Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5

Avatar użytkownika
Administrator
Prace są oceniane przez Jury w skład którego wchodzą członkowie zarządu i osoby odpowiedzialne za organizacje konkursu ... jak widać werdykty mogą być kontrowersyjne. zastanawiam się jak uniknąć podobnych sytuacji

Mam dwa pomysły
- głosowanie użytkowników (choć jest oczywiście problem o którym wspomniała susanna)
- wprowadzenie do jury osób profesjonalnie szyjących (być może któraś z was chciałaby spróbować sil w ocenianiu ?)

Jak dla mnie pierwszy pomysł odpada z wiadomych względów ;)
Drugi wydaje się być lepszym ale jest jedno ALE - jeśli będą startować w konkursie osoby z naszego forum (a napewno będą) możemy być posądzeni o stronniczość jeśli w jury będzie ktoś od nas.

________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Jak dla mnie pierwszy pomysł odpada z wiadomych względów ;)
Drugi wydaje się być lepszym ale jest jedno ALE - jeśli będą startować w konkursie osoby z naszego forum (a napewno będą) możemy być posądzeni o stronniczość jeśli w jury będzie ktoś od nas.
Trochę tak jest ale z drugiej strony jury byłoby wieloosobowe więc trudno byłoby przeforsować coś tylko ze względu na "znajomości" poza tym istnieje chyba jeszcze jakaś wiara w ludzi ;)

--- Ostatnio edytowane 2011-07-14 10:12:59 przez Susanna ---
Avatar użytkownika
Administrator
Optymista :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pomysł głosowania przez każdą dowolną osobę jest oczywiście zły, bo się zrobi konkurs na popularność ;) A Wasza firma nie współpracuje z krawcami, modystkami czy projektantami? Wprowadzić do jury ekspertów, którzy będę w stanie wypowiedzieć się o projektach z różnych stron i dorzucić do nich obecną komisję. Eksperci ocenią z pozycji fachowca, co pewnie pomoże "laikom" docenić projekty trudniejsze.

A na plagiaty proponuję prosty trick: dodać wymóg posiadania kartki z jakimś napisem, coś w stylu "Orientalnie z Łucznikiem" plus dane autora i skończy się kopiowanie ze stron rosyjskich czy inszych. Takie rzeczy o wiele trudniej jest podrobić nawet w programie graficznym, jeżeli ktoś się nie zna, a i znaleźć ubranie czy coś innego od jakiejś osoby, które spełnia warunki konkursu, a jednocześnie ta osoba trzyma kartkę - jeszcze trudniej ;)
Avatar użytkownika
Administrator
Mrufka dobrze pisze :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

5 stron: < 1 2 3 4 5

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.