Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pomysł się narodził w związku z jedną plamą na forum
Znalazłam takie coś http://www.poradypanidomu.pl/artykuly/dobre-rady/pani-domu-radzi-jak-usunac-plamy.html

A w międzyczasie napiszę swoje domowe sposoby:)
Avatar użytkownika
Administrator
Świetny pomysł!
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To super Susanko ,ze akceptujesz ten pomysł.I w związku z prasowaniem dzisiejszym przypomniało mi się jak moja babcia sobie radziła z Przypalenie z żelazka np. na białych spodniach.

1.Namoczyć lub zwilżyć wodą i wcierać dużą ilość soli, wywiesić na parę ładnych godzin na słońce a natępnie wyprać.
2.Uderzać miejsce zaplamione tamponikiem z gazy umoczonym w wodzie z mydłem , spłukać ciepłą wodą , a po wyschnięciu czyścić benzyną . Jeżeli nadal pozostaną żółte plamy , pocierać tamponikiem umoczonym w wodzie utlenionej
3.W plamę wetrzeć mieszankę sporządzoną z jednej części gliceryny i dwóch części wody. Następnie na 15 minut zamoczyć w roztworze 50 g boraksu na 0,6 l ciepłej wody.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jestem zwolenniczką wszelkich sposób,które ułatwiają nam życie ale...
uważajcie na niektóre z nich.
Mój tato jest chemikiem z wykształcenia więc zabraniał mi czyszczenia srebra metodą jaką wyczytałam w znalezionej w domu starej broszurze z 'doskonałymi poradami " na wszystko.
Nie posłuchałam...chciałam mieć błyszczące,odświeżone srebro.
Przygotowałam roztwór i ...wyjęłam srebro w kolorze czarnym.
Już nic nie pomogło,pozostało przetopienie mojej biżuterii,jestem niepocieszona od lat a kupa złomu czeka na to przetopienie w szkatułce....
Jak dobrze,że 'czyściłam tą metodą' tylko moją biżuterię.
________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.