Wersja do druku

34 strony: « < 27 28 29 30 31 32 33 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hello :) oto moje porównanie overlocków domowych: Janome 744D, Juki MO-1000, Juki MO-654DE, Merrylock 689, Merrylock 740DSA, Singer 14SH754, Gritzner 788, Łucznik Ultralock - może komuś się przyda :) bo nieźle się napracowałam przy opisywaniu wszystkiego.

http://longredthread.wordpress.com/2014/07/29/jaki-overlock-kupic-czyli-porownanie-overlockow-domowych-janome-744d-juki-mo-1000-juki-mo-654de-merrylock-689-merrylock-740dsa-singer-14sh754-gritzner-788-lucznik-ultralock/

Test polegał na wypróbowaniu ściegów na zestawie materiałów zawierającym:
– tkaniny cienkie: podszewka, woal, jedwab, cienki dżersej T-shirtowy, tiul strukturalny
– tkaniny o średniej grubości: różne dzianiny (T-shirtowe, dresówki, ubraniowe, ściągacze), elastyczne i nieelastyczne miksy odzieżowe
– tkaniny grube: płótno lniane, zwarta wełna parzona, gruby twardy dżins.
Skupiałam się na próbach ściegu obrzucającego 4-nitkowego i 3-nitkowego oraz ściegu rolującego ponieważ te trzy ściegi są najbardziej potrzebne do szycia ubrań, w czym niejako się specjalizuję.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
prosze mi tu na czerwono nie mazac
a o maszyne zapytac w sklepie
Roksanito ale czym się denerwujesz? czerwony to kolor jak każdy inny, jesteś zaawansowanym użytkownikiem z dużym dorobkiem postów a udzielasz takich odpowiedzi jak jakiś newbie. jeśli na jakiś temat sie znam to zabieram głos, jeśli nie to milczę by nie pisać dla pisania i nabicia kolejnego postu. Nie wymagam/żądam odpowiedzi bo nie każdy musi je znać. Forum jest od zadawania pytań i wymiany doświadczeń także sądzę, że jest to odpowiednie miejcie do tego rodzaju zapytania. A odpowiedź typu "zapytaj w sklepie" jest równie cenna jak ta o "specjalności" takiego urządzenia, także Roksanito jeśli dalej zamierzasz wnosić do tematu takie nieocenione rewelację to lepiej nie pisz nic. Na forum panuje taka pewna etykieta także trzymajmy się jej.

Dziękuję za odpowiedź Agafkii i longredthread - zaczynamy zmierzać w dobrym kierunku :-) Tak jak pisałam wcześniej chciałabym obszywać wykładziny o grubości ok 2mm co odpowiada 2-3 warstwom dzinsu? Także nie poszukuję specjalnych przemysłowych maszyn do obszywania grubych dywanów a raczej urządzenia, które w warunkach domowych jest w stanie bez problemu obszyć 2-3 warstwy jeansu. Dzięki longredthread za porównanie urządzeń bardzo dobry opis - super pomocny.

Ktoś jeszcze ma doświadczenie z urządzeniami które są w stanie ładnie obszyć/wykończyć materiał odpowiadający 2-3 warstwom jeansu? (dywan to za dużo powiedziane :-) ) Szukam czegoś niekoniecznie nowego w budżecie do 1,5tys zł.
Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do dzielenia się wiedzą :-)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Z owerlokami jest zapewne tak, jak z maszynami.

Szycie grubych warstw to szycie z uniesioną stopką, czyli przy poluzowanym naprężaczu. Przez chwilę ścieg może wydawać się ok, maszyna wydaje się dawać radę, po chwili - maszyna może nadawać się tylko do naprawy z powodu uszkodzonego naprężacza.

Kwestia nie w tym, czy owerlok uciągnie czy nie. Dlatego na rynku są maszyny specjalistyczne do tego typu zadań. Ale nie są to maszyny hobbistyczne ani domowe, a forum kręci się właśnie wokół tego typu tematów. Hobbystycznego szycia w domu.

Roksanitka ma rację - zamiast tutaj szukać odpowiedzi, którą dostaniesz raczej na zasadzie "na czuja" - zadzwoń do miejsc, w których handluje się takim sprzętem, czyli do sklepów.

Albo znajdź forum "Obrzucanie dywanów", "Szycie jeansu" albo podobne i tam się pytaj.

