Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3

Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Trochę nie tak, dziurka w igle niewidoczna dla szyjącego i nawlekanie z boku jest w Łucznikach 466 oraz pokrewnych. Na zdjęciach jest Łucznik 451, tu szyjący musi widzieć otwór w igle, długi rowek igły musi być skierowany w stronę szyjącego, przy nawlekaniu igły wykonuje się ruch ręką przed siebie. Czeremcha wspomniała o możliwości odwrotnego (o 180 stopni) założenia igły, wpatruję się w zdjęcia i nie potrafię tego ocenić, są mało czytelne.
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Ciekawa sprawa, przyjrzałem się fragmentowi instrukcji dołączonego przez Fides i okazuje się, że błędy w instrukcjach zdarzały się również w przeszłości. W załączonym fragmencie jest poprawny opis zakładania igły i błędny szkic (jest poprawny dla ale dla Łucznika 466), opis i szkic są sprzeczne, wykluczają się wzajemnie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czy to tylko taki cień, czy na czwartym zdjęciu widać, że założyłaś igłę tyłem do przodu?

No i jeszcze raz - czy zakładanie górnej nici odbywało się przy podniesionej stopce? Na oko nie będzie widać różnicy, ale w naprężaczu nić może być przez to zupełnie źle ułożona. I szycie wtedy nie idzie.

Ania
igła założona według instrukcji, nić założona przy podniesionej stopce.. a nadal plącze i nie chce ruszyć z miejsca, te nitki blokują się na dole pod transporterem (a transporter ma wszystkie ząbki)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
edit: :D udało się! Jeszcze raz założyłam nitki i działa! nie blokuje się :D

Jeszcze jedna sprawa takie coś - co to może być do czego to służy i gdzie się to montuje??

Czy półstopką mogę wszyć szprosy do rolety??

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Czyli jednak coś z zakładaniem nici było nie tak. Może naprężacz chwilowo odmówił posłuszeństwa i się nie rozsunął...

Tak, półstopką możesz szyć cokolwiek, gdzie będziesz potrzebowała szyć maksymalnie blisko jakiejś przeszkody.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Trochę nie tak, dziurka w igle niewidoczna dla szyjącego i nawlekanie z boku jest w Łucznikach 466 oraz pokrewnych. Na zdjęciach jest Łucznik 451, tu szyjący musi widzieć otwór w igle, długi rowek igły musi być skierowany w stronę szyjącego, przy nawlekaniu igły wykonuje się ruch ręką przed siebie. Czeremcha wspomniała o możliwości odwrotnego (o 180 stopni) założenia igły, wpatruję się w zdjęcia i nie potrafię tego ocenić, są mało czytelne.
Bogdanie, dziękuję za szybkie wytknięcie mojego błędu. Poprawiłam opis na rysunku.


Ciekawa sprawa, przyjrzałem się fragmentowi instrukcji dołączonego przez Fides i okazuje się, że błędy w instrukcjach zdarzały się również w przeszłości. W załączonym fragmencie jest poprawny opis zakładania igły i błędny szkic (jest poprawny dla ale dla Łucznika 466), opis i szkic są sprzeczne, wykluczają się wzajemnie.
Gratuluję wykrycia błędu.



--- Ostatnio edytowane 2015-08-02 12:57:25 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Madziku, na stronie 44 i 45 instrukcji pokazane są linijki - to ta druga rzecz, która leży obok stopki do zamków.



--- Ostatnio edytowane 2015-08-02 12:57:46 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Pomocy, czy ktoś tu jeszcze jest?
Odziedziczyłam łucznik 451, maszynę z humorami. Nie wyciąga dolnej nici... Na forum już przeczytałam porady.
Potrzebuje porady i/albo polecenie serwisu w Warszawie

3 strony: < 1 2 3

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.