Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam was,

dostałam maszynę Łucznika 451, na grubszych materiałach jest szyje dobrze.. ale tylko przy szerokości ściegu ustawionym na 2 (w innych zaczna pętelkować), tylko, że to już osobny problem.. a może powiązany z moim obecnym?.


Duży problem zaczyna się przy szyciu cienkich materiałów (woal kreszowany), próbowałam przeszyć firankę i niestety plącze dolną nić (mówię o tej pod spodem czyli tą, która idzie z góry) próbowałam już różnych różnistych kombinacji z naciągnięciem nici i niestety im luźniej tym bardziej plącze. Przy nitce naciągniętej do maksimum - też tylko mniej, ale mimo to tak zostawić tego nie mogę proszę o jakieś porady :(
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
sciasnij gorna a poluznij dolna
musisz poprobowac :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
ok, spróbuję wieczorem. Zapomniałabym o jednej ważnej sprawie. Szew jest przez chwilę w miarę, zatrzymam, żeby zerknąć od tyłu co się dzieje jest ok to nic nie zmieniam, próbuję dalej i zaczyna plątać! ahhhhh nauka szycia to nauka cierpliwości!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
moze tez zalezec od szpuleczki,moze ma jakies zadziory
Avatar użytkownika
Świeżynek
Chodzi o szpulkę dolną ? w bębęnku? też sprawdzę. Dziękuję za rady. Wczoraj ze złością, obrażona na maszynę rzuciłam wszystko w kąt, ale nie popuszczę!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
tak
chodzi o szpuleczke
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ok, zrobiłam jak mówiłaś i jest lepiej, nie miałam siły już próbować wczoraj, ból głowy mi nie pozwolił. Będę próbować dalej żeby było idealnie wczoraj już było ok, mam nadzieję, że znów coś się nie zepsuje...
Avatar użytkownika
Świeżynek
a więc, tak, poluźniłam szpuleczkę w bębenku, poluźniłam (to mnie zdziwiło)naciągnięcie nitki (zabijcie mnie nie wiem na ile odpadła mi naklejka... i zbieram się żeby ją przykleić..) ustawiłam szerokość ściegu na 3! poluźniłam trochę stopke.. i śmiga!!

próbowałam tak szyć woal, materiał "koszulowy" i taki naciągający się i jest SUPER :) jak uda mi się uszyć coś czego nie będę się wstydzić pokażę :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, czy opisany powyżej przypadek odnosi się też do mojego problemu? Pomóżcie, nie wiem jak to wyregulować? rozumiem, że jeśli plącze nić od dołu tzn, że jest to problem z górną nicią? będę wdzięczna za jakieś wskazówki, pozdrawiam wszystkich :-)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
i jakże "piękny" dolny ścieg :-) góra tkaniny
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jeszcze raz załóż górną nić w maszynie, stosując się do wszystkich zasad - po kolei jak trzeba, ale koniecznie podnieś stopkę przed założeniem nici i opuść ją dopiero po nawleczeniu igły. Dla pewności przeciągnij po opuszczeniu stopki 8-10 cm nitki wyciągając ją za oczkiem igły.

Potem spróbuj szyć, a jeśli dalej będzie źle - możesz zacząć próbować regulować naprężenie górnej nici, bo tak ze zdjęć wygląda, jakby było zerowe ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.