Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich Panie, chciałbym się dowiedzieć jaką polecacie maszynę do szycia która służyła by do zszywania Jeans oraz jakiego rodzaju igły były by dobre?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Igły- do szycia dżinsu są specjalne igły do szycia dżinsu - niebieskie. ich kolby są pomalowane na niebiesko, bądź po prostu mają napisane na etykiecie, że są do dżinsu.
Avatar użytkownika
Administrator
Generalnie każda maszyna powinna nadawać się do szycia jeansu. W praktyce jednak różnym maszynom różnie to wychodzi ;) Niektóre radzą sobie świetnie z przeszyciem kilku warstw - inne nie podołają, są za słabe. Tutaj chyba chodzi o siłę przebicia, moja maszyna daje radę, szyję na Husqvarnie Daisy 335.

A co do igieł to Pajesia wszystko pięknie wytłumaczyła.
Od siebie dodam, że do szycia jeansu używamy grubszych igieł, mogą być np. 100.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moja maszyna (Łucznik - Julia) dała sobie radę z dżinsem - nawet przy 4 warstwach jak przyszywałam pliskę na podkrojach pach to szyła - tylko wtedy juz trzeba było ostrożnie:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję dziewczyną za poradę :) pewnie was to zdziwi że facet pyta o takie rzeczy ;P
Avatar użytkownika
Administrator
Adamek nas już nic nie zdziwi po tym jak widzimy co szyje Night Fox albo Wojtek :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Od siebie dodam, że do szycia jeansu używamy grubszych igieł, mogą być np. 100.
A właśnie - grubsze igły - np te z nr 100 - świetnie się sprawdzają do przeszycia stębnówek grubą nicią.

Sama przetestowałam na igle 90-tce - skracałam koleżance spodnie z cienkiego dżinsu, trudno było przewlec nitkę przez oczko, a zmienić igły mi się nie chciało... :-S
Nici są oznaczone numerami oznaczającymi ich grubość. Im wyższy nr to nić cieńsza. Np, te standardowe, najpopularniejsze, mają nr 120. Te nici, którymi masz przestębnowane np kieszenie w dżinsach (żółte, pomarańczowe) maja nr 30.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zapytałem się o to bo mam taki pomysł który przyszedł mi do głowy, oglądając kiedyś na TV4 program Galileo była pokazana firma która robił torby ze stary skór (stara materace, poszycia kozłów gimnastycznych) i wpadłem że można było by coś takiego robić ze starych spodni, kurtek itp dżinsowych, taka eko produkcja co o tym myślicie drogie Panie i Panowie. :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak produkcja to chyba powinieneś pomyśleć o maszynie przemysłowej typu stębnówka.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Na razie nie chcę się pogrążać w koszty i kupować maszyny przemysłowej, jeżeli by się to przyjęło i cieszyło by się powodzenie to wtedy się będę zastanawiał nad maszyną przemysłową.

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.