Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
ta sukienka niny urbańskiej z kołem ratunkowym nawet nawet...:)ale pierwsza nagroda w kat okret czy tez sukienka angeliki rodzynki w ogóle mi się nie podobają
________________________________________________________
Wysz(ż)ywam się:)na http://cantara.pl
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
weszłam na ich strone na facebooku i wyczytałam, że jest już kolejny konkurs na stroje inspiriwane orientem: http://www.facebook.com/event.php?eid=130809357003980
poprzedni przegapiłam, ale tym razem spróbuje moich sił:)
________________________________________________________
Wysz(ż)ywam się:)na http://cantara.pl
Avatar użytkownika
Administrator
Rety jak wreszcie skończę tę długą sukienkę to startuję :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Powiem dość dyplomatycznie - konkurs wygrały osoby, które bardzo potrzebują maszyny ;) chyba według takiego klucza są przyznawane nagrody. To korzystne dla łucznika, ale krzywdzące dla wielu uczestników, którzy stawiają do konkursu naprawdę fajne prace.

Wydaje mi się, że z galerii końcowej - po ogłoszeniu wyników - powinny być usuwane plagiaty i prace zdyskwalifikowane, a o ile się orientuję, nadal tam są.

Jeszcze ostatnia uwaga - należałoby zwracać baczniejszą uwagę na prezentację prac (pomijając poziom ich samych) jeśli ktoś robi zdjęcie telefonem, w lustrze, widać w tle malowniczo piętrzące się przedmioty codziennego użytku itp kadr jest krzywy, głowa ucięta i widać bieliznę uczestniczki - to może niekoniecznie to świadczy o tym, że się strasznie napracowała??

Są to moje osobiste opinie; nie mam zamiaru nikogo urazić. Uważam, że nawet dość przeciętną pracę można doskonale zaprezentować i świetnie "sprzedać" przykładem jest torba plażowa rożek - super zabawowe zdjęcie! świetne kolory, zasłużona nagroda.

Jeśli o mnie chodzi, to sobie pooglądam orient nieco z boku; zaczęło się od trzęsienia ziemii (praca dyplomowa postawiona do konkursu) i mam nadzieję, że napięcie będzie rosło ;) jak u Hitchcocka.
________________________________________________________
Mój blog o szyciu i rękodziele - zapraszam!
http://brummig.blox.pl/html
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
brummig zgadzam się z Tobą... czasami mam wrażenie, że ktoś wyciągnie coś z szafy, i nawet dobrze tego nie wyprasuje.... takie niechlujne fotografie to dla mnie czysty brak pasji, ludzie z pasją dopieszczają w każdym calu swoje perełki... Jestem okropna pod względem estetyki i mimo wszystko też bym stawiała nieco więcej na jakość zdjęć...Internet to nie byle co i myślę, że niechlujstwo i te nieszczęsne plagiaty mogą nieco źle wpłynąć na opinię o organizatorze... o marce, na markę chyba pracuje się nieco inaczej..... szczególnie taka markę i to w internecie.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Od początku mam mieszane uczucia co do tej sukienki -> KLIK Kompletnie mi się nie podoba, uważam, że były lepsze prace a nie zostały nagrodzone.
Zgadzam sie w zupelnosci, moj fartuszek lepiej wygląda niz toto.
Spodziewalam sie jakis ciekawych i naprawde inspirujacych projektów.

Sama bralam jeden raz udzial w kOnkursie Łucznika w Burdzie, byly maszyny Diana chyba do wygrania. I wyslalam zdjecie takiej sukienki w stylu safari, ktora sobie uszylam w tamte wakacje, myslalam, ze moze chociaz ksiazke na pocieche dostane, a tu nic. Teraz wiem, ze moja byla za Ładna po prostu, hihihi.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
Od początku mam mieszane uczucia co do tej sukienki -> KLIK Kompletnie mi się nie podoba, uważam, że były lepsze prace a nie zostały nagrodzone.


zgadzam sie
a kto w ogole wybieral zwyciezcow
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O mon Dieu... Nie wiedziałam nad czym tak bolejecie, obejrzałam te prace i już wiem. Niektóre nagrodzone prace to wręcz obraza dla prawdziwych krawców, którzy dbają o najmniejsze szczegóły projektu. Jak sobie przypomnę tego Pana z Łucznika, który na forum pisał o dopracowanych, dopieszczonych strojach to się zaśmiewam. Łucznik się niestety niezbyt popisał.
Avatar użytkownika
Administrator
Panie Bartoszu kto ocenia te prace? Jest jakaś komisja...?
W sumie gdyby oceniały osoby postronne to też nie ma sensu bo zapewne byłaby walka o głosy, podsyłanie sobie linków z prośbą o oddanie głosu itp. Ciężka sprawa i niestety muszę się zgodzić z powyższymi wypowiedziami - niektóre prace to jakaś totalna pomyłka.

________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Prace są oceniane przez Jury w skład którego wchodzą członkowie zarządu i osoby odpowiedzialne za organizacje konkursu ... jak widać werdykty mogą być kontrowersyjne. zastanawiam się jak uniknąć podobnych sytuacji

Mam dwa pomysły
- głosowanie użytkowników (choć jest oczywiście problem o którym wspomniała susanna)
- wprowadzenie do jury osób profesjonalnie szyjących (być może któraś z was chciałaby spróbować sil w ocenianiu ?)

Co myślicie ?

Organizujemy nowy konkurs myślę , że do 10 sierpnia znajdziemy jakieś rozwiązanie które zagwarantuje w pełni profesjonalną ocenę prac :)




--- Ostatnio edytowane 2011-07-14 09:40:51 przez Bartosz Schubert ---

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.