, co kosztowało sporo wysiłku, było potem szanowane.

Jak się chciało, to się mogło.

No i jeszcze jedno - obowiązywała wtedy zasada - wcale nie taka znów głupia - że jak cię widzą, tak cię piszą. Dbało się o siebie, żeby inni widzieli w tobie osobę godną szacunku.

Jasne, że można mówić, że nieważne co na głowie, ważne co w głowie. Tyle, że to, co na głowie często odstręcza od zainteresowania się jej zawartością. Może na tym stracić głównie osoba prezentująca swoją osobę w nieszczególny sposób. Tak, jak w przypadku słynnego kapelusza księżniczki Beatrice :D:D:D

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O, zachwyciło mnie, jak niewiele się zmienił krajobraz, a jak dużo zmieniają samochody i masy ludzi przewalające się teraz w tamtym miejscu :) Kto by pomyślał, że to wygląda na spokojne miejsce.

A stroje zachwycające.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Niesamowite!
Teraz jest moda na wzory kwiatowe, sukienki z cieniutkimi paskami, kopertówki, tak jak na zdjeciach, do ktorych Aire dala link, ale jakos mniej eleganckie to wszystko.
A mezczyzni, ah, oh, eh...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
nie podobają mi się buty, a zachwycają kobiety w białych rękawiczkach
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mnie też się podoba ówczesna moda... te kostiumiki,płaszcze,rękawiczki - wszystko .
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jejku niektóre zdjęcia jak z albumu mojej mamy.Te garsonki ...takie szyła moja ciocia przedwojenna krawcowa.Te detale miała tak dopracowane ,że klękajcie narody
Avatar użytkownika
Administrator
Jak pięknie kobiety wyglądały. Kobieco i szykownie, ciekawe dodatki. Tak samo mężczyźni - z polotem :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A zwróciliście uwagę na pana, który ma na sobie żakiet bez klap i z krótkimi rękawami? Ciekawe, czemu już nie szyją podobnych garniturów, lato byłoby łatwiejsze do zniesienia dla mężczyzn przywiązanych do eleganckiego wyglądu... :D
________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.