Nie każda maszyna do szycia służy do wszystkiego, nie każdemu psu Burek, a używanie koloru innego niż czarny w postach - to objaw wysokiej irytacji piszącego, czyli tzw. darcia mordy. To element netykiety, który wypadałoby znać. Nic dziwnego, że Roksi napisała, co napisała. Mnie też to w oczy zakłuło.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
Aniu- nic dodać,nic ująć :okok:
i na tym zakończę lepiej moją wypowiedz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Poszukuję maszynę do obszywania wykładzin dywanowych raczej cienkich o gramaturze ok 350-650g m2 która równie sprawnie potrafiłaby obszyć lżejsze materiały. Maszyna byłaby użytkowana z początku dość intensywnie (nowo zakupiony dom, także jest plan zrobienia od zera zasłonek, firan, chodników w przedpokojach, stopni na schody i dywaników do łazienki i pokoi. Po zakończeniu remontów etc. myślę używać maszyny rzadziej przy czym nie wykluczam w przyszłości użytkowania jej zarobkowo jeśli będzie potrzeba... jaki model możecie mi polecić? Może jakaś maszyna przemysłowa używana, czy zwykła ale nowa? Mój budżet to max 1500zł, ale byłoby super gdybym nie musiała wydawać aż tyle a udałoby się kupić coś co posłuży długo i nie będzie wymagało częstych napraw. Niestety nie znam się zupełnie w temacie i nie bardzo wiem na co patrzeć.

Od samego początku miałam wrażenie, że poszukiwana jest maszyna do wszystkiego (wykładziny i firanki) i obawiałam się, że kolejny raz dojdzie do przepychanek słownych. Niestety, nie myliłam się.
Kolejna osoba, która sama przyznaje, że się nie zna "w temacie", ale uzurpuje sobie prawo do przestawiania ludzi znających się i próbujących pomóc. Zero pokory, tylko wymagania. Gdyby Diagnos poświęciła swój czas, przeczytała wątek "jaką maszynę kupić", poczytała również w innych wątkach o maszynach dla początkujących i nie tylko, to wiedziałaby, że nie ma maszyny spełniającej jej wymagania. Proste.
Wcześniej nie zabierałam głosu, reaguję na to, co spotkało Roksanitkę. Wcześniej ataki dotknęły Anię (przeczytałam wszystko dużo po czasie i tylko dlatego się nie odzywałam). W innym miejscu Modniak pisze "przeprosiłem dla zasady"... Ludzie, o co chodzi? Najpierw "pomocy!", potem kopniaki?

Roksanitko::pocieszacz:
Aniu: po raz kolejny chylę czoło, podziwiając cierpliwość.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Chciałabym tylko nieśmiało wtrącić, że netykieta obowiązuje wszystkich. Źle się czyta, kiedy każdy każdego próbuje "wychowywać".

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
OK.
Znaczy, następnym razem nie reagować?
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Całe zamieszanie ma źródło w brakach zrozumienia materiałoznawstwa i ograniczeń mechanicznych maszyn. Na początku była mowa o wykładzinie dywanowej, czyli sprawa prosta tylko przemysłówka. Później okazało się, że materiał cienki do 2mm, czyli typ obiciowy, może filc, czy coś w tym stylu (ze zdjęcia nie da się ocenić), tu na własne potrzeby można próbować na mocniejszym overlocku domowym, ale jest ryzyko uszkodzenia maszyny - chcąc rozwinąć to na usługi znów wracamy do przemysłówki, gdyż nie podoła temu żadem overlock domowy bez względu na cenę czy markę. Niestety budżet 1,5 tys zł jest zbyt mały na zakup używanej maszyny przemysłowej w dobrym stanie, w tej cenie można nabyć maszynę do remontu lub na części.
Nie ma sytuacji bez wyjścia, można zakup odłożyć w czasie i dozbierać pieniędzy, lub zakupić overlock domowy wykorzystując go zgodnie z przeznaczeniem do lekkiego szycia, a cięższe zlecić do wykonania jednej z wielu firm tym się zajmujących.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Od pewnego czasu chodzi mi po głowie pomysł żeby kupić sobie owerlock...
Trochę przeglądałem już różne aukcje.Wolałbym kupić sobie nowy,jednak same owerlocki są dość drogie.
Szyję coraz więcej i zaczynam powoli brać się za uszytki zrobione od A do Z przeze mnie,myślę tutaj o bluzkach z dzianin,może kiedyś jakieś spodnie.
Znalazłem jedną aukcję, na której jest dość niedrogo owerlock firmy medion
Link : http://allegro.pl/promocja-niemiecki-owerlok-4-nitkowy-1300-wkluc-i4458130541.html
lecz nie wiem czy jest warty zakupu.Nie mam zamiaru na nim szarżować
proszę o opinie,porady i linki do jakiś ciekawych owerloków,przystępnych cenowo :)
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,

wątek założony dość dawno, ale chyba ciągle na czasie:)
Chciałabym zapytać czy ktoś miał doświadczenia z overlockiem marki Toyota SL3403?
Jest możliwość kupna tego sprzętu, w tej samej cenie co Arka Radom FN 2-9.
Troche juz czytałam na forach o overlockach i z tego co udało mi się przejrzeć te modele Fn 2-9 nie cieszą sie one zbytnią popularnością, nawet jak na sprzęt na własny użytek.

Doczytałam, że jedna z formumowiczek używa Toyota SL3335 i jest zadowolona, zastanawiam się czy SL3403 to jakis wcześniejszy model? Overlock 4 nitkowy.

Z gory dziękuję za informację!

34 strony: « < 27 28 29 30 31 32 33 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.