Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wszystko przed nami :))
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Xanti, chłopaki wracają jutro, ok południa, więc impreza trwa nadal.
oto przepis na wiśnióweczkę (znaleziony w internecie), wyszła przepyszna, wczoraj próbowałam ;) pierwszy raz od zalania

papieska (?!) wiśniówka
zrywamy 5 litrów wiśni, wkładamy je do butli, dodając rozdrobnioną skórkę z całej pomarańczy usmażoną w cukrze oraz takąż skórkę z połowy cytryny. Laskę wanilii kroimy na drobne kawałki i dodajemy do wiśni. Całość zalewamy 1.5 litra spirytusu marki "Polmos" i czekamy trzy miesiące


nie mam tak wielkiej butli ani miejsca, gdzie ją można by przetrzymać ;) więc robię w słoju 3 litrowym i dzielę proporcję na pół ;)

generalnie nie lubię alkoholi, ale ta jest rewelacyjna, świetnie działa na poprawę humoru :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To może naleweczki własnej roboty zabiorę ze sobą :D
Co ja tam mam nachomikowane... brzoskwiniowa, morelowa, wiśniową już masz..., jagodową, gruszkówkę... więcej grzeszków nie pamiętam :angel:
uwielbiam robić nalewki :D
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Ja smażę pączki z wisienką,z makiem i z jagodami do wyboru, a ponieważ mam alergię na wszystko i nie mogę pić alkoholu mogę robić za kierowcę. Rozwiozę potem nalewkowe towarzystwo.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale jestem teraz głodna! :angel:
________________________________________________________
Szyję sobie hobbystycznie. :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
proponuję mięsko z przyprawami jakie namieszał Mateuszek (mamo, bo ja się uczę gotować, zrobię Ci mieszankę przypraw do zupy pomidorowej), do tego kasza jęczmienna na sypko i smażone jabłka - to tak na przekąskę między daniami głównymi przyjęcia (wymienionymi wcześniej) ;)

uhhh ale pączki mi zapachniały :)
Dana, podrzuć kilka po kablach ;) proszę
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja sobie teraz nakładam tych lodów. Zrobię do nich dla wszystkich wyśmienitą, mocną, pachnącą czarną kawę (z mleczkiem jak kto woli) :)
________________________________________________________
Szyję sobie hobbystycznie. :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mhmmm , pyszna, aromatyczna, dobrze zaparzona kawa, ze świeżo mielonych ziaren, specjalnie wyselekcjonowanych dla naszego, wspaniałego towarzystwa.... :angel:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
doborowe towarzystwo i wyśmienite jedzenie i delikatesowe nalewki i wyborne humory :angel:

A co w końcu będziemy szyć? ;)
________________________________________________________
Szyję sobie hobbystycznie. :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
dobre pytanie, :D
u Ani z Zielonego Wzgórza panie spotykały się na pogaduszkach i pikowały kołdry... Potrzebna nam Panett, bo ona robi je fantastycznie :) :angel:

właśnie ćwiczę pelerynę dla niepełnosprawnych... mam dostać materiały, coś ich nie dostaję, a potem będę mieć krótki termin:p... muszę sobie dobrze przygotować wykroje i opracować kolejność zszywania kawałków... już widzę, że chyba walnęłam coś przy kapturze...:p muszę sprawdzić na oryginalnej pelerynce...

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.