Wersja do druku

34 strony: « < 26 27 28 29 30 31 32 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fakt - maszyny nowej ery:) mają prawie wszystko -jeżeli chodzi o ściegi .Nawet prawie overlokowy. I tutaj takie uzupełnienie "podstawowej" maszyny do szycia wydaje się całkiem rozsądnym rozwiązaniem -tym bardziej ,że cena promocyjna overloka Łucznik 820D3 jest całkiem przyzwoita.
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkie koleżanki. jestem Agnieszka i trafiłam na to forum szukając po internecie informacji na temat maszyn typu overlock. Może będziecie w stanie mi coś doradzić. Poszukuję maszynę do obszywania wykładzin dywanowych raczej cienkich o gramaturze ok 350-650g m2 która równie sprawnie potrafiłaby obszyć lżejsze materiały. Maszyna byłaby użytkowana z początku dość intensywnie (nowo zakupiony dom, także jest plan zrobienia od zera zasłonek, firan, chodników w przedpokojach, stopni na schody i dywaników do łazienki i pokoi. Po zakończeniu remontów etc. myślę używać maszyny rzadziej przy czym nie wykluczam w przyszłości użytkowania jej zarobkowo jeśli będzie potrzeba... jaki model możecie mi polecić? Może jakaś maszyna przemysłowa używana, czy zwykła ale nowa? Mój budżet to max 1500zł, ale byłoby super gdybym nie musiała wydawać aż tyle a udałoby się kupić coś co posłuży długo i nie będzie wymagało częstych napraw. Niestety nie znam się zupełnie w temacie i nie bardzo wiem na co patrzeć. pozdrawiam
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
koledzy tez tu sa :)

do obrzucania dywanow i chodnilow sa specjalne maszyny do tego przeznaczone,domowa na pewno tego nie zrobisz,nie wiem jak przemyslowy ale tez watpie
a do zaslon i firan nie jest w ogole potrzebny
Avatar użytkownika
Świeżynek
dziękuję za szybką odpowiedź, sęk w tym, że chciałabym obszywać taką wykładzinę dywanową cienką nie dywany jako takie. Coś pokroju tego
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Odpowiedź będzie ta sama...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
a można liczyć na poradę jaką maszyną można by to zrobić? albo wskazówkę czego szukać? grubość obszywanego materiału ~~~2mm

[EDIT]
Znalazłam coś takiego na allegro ... tylko cena nie ta :-)
http://allegro.pl/maszyna-do-obszywania-dywanow-rok-gwarancji-i4480802387.html

damy radę znaleźć coś tańszego? niestety nie mam żadnej wiedzy w tej dziedzinie przez co ciężko jest mi szukać czegokolwiek.


--- Ostatnio edytowane 2014-08-03 13:04:20 przez diagnoss ---

--- Ostatnio edytowane 2014-08-03 13:38:27 przez diagnoss ---
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
jak pisalam wczesniej to jest SPECJALNA maszyna do tego typu obszywania
Avatar użytkownika
Świeżynek
jak pisalam wczesniej to jest SPECJALNA maszyna do tego typu obszywania
To może powtórzę, pytanie:

"a można liczyć na poradę JAKĄ MASZYNĄ można by to zrobić? albo wskazówkę CZEGO SZUKAĆ? grubość obszywanego materiału ~~~2mm"

już wiem, że specjalną ale to trochę za mało...:)
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
prosze mi tu na czerwono nie mazac
a o maszyne zapytac w sklepie
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
To jest właśnie maszyna do obszywania dywanów albo wykładzin. Ostatecznie wystarczy szydło, gruba igła i dużo wolnego czasu. Na tym forum nie znam osoby, która hobbystycznie zajmuje się takim obszywaniem ani takimi maszynami, więc nie wymagaj odpowiedzi tam gdzie nie możesz jej znaleźć. Do szycia pościeli, firanek i zasłonek wystarczy zwykła stębnówka.
Za 1500zł można obszyć od 200 do 400mb wykładziny.

--- Ostatnio edytowane 2014-08-03 22:17:30 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

34 strony: « < 26 27 28 29 30 31 32 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.