Wersja do druku

154 strony: « < 26 27 28 29 30 31 32 > »

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ja mam sentyment do Burdy i przyznam prenumeruję, chociaż był czas, że mocno się zastanawiałam, gdyby było coś innego, pewnie bez wahania rozstałabym się z tym pismem. Burda ma swój specyficzny styl i właściwie zero konkurencji, ale też rozleniwia.
Jestem na tyle stara, że mam w swoich zbiorach Pramo (kto to pamięta?), parę numerów Modnego Krawiectwa, Neue Mode (w jednym z numerów jest spódnica drapowana z tyłu, taka sama spódnica przemknęła mi gdzieś w tegorocznych kolekcjach brązowa właśnie), kiedyś udało mi się nawet kupić anglojęzyczne Silhouette wydawane w Tallinie.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Ja pamiętam Pramo, nawet ma ze 4 numery :D
Ale innych pozycji z tych co przytoczyłaś nie znam. Może na swoje szczęście. Wystarczy Burda prenumerowana od 94 roku :glupek:
Ja pewnie bym się pokusiła na Butiq (nie wiem czy tytuł dobrze napisałam), mam z 5 egzemplarzy, ale w ostatnich latach wogóle go nie widzę na półkach.
A czy ktoś maił do czynienie z Marfy? Widziałam tylko jakieś skany w internecie i wyglądało mi to na dość interesujące.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Pamiętam Pramo! Moja mama miała mnóstwo!

Na jakimś turnieju tańca towarzyskiego /tak, moi rodzice też tańczyli ;-)/ zaprzyjaźnili się z parą z Berlina /Wschodniego/ i koleżanka wysyłała mamie Pramo pocztą ;-)

W Polsce czekają na mnie w domu i La Mia Boutique, i Marfy - kupione kilka lat temu, ale mam nadzieję, że wciąż do kupienia w lokalnym Empiku ;-)

Marfy bardzo lubię jako źródło inspiracji - aczkolwiek próby uszycia dwóch rzeczy wg ich szablonów były bardzo nieudane - rozmiarówka włoska jest zupełnie inna, więc przerabianie szablonu pod moje potrzeby było niczym innym jak przerabianiem szablonów Burdy, żeby upodobnić je do fasonów z Marfy.

Czysta kreska rysunków i zaznaczone każde cięcie, zaszewka i marszczenie czynią katalogi Marfy idealnym wydawnictwem dla osób szyjących na zamówienie - klientka dokładnie widzi każdy detal i nie ma potem mowy o dyskusjach "a myślałam, że rękaw nie jest odcinany, a z przodu nie ma zaszewek".

No i mam już odłożonych 5 numerów Knipmode, a moja przyjaciółka kupuje dla mnie następne w Amsterdamie ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja też pamiętam i nawet musiałabym sprawdzić chyba mam kilka numerów Pramo.A burdy mam nawet te w języku niemieckim z roku 80 :jezyk_oko:.I nawet mam kilka książek wydanych wieki temu np. nastolatka szyje sama.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
haha! ja też mam Promo!! Ukradłam babci, która ma tego całą kupe :) niestety prawie nic mi się w nich nie podobało (lata 80 i 90)

A co do Boutique to niedawno przeglądałam w Empiku w Łodzi, więc w waszych też powinno być :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Isabella wejdź na stronę burda media: jest trzymiesięczna prenumerata za 24zł.

https://kiosk.burdamedia.pl/?products=product&prod_id=182
Posłuchałam:) Zamówiłam prenumeratę łącznie z najnowszym numerem :) Już nie mogę doczekać się kiedy będę miała go w rękach :)
________________________________________________________
http://szycieisabell.blogspot.com/

Zapraszam do odwiedzin :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Burd mam sporo, moja mama je kolekcjonuje od roku 1988 chyba. :) I wszystkie składuje na regale w dużym pokoju!
Aktualne wydania kupuje nam babcia. We wrześniowym numerze nic mi się nie spodobało, ale znając mnie za kilka miesięcy któryś z modeli będzie jak znalazł. :)

A to Promo to coś godnego uwagi jest? :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Pramo już od dawna nie wychodzi, ale swego czasu było niezłe (takie kombatanckie wspomnienia:oczko: )
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Administrator
Isabella wejdź na stronę burda media: jest trzymiesięczna prenumerata za 24zł.

https://kiosk.burdamedia.pl/?products=product&prod_id=182
Posłuchałam:) Zamówiłam prenumeratę łącznie z najnowszym numerem :) Już nie mogę doczekać się kiedy będę miała go w rękach :)
I bardzo dobrze, napewno będziesz zadowolona i pamiętaj, że często wykroje w z Burdy dojrzewają i za kilkalat, te które obecnie Ci "nie leżałą" - będziesz nimi zachwycona :)

PS. Cudny avek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Pramo już od dawna nie wychodzi, ale swego czasu było niezłe (takie kombatanckie wspomnienia:oczko: )
Wiele moich koleżanek ma mamy które kiedyś szyły i zostało im trochę różności związanych z szyciem to się zastanawiam, czy ich nie podpytać o to: )

154 strony: « < 26 27 28 29 30 31 32 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.