Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam mam taki problem, odnośnie przedłużenia spodni, miałem je skracane u krawcowej i specjalnie poprosilem o zostawienie większej ilości materiału, gdyby się okazało, że będą za krótkie. I tak się właśnie okazało, teraz gdy chciałem je troszkę przedłużyć, to w miejscu nogawki gdzie odłożyłem ten materiał, został biały pasek od zagięcia, a są to czarne spodnie, czy jest jakiś sposób na to?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Wydaje mi się, że nic z tym nie zrobisz - to załamanie materiału, kolor wyblakł. Możnaby ewentualnie przeszyć czarną nitką gęsto zygzakiem aby zakryć jasny pasek ale z kolei to przeszycie pewnie będzie trochę widoczne.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Chodzi o sposób by znikł ten biały pasek pochodzący z wytarcia wskutek noszenia?
Nie sądzę... może zafarbowanie całych spodni?
Z jakiej tkaniny te spodnie?
Garniturowe ? Czy sportowe?
Sportowe można wykończyć szeroką plisą podobną do lamówki ale szerszą np. ze skóry lub jej imitacją,w kolorze oczywiście czarnym.
Plisa ta musiałaby być naszyta powyżej zniszczonej wytarciem tkaniny i podwinięta pod spód tak by osiągnąć pożądaną długość spodni.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
jeśli to czarne spodnie, to bym spróbowała przesmarować czarnym markerem, ryzyko, ale ...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ani sportowe, ani nie do konca garniturowe, takie casualowe z materialu. Potrzeba mi dosłownie przedlużyc je o pol centymetra, poniewaz jedna nogawka sie zalamuje na spotniach a druga nie. Moze jest jakis onny sposob na przedluzenie oprocz odwiniecia tamtego kawalka, nawet jesli przedluze tylko o pol centymetra, pasek bedzie widac na czarnych spodniach.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Więc polecam doszycie innego materiału skóropodobnego.
Pół centymetra to bedzie dobre wykończenie spodni:D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
wolal bym zachowac ich klasyczny styl ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja nie znam sposobu ...ten ślad moim zdaniem,będzie widoczny już zawsze,przykro mi.
Może doświadczone nasze koleżanki "krawcowe" podpowiedzą Ci inne rozwiązanie...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A jakby od środka złapać taką fałdkę, w której się zmieści ten biały pasek (zszyć), a resztę odwinąć normalnie - tak jak miałeś przedłużyć?
Avatar użytkownika
Świeżynek
To jest całkiem niezły pomysł, dziękuję bardzo. Ale jak ktoś by miał jeszcze coś ciekawego, to proszę pisać ;)

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.